Najdi forum

Zamujanje menstruacije

Lep pozdrav.

Stara sem 17 let. Spolno sem aktivna dva meseca in pol. Z fantom vedno uporabljava kondom. Od kar sem spolno aktivna mi menstruacija zamuja. Pred tem sem imela redno menstruacijo sedaj mi pa že drugič zamuja in z fantom sva spet zelo živčna, če je kaj narobe. Menstruacija mi zamuja že en teden, kar je pri meni ni normalno, čutim ščipanje v spodnjem delu trebuha, moja prsa so napeta in me bolijo. Res me je strah da slučajno nisem noseča.

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem

Pozdravljena,

svetujem ti, da v lekarni kupiš test nosečnosti. Vsa navodila imaš napisana gor. V kolikor bo test pozitiven, pojdi k osebnemu zdravniku, da naredi pregled krvi, ki je najbolj zanesljiv glede tega. Na ta način boš še najbolj mirna in najbolj 100% ugotovila kaj je na stvari.

Zamujanje je možno tudi zaradi stresa. Bolj, ko se grizeš, stres vpliva na to, da menstruacija zamuja. S testom se boš pomirila, če ni nič boš vedela, da le zamuja. Napet trebuh, ščipanje v trebuhu in vse kar opisuješ dekleta in ženske čutimo tudi nekaj dni pred menstruacijo. To ni le znak nosečnosti. Boleča prsa so sestavni del menstruacije.

Nisem pa dobro razumela – ti zamuja dva meseca ali le ta mesec? Prejšnji mesec je menstruacija bila?

Verjamem, da te je strah, vendar se boš razbremenila edino s testom. V kolikor pa bo negativen, pa mogoče, če ne zaupaš kondomom in glede na to, da si stara 17 let razmisli o kontracepcijskih tabletkah. V vsakem primeru je dobro, da greš h ginekologu na pregled, že zaradi spolnih odnosov. Vsako dekle naj bi ob začetku spolnih odnosov šlo h ginekologu, ki ti bo svetoval tudi primerno zaščito zate. Že imaš izbranega ginekologa?

LP

Tatjana

New Report

Close