Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Zdravljenje nemirnosti, slabe koncentracije… pri otroku

Zdravljenje nemirnosti, slabe koncentracije… pri otroku

Imam sina v drugem razredu OŠ,je nemiren,slabše skoncentriran na delo,v nekem trenutku kar noče delati,čeprav bi mu rad pomagal,pomoči ne sprejme.Postane razdražljiv,včasih tudi kaj razmeče( tudi v šoli) od jeze ,če se ga sili naprimer pisati,pozablja domačo nalogo…
Silijo me na vse mogoče psihologe,pedopsihiatre in seveda jemanja Ritalina.

Ker tega nočem,sem seveda jaz tista “grda”ki otroku noče pomagati.
Sprašujem vas ali lahko kaj pomagate v tej smeri,kako poteka terapija(mi je čista neznanka)kako pogoste so kontrole in seveda tudi cena.
hvala vnaprej.

nada

Spoštovani,
Hvala vam za izkazano zaupanje in za vprašanje. Vašo stisko popolnoma razumem. Otrok je težaven, vi gotovo vanj vlagate petkrat več energije kot drugi starši v svoje otroke, za nagrado pa dobite kompliment, da otroku nočete pomagati. Vi pa samo upravičeno dvomite, da bo kemija z mnogimi stranskimi učinki lahko kratko- in dolgoročno kaj pametnega naredila za vašega otroka. Ja, človeka prime sveta jeza!
Pri nas je šolstvo samo eden od izredno togih sistemov, ki se uporabniku ne prilagaja in kjer ni prostora za individualnost, ampak se mora posameznik prilagoditi sistemu. Zato je Ritalin »idealna« rešitev. Z njim se sistem ohranja, tisti, ki štrlijo ven, pa niso več moteči in se lahko delamo, da je pravzaprav vse v redu.
Pa seveda ni. Takemu otroku kemija ne more kaj bistvenega pomagati, poslužujemo se jo samo v skrajni sili. Veliko dobrega lahko stori specialna pedagogika, a je njen pristop v osnovi kognitivno vedenjski, ki v svojem jedru predpostavlja, da je motnja v osnovi neozdravljiva, z različnimi manipulacijami pa tako samo modulira manj funkcionalno vedenje v bolj funkcionalno.
Žalostno je, da je med ljudmi tako slabo poznano, kaj vse lahko naredi homeopatija za te otroke! Je edina medicina, ki jo poznam, ki lahko to motnjo popolnoma pozdravi in otroke ter starše obvaruje pred leti in desetletji težav.
Mami, zaslužite si vse čestitke. Iščete boljše rešitve za svojega otroka, mimo vsega, kar vam pridigajo ljudje, ki se imajo za strokovnjake in ki bojda o teh motnjah največ vedo. A vi se ne daste, ker dobro poslušate svojo intuicijo in iščete najboljše za vašega otroka.
Zdravljenje teh motenj s homeopatijo poteka popolnoma enako kot zdravljenje katerekoli druge kronične bolezni. Predlagam, da si več o tem preberete na moji spletni strani, tam si lahko ogledate tudi cenik:
Center za celostno zdravljenje[/url]

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close