Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Chamodent

Chamodent

Pozdravljeni,
otroku sem zaradi izraščanja zobkov in ostalih tegob, ki ste jih že večkrat napisali v Italiji kupila Chamodent proizvajalca Homeokind Loacker Remedia, z naslednjimi sestavinami: vsebinost ene globule: Chamomilla dh12, ferrum phosphoricum dh12, cuprum metallicum dh 12, calcium phosphoricum dh8, cypripedium pubescens dh 12.

Koliko časa lahko to dajem? Namreč otroka zobki resnično mučijo že nekaj časa in se samo še stopnjuje. Je mešanica dobra ali bi bilo bolje, da bi bila samo čista kamilica. Svetovano mi je bilo 2-3x na dan po 5 granul raztopljenih v vodi in po potrebi kar dve granuli pod jezik, je tako pravilno? Otrok je star 6,5meseca.
Ker nisem vešča oznak pa bi vas še prosila, da mi malo bolj obrazložite DH kratice in pa številke.

Hvala in lep dan!

Pozdravljeni,
na teh straneh smo že nekajkrat pisali o potencialnih nevarnostih, ki lahko nastopijo ob uporabi homeopatskih kompozitov, uporabite malo iskalnik in preberite nekaj postov. V klasični homeopatiji jih ne priporočamo in ne uporabljamo.
Lahko poskusite nekajdnevno terapijo tudi z vašim zvarkom, potem pa prenehajte in ocenite učinek. Če bo učinek pravi, potem se morajo v nekaj dneh simptomi popraviti in ostati v dobrem stanju, tudi ko se zdravila ne jemlje več. Če se to ne zgodi, zdravilo ni bilo pravilno izbrano in je potrebno drugo zdravilo.
Nekaj osnovnih podatkov o homeopatiji, ki vas zanimajo, je lepo pripravila mag. Svoljšakova iz Lekarne Velenje, članek je dostopen na spletu, pdf pa je tudi v priponki.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close