Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija HPV in displazija materničnega vratu

HPV in displazija materničnega vratu

Spoštovani,
naj opišem svoj primer, morda mi boste znali pomagati …
Stara sem 33 let, imam 3 otroke, rodila 2009, 2012 in 2013 (pred dvema mesecema).

Problem:
Leta 2008 krvavitev med spolnim odnosom, na začetku nosečenosti, ugotovljene spremembe na materničnem vratu in virus HPV 31. Pol leta po porodu, junija 2009, mi opravijo klasično konizacijo, rezultat CIN II (predrakave spremembe srednje stopnje), tkivo odrezano v zdravo.
Na vseh kontrolah ok, tudi bris in kolposkopija v drugi nosečnosti, leta 2011.
Naslednji bris eno leto pozneje, v 3. mesecu 3. nosečnosti: vidne blage spremembe, bradavičasti izrastki na materničnem vratu – posledica virusa HPV, nosečnosti in glivičnega vnetja.
Zadnja kontrola letos marca: enako kot prejšnjič (tj. bradavice se niso razpasle, spremembe prve stopnje). Nosečnost brez težav, porod ekspresen.

Zdaj sem 2 meseca po porodu, prvi preged materničnega vratu in brisa naj bi opravila čez par mesecev – najbolje pol leta po porodu, ko se stanje rodil vrne v prvotno stanje in hormoni umirijo.

Ginekolog mi je že na zadnjem pregledu omenjal, da bo verjetno potrebna še ena konizacija. Jaz bi se tej operaciji rada izognila, saj je pri spremembah prve stopnje baje veliko možnosti, da jih telo samo premaga.

Imate morda kakšno idejo? Vem, da je svetovanje individualno, zato me zanima, ali bi potrebovali še kakšne splošne podatke?

33 let, 168cm, 51kg, navzven dokaj odprta oseba, sicer občutljiva, sumničava, počutim se ogroženo, živčna sem, skrbi me prihodnost. Če je vse v redu, si moram vedno izmisliti nekaj, zaradi česar se lahko sekiram.
Spanje: pred 1. nosečnostjo me je pogosto mučila nespečnost, po prvem porodu se je to umirilo. Še vedno živo sanjam, ponavljajoče se sanje: da padem na izpitu, da me mož zapusti (moj mož je super človek, predan družini in meni, skratka, ne razumem, od kje te sanje).
Sem ribo-veganka, imam alergijo na mleko, izogibam se tudi pšenice, rada imam zelenjavo in pivo.
rekreativno ukvarjanje s športom. Pijem sadne in zelenjavne sokove, 2-3 na dan.
V družini imamo revmo, napade panike (stara mama po materini strani). Sama sem imela bulimijo v srednji šoli, na fakulteti, izzvenelo čez noč (pomagal občutek varnosti, da sem ljubljena).
Strahovi: bojim se, da bom umrla, da ne bom več videla svojih otrok. Da se bo njim kaj zgodilo. Da bodo umrli, meni se bo pa zmešalo.
Odvajanje v redu, potim se precej, glava in okončine (a zdaj je poletje, pri nas 35-40 stopinj – živim v Andaluzij).
Grizem kožico ob nohtih, do krvi.

Hvala za vsakršen nasvet in lep pozdrav!
Urša

Pozdravljeni
podali ste precej izčrpen opis težav, tudi osebnostnih lastnosti, ki so zelo pomembne pri predpisu. Vse zapisane črke pa ne morejo nadomestiti stika “v živo”, ki je pogosto odločilen za pravi predpis.
Zato vam bom dal najboljši možni nasvet, ker vsakršno razpredanje o fosforju, žveplu, calcarei, carcinosinumu, pulsatilli, thuji in drugih zdravilih, ki morda lahko pridejo v poštev pri vas, je po elektronski poti precej jalovo početje. Zato raje poiščite dobrega, izkušenega homeopata in zelo zna biti, da se bodo nadaljnje težave s papiloma virusi prenehali. Navsezadnje igra pri virusnih okužbah imunski sistem najbolj pomembno vlogo. S homeopatijo se ga da izboljšati.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Zdravo,
ja, tak odgovor sem v bistvu pričakovala … problem je v tem, da živimo v Granadi, eno leto, ne poznam skoraj nikogar s tega področja. Homeopatov je precej, a nimam pojma, kako izbrati, ljudje, ki jih tu poznam (ni jih veliko), pa tretirajo homeopatijo kot “mešanje dreka”. 🙁
Skontaktirala sem se z nekim klasičnim homeopatom, ampak preko spleta, izpolnila sem vprašalnik – poleg zgoraj omenjenih lastnosti in problemov je bilo treba odgovoriti še na vprašaja glede počutja (kdaj najslabše – prim meni recimo popoldne, med 15 in 19h), leve-desne strani, odnosov v družini, prebave itd itd.
Na podlagi vprašalnika mi je gospod “predpisal” naslednjo terapijo: Stramonium 200, 3 doze, 1. dan zjutraj in zvečer, 2. dan zjutraj. Po petnajstih dneh poročilo o počutju itd.

Malo sem šokirana zaradi predpisa – kolikor sem brala in se v to poglabljala, sem vedno naletela predvsem na Pulsatillo in Thujo …A dejstvo je, da sem čisti laik. Ne vem, zdi se mi, da mi je Stramonium predpisal zaradi moje psihične “nastrojenosti” … A verjetno ima tudi to velik vpliv na imunski sistem.

V bistvu nimam nobenega konkretnega vprašanja več – razen morda to, ali imate kak komentar na zgoraj napisano terapijo… Če ne, tale post mirno “zavrzite” in uživajte na počitnicah, če se že niso končale.

Lep pozdrav,
U.

Pozdravljeni,
kadar je pravilno indiciran, tudi stramonium zelo dobro uravnoteži človeka. Zagotavljam pa vam lahko, da kdorkoli “predpiše” zdravilo brez neposrednega stika s pacientom, je zagotovo šalabajzer. Če se proglaša za klasičnega homeopata, še toliko bolj, ker posiljuje Hahnemanna osebno.
Zato se tudi ne čudim, da ima okolica homeopatijo za mešanje megle, ker s tako homeopatijo ne more biti uspehov, ljudje se ne poglabljajo v globlje vzroke, ampak samo vidijo, da veliko ljudi hodi k “homeopatom”, zmeče za to veliko denarja, premikov v zdravje pa nobenih.
Nestriktno upoštevanje temeljnih homeopatskih zakonov in pravil je bilo v preteklosti razlog, da je homeopatija skoraj izumrla, danes se dagaja enako in homeopati smo res največji osli, ker gremo vedno znova po isti (ledeni) poti.
No, sedaj, ko sem se malo izkašljal, vam še enkrat svetujem, da iščite naprej, zagotovo boste našli nekoga, ki ve, kaj dela. Ponavadi pa taki niso prav zelo znani in razvpiti. Sam poznam sicer kar precej homeopatov v tujini, a na vašem koncu pa žal res prav nobenega.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Zdravo,
imam še par vprašanj – upam, da vas ne mučim preveč 🙂

Torej, v celi Amdaluziji sta samo dva klasična homeopata, ki sta hkrati tudi člana Španskega združenja za klasično homeopatijo, en v Sevilji, drugi pri nas, v Granadi. Po rodu je nemec, Frank Ohlenschlaeger. Saj vem, da je možnosti malo, a vseeno – ste ga morda srečali na kakšnem simpoziju itd? Šolal se je v Malagi, Barceloni in na Univerzi v Leonu. Je tudi terapevt za shiatsu masažo: http://www.centroki.es/sobremi.htm.

Pri njem so sicer dolge čakalne vrste, a zdaj mu je nekaj pacientov odpovedalo obisk zaradi dopustov, zato me bo lahko sprejel naslednji teden. In v zvezi s tem je moje prvo vprašanje: namreč, ne povsem odgovorno sem poskusila z nasvetom internet-homeopata (sem pač mislila, da bo treba na vizito čakati par mesecev), ki mi je glede na vprašalnik itd. svetoval terapijo s Stramoniumom 200. Danes zjutraj sem vzela prvo dozo. Drugi naj bi vzela zvečer, tretjo jutri, in to je vse. Ali naj s to terapijo nadaljujem ali naj jo opustim? Verjetno moram naslednji teden na viziti povedati, da sem jemala Stramonium?

Drugo vprašanje je v zvezi z jemanjem homeopatije “na lastno roko”. Že nekaj let berem knjige o tem in malo eksperimentiram – večina priročnikov neklasične homeopatije to spodbuja in trdi, da to nima stranskih učinkov. Eksperimenti so enkrat bolj, drugič manj uspešni: nazadnje sem si pred enim mesecem in pol pozdravila (levostransko) angino (mislim, da sem jemala Lachesis), sicer pa homeopatijo uporabljamo pri otrocih, ob hujših prehladih. In na grem zelo dobro, še nikoli nismo potrebovali “uradnih” zdravil, k pediatru tako rekoč ne hodimo. Ne vem, morda je to naključje in bi prehladi izzveneli tudi brez granulk. “Preventivno” ne jemljemo ničesar.
Zdaj pa berem pri Vitulkasu, da je jemanje več remedij naenkrat oziroma preveč različnih zdravil v kratkem času lahko pogubno za zdravje na dolgi rok. In me je seveda začelo skrbeti. Ali je najbolje, da sploh nikoli ničesar ne vzamem na lastno pest, tudi pri akutnih zadevah ne? (Recimo pri angini pred mesecem – do homeopata čez noč ne moreš, zato nimaš izbire – ali eksperimentiraš ali pa greš k zdravniku po antibiotik.)

Pa še glede mojega problema – HPV virusa, displazija cervixa. Kako v tem primeru preverjam “učinek” izbranega zdravila? Ne morem namreč vsakih par tednov hoditi na ginekološki pregled – javno zdravstvo me ne bo sprejelo vsakič, ko bi si jaz tega zaželela, ampak na toliko časa, kolikor bo predlagal ginekolog (običajno v takih primerih na pol leta), privatni obiski vsak mesec pa bi močno načeli naš budžet, poleg tega pa tako pogosti obiski niso smiselni, saj je to premalo časa, da bi se opazile spremembe (tako trdijo ginekologi). Po splošnem počutju in energiji? In čakamo na reden obisk pri G in potem ukrepamo/menjamo zdravilo itd?
To mi bo verjetno razložil terapevt naslednji teden, a sem nekoliko neučakana.

Že vnaprej hvala za odgovore!
Urša

Pozdravljeni,
omenjenega homeopata žal ne poznam, tako da ne morem dati pametnih informacij.
Če ste začeli s stram, jemljite, kot vam je bilo naročeno, je pa res sedaj brez smisla hoditi k homeopatu. Treba je počakati 4-6 tednov, da se vidi učinek zdravila. Če se boste po tem času bistveno bolj zdravi, pomeni, da je zdravilo pravo in da je treba z njim nadaljevati. Če ne, pa je potrebno narediti natančen prvi pregled in predpisati novo zdravilo.
Ne jemljite v tem času nobenih drugih homeopatskih zdravil, da ne antidotirate stramoniuma, prav tako se izogibajte kofeina, kamilice in poprove mete ter bolečih zobozdravstvenih posegov.
Kar se tiče univerzalnega vprašanja, koliko se laik lahko ukvarja s homeopatijo, odgovor ni preprost. Načeloma velja, da je zdravilo potrebno dati, kadar presodimo, da brez njega ne bo dober potek akutnega obolenja. Kdor ima dosti znanja, lahko sebi in svojim predpisuje akutna zdravila, priporočamo pa nizke potence, pod C/D 12. Če pa jemljemo dolgo časa homeopatska zdravila v preventivne namene, ali pa iz viroze v virozo vseskozi nekaj, pa obstaja nevarnost, da organizem z njimi zmedemo in oslabimo. Torej, velja zdrava kmečka pamet, kadar situacija zahteva ukrep, poskusimo s homeopatijo, če ne gre v 1-2 dneh na bolje, se je pametno obrniti na šolsko medicino. Za blažje viroze, kjer je treba 2, 3 dni odležati, pa je najbolje, da se ne jemlje nobenih zdravil, tudi homeopatskih ne.
Učinek predpisanega zdravila lahko brez ginekološkega pregleda dokaj dobro oceni tudi homeopat na kontrolnih pregledih. Res pa vam bo homeopat odgovoril na vsa tovrstna vprašanja.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Zdravo,
v ponedeljek zjutraj sem torej pojedla dozo Stram 200, do zdaj razen pike na jeziku (tiste bele, ki boli) nisem opazila drugih sprememb.
No, danes pa sem imela celo noč nočne more: najprej sem stala na letalski stezi in gledala, kako se je raztreščil avion, v katerem sta bila moja starša. Zbudila sem se in po nekem času zaspala nazaj. Sanjala sem, da sem v neki temni hiši, kjer so nekakšne pošasti, nekaj me zgrabi od zadaj in me ptegne na tla, na tleh me napol živ pes začne gristi po roki. Nekako mi use vstati, takrat pa še sama začnem besneti, pobiram trde stvari, tolčem z njimi po vratih, po ogledalih, stenah, blodim po temni hiši (je noč), odpiram sobe, rjovim in iščem koga, ki bi mu lahko raztreščila glavo. Ves čas udarjam povsod, po stenah, oknih, ogledalih, vratih.
Med sanjami sem se napol “zbudila”, tj. zavedela sem se že, da sanjam, a so se sanje še vedno kar odvijale, jaz pa sem skušala migati s telesom, tako da bi se udarila kam v postelji in se res zbudila. Ta dvojna agonija (besneča jaz v sanjah in jaz, ki se že zavedam, da so to moraste sanje in skušam odpreti oči) je trajala kar nekaj časa (no, verjetno zelo malo, kot je to v sanjah, a meni se je zdela cela večnost), nakar sem se prebudila čisto mokra.
Seveda si nisem upala nazaj zaspat.

Zanima me, ali bi bil to lahko kakšen učinek Stram? Že po treh dneh? Kaj to pomeni? Zdaj me je strah večera in tega, da bo treba v posteljo 🙁

PS
Pojedla sem samo eno dozo Stram 200, morala bi še dve, a sem vaše sporočilo prebrala, ko je bil čas za to že mimo.

Hvala in
lp
U.

Pozdravljeni,
to se pogosto dogodi, namreč, razvili ste čisto pravo sliko zdravila, ki ste ga dobili, v vašem primeru ste razvili stanje Stramoniuma. Na ta način je nastala homeopatija, Ljudem smo dali homeopatska (potencirana, razredčena) zdravila in opazovali simptome, ki so jih ti ljudje potem razvili. Vi ste razvili polno sliko tega zdravila, ste ga “preskusili”, po angleško se temu reče proving. Zares natančna slika, kot bi bral kakšno homoepatsko materijo mediko zdravila stramonium, ko berem vaš zapis.

Kaj sedaj? Nič, to je bil preskus, če ne boste zdravila več jemali, bodo ti simptomi v dnevu, dveh izginili. Tukaj lahko govorimo o začetnem poslabšanju, ki ga imamo načeloma radi, ker to pomeni dober odgovor organizma na impulz zdravila. Žal pa to še ne pomeni, da je zdravilo pravo za vas. To se bo izkazalo čez 4-6 tednov, ko bi morali biti splošno bolj zdravi.

Opišite nam torej svoje zdravstveno stanje čez kakšen mesec, nas bo zanimalo, kaj se z vami dogaja…

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

napisali ste, da navadno simptomi izginejo v parih dneh, če zdravila ne jemlješ več. Jaz sem, kot rečeno, pred enim tednom vzela samo 3 ali 4 kroglice, pa se mučne sanje še vedno niso nehale, sanjam vsak dan, vedno me v sanjah nekdo nadleguje, preganja, ne morem se ga znebiti, tako da tudi jaz postanem agresivna, psihično in fizično, zbujam se prepotena.
Poleg tega me je pred parimi dnevi (4 ali 5 dni po zaužitju zdravila) začel strašansko boleti hrbet (ne križ, ampak višje, hrbet, boli me, ko menjam pozicijo, sploh v leže, in med vstajanjem, sklanjanjem, poleg tega težko diham, če globoko vdihnem, me strašno zaboli v hrbtu, kot da bi mi kdo tja zasadil noč). Tako, povsem identično bolečino sem imela pred osmimi leti, tik preden sem se izselila iz Slo. Takrat me je pozdravil nek bioenergetik v Krakovu (samo ena seansa). Ko sem ga vprašala, od kje ta bolečina, je dejal, da se preveč ukvarjam s preteklostjo, pretekle zamere, občutek ogroženosti, stres.

Tretja stvar je pa psihično počutje. Počutim se osamljeno, da so vsi proti meni, tako imam polno glavo agresivnih in jeznih misli, veliko jokam, se prepiram, iz agresije padem v jok in nazaj. Na trenutek imam občutek, da se bom zadušila, rada bi strgala s sebe obleko, da bi lažje dihala …Nasploh so se vrnili stari strahovi in paranoje, za katere sem že mislila, da sem jih “pustila za sabo” 🙁

Ne vem, res je, da sem rodila pred manj kot tremi meseci, da sem zaradi tega še vedno pod vplivom hormonov in precej psihično labilna, ampak tole je enostavno preveč – po zaužitju zdravila je moje počutje skrajno slabo, sploh psihično. Bi bil to še vedno lahko ta “proving”? Kdaj bo tako stanje minilo?

In če se bo izkazalo, da Stram ni ok zame, in mi bo homeopat dal novo zdravilo – me potem spet čakajo muke “provinga”?

Že bnaprej hvala za odgovor in tudi vam vse dobro!

Pozdravljeni,
nekateri ljudje so bolj občutljivi in zato jim tovrstni “provingi” lahko delajo malo več težav, ki lahko tudi trajajo dlje časa, tudi teden dni in več. A ne skrbite, bo zagotovo minilo. Po mojih izkušnjah je sploh stram. zdravilo, ki velikokrat izzove močno reakcijo organizma.
Je pa zanimivo brat to vaše doživljanje. Prava stramonium scena, grozljiva. Da ne boste začeli še škrtati z zobmi in koga pretepati… 🙂
Povejte pred novim zdravilom, da ste zelo občutljivi in da ste imelo močno in zoprno reakcijo na prvo zdravilo. Jaz takim ljudem potem vnaprej praviloma raje dajem LM potence, ki so bolj nežne.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Zdravo,
sem imela danes prvi obisk pri homeopatu, trajal 2 uri in pol – človeka kar malo začne boleti glava, če mora toliko časa govoriti o sebi in “rovariti” po preteklosti 🙂
Je bil gospod kar malo šokiran zaradi stramoniuma. Baje da je ta remedija daleč od mojega bistva.
Predpisal mi je terapijo: Sepia 1000K, v kapljicah. Vsak večer, preden grem spat, 3 kapljice v kozarec vode, zmešam, spijem eno žličko, prej pa malo držim v ustih. Vsak večer, en mesec.
Pravi, da je pri potenci oziroma obliki (kapljice) upošteval mojo “občutljivost”.

Upam, da bom to zadevo bolje prenašala. In da bo učinkovita, seveda.

Hvala vam in lep pozdrav!
U.

Ja, potem imate sedaj tak tipičen preskus, ki bo izzvenel z novim zdravilom. 1000K zna biti dobra potenca za vas. Oglasite se čez čas, kaj se kaj dogaja z vami, nas bo zanimalo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

Da ne odpiram nove teme sem se odločila, da pišem v to. Gre se za ganitalne bradavice.

Pred dvema tednoma sta se mi pojavili dve pikici, za katere sm predvidevala da gre za mozoljcka od britja. Kaksen teden kasneje sem imela vnetje sinusov in po dolgem casu bila bolana ter imela vrocino. Po tem sem ugotovila da je teh pikic vec in so bile zelo zelo srbece. Umes sem po brskanju na internetu nasla informacije in vzela homeopatske granule Sepia, imam potenco 30. Vzela sem 3 granule zvecer in 3 zjutraj ter ponovno zvecer. Vmes sem se cez dan mazala tudi z mesanico etericnih olj (kadilna bosvelija, sivka,cajevec) Mislim, da se je stanje izboljsalo (kar se tice srbenja) vendar sem potem se vec brskala in brala in pomislila ce je varno samozdravljenje brez gotove diagnoze, pri ginekologu sem narocena cez 14dni. Zanima me ce lahko nadaljujem z jemanjem granul ali bi lahko naredila s tem se vecjo skodo?

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,
potenco C30 lahko brez večjih rizikov varno jemljete 1x dnevno tja do 10 dni. To poskusite, potem pa prenehajte in boste v naslednjih tednih videli, kakšen bo rezultat. V repertorijih je sicer več deset zdravil, ki lahko pozdravijo genitalne kondilome, sepia je eno izmed njih in če ste imeli srečo in izbrali pravo, potem bodo izginili. Ni pa to posebno verjetno, kondilomi v stanjih, ki jim odgovarja sepia, praviloma niso srbeči.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close