Najdi forum

Zjutraj in zvečer imam redne telesne aktivnosti, ampak ne čutim lakote. Nikoli.
Jem, ker moram in ker se spodobi. Zadnje čase sem spremenila delo in sedaj čez dan večinoma sedim.
Pridobila sem 10 kg v nekaj več kot pol leta. Mišice sem izgubila, pridobila sem samo maščobo z takim gumijastim želatinastim občutkom ko tipam nogi. Večkrat preberem, da bi morala ob minimalni ali zmerni telesni aktivnosti zaužiti določeno število beljakovin na kg telesne mase (izključimo recimo celulitno maso – katere je dosti).

In tu je problem, na kateri mi noben ne zna odgovoriti. Ne vem, kako lahko spravim toliko beljakovin vase.
Ne morem toliko požreti čez cel dan, to se mi zdi takšno absolutno pretiravanje, prenažiranje. Kakšen dan mi npr. znese pojesti toliko beljakovin – npr. dva krožnika mineštre z stročnicami, dva lončka skute, en jajc/beljak, naslednji dan riba, skuta, sttročnice, naslednji perutnina, sir, jajc… Ampak to je za moj organizem absolutno nenaravno, prisiljeno in malo manka da ne bruham. Ne vem kako normalni ljudi imajo potrebo jesti pri sedečem delu? Imate kakšen recept za apetit – aperitivi in sirupi namreč ne pomagajo.

Aja, sladoled, sladkarije, lubenica, jabolko – to ni problem pojesti, problem nastane pri vnosu beljakovin – velikokrat slišim od soseda, ki se spozna na zadeve, da bi za mojih 65kg in 176cm morala zaužiti vsaj 50-63 beljakovin. Ali ni to totalno prenažiranje – zdi se mi da bi morala biti puj.s in vase dati tri batke, dve polpeti, kos ribe, 100g skute, kos govedine, beljak, šalico stročnic, in še kaj – kdo sploh lahkot toliko tega poje, razen če se futra z tistimi beljakovinskimi praški? Kako se prisiliti vsaj nekaj beljakovin pojesti?

Pozdravljena,

ne glede na delo, ki ga opravljamo telo potrebuje vse hranilne snovi. Fitness industrija in posamezniki, ki želijo izklesati svoje telo v mišice, pretiravajo z vnosom beljakovin. To drži kot pribito. Namreč, da bi imel res mišičasto postavo in telo bi moral telovaditi čisto vsak dan, prav določene gibe in vaje. To je napor za telo.
Predlagam ti, da ješ kar tvojemu telesu odgovarja. Če res veliko sediš, sicer skušaj potem vsaj pol urice na dan se gibati – hoja, kolesarjenje, da se malo razmigaš – ali kar tebi bolj odgovarja.
Naša telesa so različna. Kako bomo izgledali je večinoma odvisno od genov, vse ostalo pa je neka prisila in pretiravanje v telovadbi.

LP

Tatjana

New Report

Close