Najdi forum

hčerka želi hujšati

Že 13 let imam težave s preveliko telesno težo (od hčerinega rojstva dalje). Shujšam, se spet zredim, shujšam, … V glavnem, vem da imam težave s prenajedanjem.
Hčerka s telesno težo nima težav (160 cm, 51 kg), vendar opažam, da zelo rada je sladkarije. Ker trenira borilne veščine in ima treninge vsak dan, se ji to niti ne pozna. Sedaj pa želi shujšati 1,5 kg, ker mora zaradi tekmovanja tehtati 50 kg. Ker vem kako izgleda, ko enkrat začneš hujšati in se spet rediti, me zelo skrbi. Mislim, da ne morem biti objektivna, zato sprašujem vas, kaj mislite, ali naj ji dovolim, da shujša za tekmovanje. Še bolj pa me skrbi, da v kolikor ji ne bom dovolila, bo to počela naskrivaj in kaj vse se iz tega lahko izcimi.

Pozdravljeni,
če gre res samo za vprašanje 1,5 kilograma hujšanja in če hčeri šport toliko pomeni, pa če predvidevate, da bo to tudi sicer verjetno naredila, potem je že bolje, da ji ne prepovesete. A lahko načnete pogovor o tem, kako vi vidite hujšanje – pri tem da niti približno nima prevelike telesne teže. Lahko ji poveste, kaj vas skrbi in da se s hujšanjem pri njeni kilaži ne strinjate. da pa ji glede na okoliščine ne prepovedujete, če bo ostala pri svojem prvotnem cilju. Če pa bo s hujšanjem nadaljevala, boste pristopili bolj odločno, če že ne ostro.
a menim, da bi bilo zares koristno, če se pomenita malo več o vaših pomislekih in skrbeh.
Vas pozdravljam,
Ana Ziherl

Draga Sara,

sama imam zelo podoben, če ne že kar enak problem. Tudi moja hči je stara 13 let, tudi ona trenira borilne veščine (taekwondo), tudi ona bi rada do tekme izgubila pribl. 1 kg. Gospa Ana vam je odgovorila, da se ji teža vaše hčerke ne zdi prevelika; že res, vendar verjetno ne ve, da so otroci pri borilnih veščinah razvrščeni v kategorije po teži.
Tudi mene je zaskrbelo, ko mi je hči rekla, da mora do tekme shujšati za 1 kg, sicer bi se morala prijaviti v “težjo” kategorijo, kjer bi se soočila z večjimi, težjimi nasprotnicami. Drugače se s težo sploh ne ukvarja in je na splošno popolnoma zadovoljna sama s seboj in zelo samozavestna! Vse skupaj pa mi niti ne bi bilo mar, če ne bi imela še ene hčerke, starejše, ki pa se nenehno ukvarja s težo in videzom, čeprav je čisto čedna in suha (presuha za svojo višino). Priznala mi je, da je hodila bruhat, da se vidi debelo in da bi bila rada še tanjša. Resen problem torej. Prav zato me je zaskrbelo za mlajšo. Glede nato, da je le-ta s sabo zadovoljna in je problem res le v tistem kilogramčku, potem res ne morem storiti drugega kot to, da ji pustim, čeprav se mi ne zdi prav.

Torej bi vam rekla tole: če se vaša hčerka ne obremenjuje s težo tudi sicer, če je vesela, zadovoljna in samozavestna, ji pač pustite in raje ne govorite preveč o tem.
Mogoče pa bi se bilo dobro pogovoriti s trenerjem, naj deklet ne prijavlja v nižje kategorije, kot pa so težke. Tudi sama sem o tem že razmišljala.

Vso srečo in čimmanj skrbi!

Maja

New Report

Close