Najdi forum

Glukozamin za kuža

Pozdravljeni!

Po temeljitem googlanju, sem se odločil, da bi našemu kužu dal glukozamin. Veliko je napisanega da ni nič narobe, če se kužu da glukozamin, ki je sicer namenjen ljudjem (tudi mnenje nekaterih veterinarjev). Ima kdo že kakšne izkušnje s tem?

glukozamin za kaj, za boleče sklepe?

Se oglašem, ker tukaj pa imam precej izkušenj. Tastarmu psu, je odlično pomagal Crotaflex (surup, kapsula, prašek-vseeno). Cortaflex ima kvalitetne izdelke. Pes pa je imel težave zaradi obsežno premaknjenega vretenca, pa je po 14 dneh spet dobil voljo za sprehode. vsebuje pa glukozamin, hondrotin, msm, hilaruinsko kislino…

Pri vnetnih procesih (kak artritis, poškodba etc) pa je dobro dodati vražji krempelj. Včasih je imel to dodan Inflamex. Sedaj so zamenjali sestavi, ker krempljc ni primeren za breje in doječe samice.

Imaš pa Flexadin, ki je sicer dražja stvar, ampak učinkovit, glukozamin, hondrotin, vražji krempeljc.

Ker pa imam jaz to priliko, da imam alergika doma, je za mojo, ki ima sicer malo slabše kolke, ampak pri njenih 10 letih še ne kaže znakov neugodja, ravno zaradi konstantnega dodajanja in gibanja. Dobiva pa Dorwest Herbs glukozamin in kapsule vražji kremplc. Če kremplca slučajno zmanjka, ji dajem kurkumino pasto, ki je tudi protivnetna.

In ker ni biser zdravja (klopne bolezni so pač zahrbtne in je treba imunski sistem malo okrepiti). Omega3 in vitamin E.

Če pes ni alergik in nima težav s sklepi, samo podmazala bi jih rada in podprla delovanje, potem je Joint Care od Cortaflexa OK.

Izdelki za ljudi pa, pazi to, da nimajo dodanega sladkorja, kak grozdni sirup in podobno, pa primerjaj doziranje.

Moj nasvet bi bil, da glede na potrebe psa naredi izbor preparatov-cena-trajanje zaloge in izberi.

Ob tem pa ne pozabi na kvalitetno hrano. Sama sem pristaš uravnotežene surova ali doma pripravljene hrane.

New Report

Close