Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija dojencek – tezave s prebavo, kolike ter nemirno vedenje

dojencek – tezave s prebavo, kolike ter nemirno vedenje

Pozdravljeni.
Nas 1,5 meseca star dojencek ima tezave, ki bi mu jih radi olajsali. Ker smo ze posegli po homeopatskih zdravilih, ki so precej pomagale pri enem problemu nas zanima vase mnenje ce lahko omilimo njegov jok in nemir se s cim drugim.
Torej fantek, ki je sicer izkljucno dojen in mu teza dobro napreduje (razen prvih cca 8 dni je bilo potrebno zal dodajati ker moje mleko se ni priteklo takoj in v zadostni kolicini in je zaradi tega postal rahlo zlatenicen) ima kar nekaj tezavic, in sicer:

– kljub temu da pazim kaj jem ga napenja. Nekaj casa pred ali medtem ko odvaja blato/ima vetrove je navadno siten, brca, se pritozuje, se ga ne da popolnoma potolaziti, najraje bi se dojil a ponavadi se takrat ne doji mirno, torej vmes odklanja dojko in jo nato hoce spet nazaj, enako z dudo. Ko gre to mimo je spet zivahen in vesel. Tudi v spanju pred odvajanjem vetrov navadno precej miga in se oglasa z zaprtimi ocmi, njegov spanec je takrat plitek.

– ze po cca. treh tednih so se zacele tezave s krci. Najprej smo mislili da je problem v prebavi a v hujsi obliki (zaradi zgoraj opisanih problemov) toda kasneje se mi je zacelo dozdevati da gre za kolike. Problem se je pojavljal predvsem zvecer med 18-23h. Bilo je precej hudo. Glasno se je drl, nikakor se ga ni dalo umiriti ali utisati, noben polozaj ni pomagal, bil je cel iztegnjen, trebuh mocno napet, pesti stisnjene, rdec v obraz, uslocil je hrbet nazaj… Umiril se je sele po dolgem casu, navadno z dojenjem in nato zaspal. Poskusali smo razna zdravila proti kolikam. Najbolj pomagajo homeopatske granule ki smo jih kupili v Italiji – z njimi se je stevilo krcev na dan omejilo skoraj samo na vecer in trajajo manj casa. Zgodi se tudi da kak vecer vse skupaj deluje bolj kot prebavne tezave in ne vec kot kolike oziroma da vecer mine popolnoma mirno. Navadno dobi granule 5x na dan po 5 granul. Colikind ganule sestava: argentum nitricum DH5, chamomilla DH1, china DH3, cuprum aceticum DH4, foeniculum 0=DH1, lycopodium DH3, momordica balsamina DH2, tilia europaea DH1. Drugih zdravil ne dobiva razen Biogaia D3 s probiotikom obcasno.

– njegovo blato je sicer zelo mehko, skoraj tekoce in je rumeno-oranzne barve, kar me bolj skrbi je da ze kaksna dva tedna opazam da se njegvo blato vlece v tanke nitke. Isto njegova slina. Ce mu odstavim dojko ali dudo se slina povlece ven v nitko.

– ima drobne rdece pikice podobne mozoljckom po obrazu, vratu in delno trupu, pregibu rokic, sicer ima kozo lepo in nobenih plenicnih izpuscajev

– ponoci spi precej mirno in dalj casa. Ponavadi se ponoci za dojenje zbudi samo enkrat. Ponoci navadno nima krcev in ne joka, razen zaradi lakote.Mogoce proti jutru zacne vec migati in oglasati pri tem pa odvajati vetrove. Toda cez dan spi zelo malo ali nic. Ce ze zaspi na sprehodu je to do takrat ko se vozicek ne ustavi. Enako pri uspavanju – dokler se ga ne odlozi. Proti koncu dneva se mu opazi da precej zeha, je utrujen, dela grimase, postaja siten, obcasno ze skoraj zaspi a potem kar naenkrat spet siroko odpre oci. Velikokrat je predvsem pri uspavanju in ko njegovo spanje se ni trdno siten in nemiren. Praska se zivcno po obrazu, grabi za usesa, krili z rokami in ne dovoli da bi ga povili v strucko ali nosili v nosilki. Vmes sitnari ali joka. Vcasih kar z zaprtimi ocmi. Takrat ga je zelo tezko umiriti. Najbolj gre z nosenjem ali z dojenjem. Sicer je zelo zvedav, vse ga zanima. Rad opazuje in gleda, hitro se odzove na zvok z obracanjem glavice, velik ze ceblja in odgovarja. A vse to je ovira pri uspavanju. Saj ze manjsa sprememba v ritmu uspavanja ali premiru roke lahko zmede vse skupaj. Lepo zaspi edino zvecer. Tudi ce ze uspe zaspati cez dan navadno ne spi dolgo. Da zaspi za vec casa se moram res dolgo matrati ali spati ob njem. Med spanjem cez dan tako veckrat zakrili z rokavi, se strese med sanjanjem, se premetuje, preteguje, zivcno isce dudo/dojko ce ugotovi da nima nicesar v ustih (ima zelo mocen sesalni refleks in je na zacetku imel tudi sesalni zulj). Prav zaradi tega smo razmisljali da bi zaceli dodajati skupaj s homeopatskim zdravilom Colikind se tole zdravilo (matricaria-recutita) http://www.lekarnar.com/izdelki/matricaria-recutita-kroglice-1-g Toda skrbi nas kako je to zdravilo kompatibilno s sedanjim in ali je sploh primerno glede na nase opisane tezave.

– tudi pri dojenju je pogosto zivcen. Obcasno se doji popolnoma mirno ter nezno miga z rokami. Drugic pa je pri dojenju nemiren, se praska, tepe, miga z rokami, zagrabi dojko, sesa nekaj casa, nato jo spusti. Ce ugotovi da je bradavica usla postane tecen in glasen. Dojimo se sicer pogosto in dolgo.

Sama sem sicer na rastlinski prehrani, torej sem prakticno skoraj veganka. Prva nosecnost. Potekala je brez zapletov, zdravil ali antibiotokov. Do 6. meseca sem tedensko hodila tudi na akupunkturo, ki mi je zelo pomagala k ohranjanju energije in dobrega pocutja ter jemala neka zdravila kitajske medicine. Porod naraven, dobila sem le 2x intravenozno antibiotik ker po uhajanju vode nisem rodila v 24h + 1 dozo drugega antibiotika zaradi streptokoka v noznici. Z otrokom pri porodu vse ok, tudi sama dobro okrevam in imam ze precej energije.Naj poudarimse to da ga ne izpostavljamo prevec drazljajem (nimamo tvja, ne uporabljamo mocnih svetil, glasba ce ze samo nezna).
Za vas nasvet glede uporabe homeopatskih zdravil pri urejanju njegovih tezav s prebavo ter izboljsanju njegovega zivcnega vedenja se vam ze vnaprej iskreno zahvaljujemo.

Pozdravljeni,
se opravičujem za pozen odgovor, sem bil na dopustu in potem zaposlen s podopustniško gnečo. Obširno ste opisali težave. Vašemu dojenčku ste dajali granule, v katerih je prejel več homeopatskih zdravil naenkrat oziroma kompozitno zdravilo. Stanje se je po mojem razumevanju po tej terapiji izboljšalo, ni pa še dobro. V klasični homeopatiji ne priporočamo kombinacije večih homeopatskih zdravil, ker so pogosto simptomatika spremeni, veliko simptomov, na katere bi lahko oprli predpis pravega homeopatskega zdravila, izgine, zadeva (še) ni pozdravljena in potem smo precej nemočni oz brez idej, kako naprej.
Če bi želeli poiskati prav zdravilo zanj, bi morali otroku za 10 dni ukiniti terapijo s kompozitnim zdravilom in počakati na povratek prave simptomatike, nato bi lahko bolj konkretno svetovali.
Sam bi to na vašem mestu naredil in ko bo simptomatika postala pestra, bi se obrnil na homeopata v živo na homeopatskem pregledu. Tovrstno elektronsko svetovanje se navadno ne obnese, ker se izgubi veliko podatkov, ki jih homeopat sicer pridobi pri živem stiku.
Homeopatska kamilica najbrž ne bo prava rešitev.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close