Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Kaj je z mojim psom?!?!??

Kaj je z mojim psom?!?!??

Naš pes se od petka čudno obnaša. Začelo se je tako, da je bil čisto brez energije, ni bil dovzeten za igro, večino dneva je samo spal, zdelo se mi je, kot da ga boli zadnji del telesa (noge, zadnjica). Jedel je normalno. Naslednji dan enako, poleg tega je bil še bolj slaboten, težko je vstal, hodil po stopnicah in ni mogel skočiti na kavč prav tako ne s kavča. V nedeljo je bil že tako slab, da je bil popolnoma neodziven, cel dan je ležal, ni mogel po stopnicah, komaj je hodil, ko pa sem ga dvignila je tulil od bolečin, kot da ga celo telo boli. Pretipala sem mu celo telo, na pritisk niti enkrat ni trznil, edino pod repom je nakazal bolečino. Naj omenim, da imamo doma se psico, ki je bila v času gonitve. Psa je “strgalo” a mu ni pustila blizu. V ponedeljek smo ga peljali k veterinarju, izpraznili so mu analne vrečke. V torek še slabše, ponovno k veterinarju, kjer dobi diagnozo bronhitis. Pes dobi še Rimadyl in nekaj za izkasljevanje. Pes nikoli ni kasljal. Danes je bil malo boljši, bili ponovno pri vetu, bronhitis ovrzen, narejen ultrazvok, nič posebnega. Ponovno Rimadyl. Sedaj že cel dan spi, malo več da od sebe, se vedno cvili ko ga dvignem, ne more skakati niti po stopnicah. Ima pa apetit normalen, prav tako blato in urin normalno odvaja. Noge ga ne bolijo, sem ga celega pretipala, odziva se le na del po repom in anusom.
Ima kdo kakšno mnenje, sem že čisto obupana..
Visavski terier, star je 2 leti
Hvala

Tako se je obnašal naš, ko je imel tumorje analnih žlez. Bil je operiran (takrat star 10 let), obenem pa tudi kastriran (kastracija je obvezna pri tem). Okreval je zelo hitro, tretji dan je bil že čisto ok in je še danes, ko ima 13 let.

Še tole : polne oz. zamašene analne vrečke so lahko tudi vzrok. Lahko, da mu jih niso dobro izpraznili, ali pa že ima spet polne. Naša psička je imela kronično, bila vsak teden na čiščenju, dobila injekcije, tablete, …
Na vašem mestu bi zahtevala še analizo krvi, pa po možnosti pri drugem veterinarju, brez zamere. Ampak da psu postavi diagnozo bronhitis, …

Danes smo bili spet pri veterinarju, dobili smo antibiotik in rimadyl. Je pa stanje psa enako kot včeraj, nič slabše, nič boljše. Ko ga dvignem, joka če se mu ritke samo dotaknem, skakati ne more. Na sprehodu gre počasi, odvajanje je normalno. Apetit ima. Samo leži in rep ima spuscen non stop.
Ja, o bronhitisu ne duha ne sluha. Napačna diagnoza je bila.
Ne vem, naj počakam se dan, dva, če ne bo bolje pa spet k veterinarju…
Saj ne vem več….

Očitno si ves čas pri istem veterinarju. Takoj zamenjaj. Takega, ki bi ugibal kaj je psu po takih simptomih, bi jaz odpikala takoj. Pa da si sploh toliko časa čakala, da si psa peljala kam, mi je tudi nepredstavljivo….

Zdravo. Kako ste rešili situacijo? Me zelo zanima..z mojim je blo to z repom cisto isto vendar je mel kuža se polek tega veliko prostato, pljucni edem. Tezko ie odvajal..lulal kri dosti..na koncu je imel nonstop spuscen rep in bolecine ob dvigu repa in sem ga dala uspavat..

Živijo.

Zanima me, kaj je bil problem pri vašem višavcu. Mi imamo isti problem z našim višavcem, jutri imamo rentgen.

New Report

Close