Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Anksioznost

Anksioznost

Pozdravljeni,
že zelo dolgo imam težave s hudo anksioznostjo, napadi panike, fobijo…. 5 let sem jemala antidepresive, ki so težave zmanjšali, so pa imeli hude stranske učinke. Zato sem se odločila prekiniti in zdaj približno en mesec pijem čaj iz šentjanževke, baldrijana, melise… stanje je bistveno boljše kot če tega čaja ne bi pila, se pa še pojavi kakšna anksioznost oz. bolj mi nagaja prav fobija, ko so za to primerne okoliščine (takrat pride prav do napada panike). Zanima me ali lahko poleg tega čaja jemljem tudi homeopatske pripravke ali ne? Čaj bom pila vsaj 3 mesece (po nasvetu zeliščarja) – ali je bolje, da najprej preneham s čajem in potem začnem s homeopatijo? Zanima me namreč kaj mi bo bolj pomagalo. Bi pa bila zadovoljna, če bi lahko poleg čajev dodala še malo homeopatije, morda bi bil učinek boljši?

Za vaš odgovor se zahvaljujem.

Pozdravljeni,
anksioznosti, panični napadi in podobno so znak precej globoke motnje v zdravju organizma, ki pa se da homeopatsko zdraviti. Priporočam izkušenega zdravnika homeopata in toplo odsvetujem samozdravljenje ali zdravljenje pod vodstvom kakšne razsvetljene farmacevtke.
Dokler se motnja s pomočjo homeopatije ne stabilizira in izzveni, pa bi lahko dopolnilno uživali blage čajne doze šentjanževke in valeriane.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni
Moja tesnoba je posledica mirene (seveda to ni medicinsko dokazano). Zdaj sem 2 meseca po odstranitvi in telo se se ni ocistilo umetnih hormonov, ki so me zastrupili oz. povzrocili neravnovesje in kaos. (Tiscanje in zbadanje v prsih, cmok v grlu, nihanje razpolozenja, krci v prebavilih in maternici, mravljinci… vedno med ciklusom in ovulacijo). V tujini se o tem slisi vec pri nas je pa to ocitno se vedno tabu tema (za koga?)
Mislim da bi morala telo ocistiti, razstrupiti. Na tujih forumih sem nasla nekaj o homeopatskem detoxu. Je tudi pri nas kaka moznost? Hvala in lp.

Pozdravljeni,
V klasični homeopatiji ne priporočamo pavšalnih detoxov, pač pa organizem lahko stimuliramo na čisto običajne način, kot to sicer počnemo. Dobimo se na temeljitem homeopatskem pregledu, pregledamo simptomatiko in izberemo zdravilo, ki jo najbolje pokriva. Ko se simptomi popravijo, ugotovimo, da se to ni moglo zgoditi drugače, kot da se je telo znebilo strupov in opravilo druge procese, da se je izboljšalo splošno stanje organizma. Zeliščni in tradicionalni pripravki za čisčenje pa lahko k temu procesu veliko soprispevajo.
Še nekaj. Če je hormonsko ravnovesje pred uporabo hormonske ali lokalne kontracepcije načeto in nekdo trpi zaradi večih težav, pogosto po uvedbi KC opažamo poglobitev osnovnega bolezenskega procesa na duševno in druge globlje telesne ravni, tako da je simptomatika, kot jo vi opisujete, lahko posledica uporabe KC metod.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close