Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Podančice in bolečine v roki …

Podančice in bolečine v roki …

Pozdravljeni,

pišem v prijateljevem imenu 🙂

Star je približno 40 let, bolj suhe postave. Bolijo ga prsti in komolec. On sumi, da izvira vse iz podančic (dobil jih je v otroštvu in potem mu vsake toliko časa izbruhnejo ven) . Spodaj je njegov opis težav.

“No malo bolj resno dalje, npr. lahko bi vse skupaj po nekem naključju sovpadalo tudi s temi čudnimi virozami, sploh zadeva s prsti na rokah.
Desni komolec me je lanskega oktobra tako bolel, da skoraj fotoaparata nisem mogel dvigniti, zdaj je npr. 80% bolje. Z miško nisem mogel več delati (z desno roko) in tako sem se navadil delati z miško z levo roko. Tako sem nekako zadevo povezoval tudi z miško (računalniško ). Je pa res, da zdaj včasih na istem mestu v levem komolcu čutim isto bolečino. Ampak ni primerljivo z lansko jesenjo in desnim komolcem.
Kar se tiče levega podplata, je tako, da boli na trenutke manj, potem bolj, včasih sploh ne. Včasih se mi zdi, da se podobna bolečina pojavi tudi v desnem. Zaenkrat je tako, da 10 km prelavfam, potem pa odneham iz »drugih razlogov«, kot je recimo: ne da se mi več naprej, ni več časa še za kak dodatni km, … .
Še najbolj me begajo prsti na rokah. Včasih me tako čudno bolijo, zdi se mi, da ne morem dovolj stisniti pesti. Čez minuto pa spet vse OK. Ali pa ko držim volan, je nek čuden občutek.
Kot sem omenil, pa sem zadeve nekako povezal s podančicami. Ker se jih nisem mogel znebiti, me je kar dodobra ujezilo. Ampak zdaj (trkam na les) je že dva meseca OK. Se pa nažiram česna, papaje in MSM-ja.”

Tole je on napisal. Prosila bi, če imate kakšen nasvet, ki bi ga lahko začel takoj upoštevati. Sicer bi se lahko naročil pri homeopatu, vendar so čakalne dobe precej dolge in bi bilo super, če lahko podate k temu svoje razmišljanje.

Hvala vnaprej in lep pozdrav.

Pozdravljeni,
v homeopatskih opazovanjih gremo pogosto še nekaj korakov naprej kot konvencionana medicina in kadar kaj sumimo in se v praksi ta sum potrdi, pridejo ta opazovanja v naše knjige, repertorije in materije medike. Posebnih povezav med glistami in nespecifičnimi revmatoidnimi bolečinami doslej tudi homeopati niso opazili. Možna so različna imunološka dogajanja, če je infekcija tako kronična, pa naj bodo to podančice ali kaj drugega. Seveda pa je tudi možno, da se ti dve težavi v organizmu dogajata vzporedno in neodvisno.

Homeopatsko zdravljenje je možno in smiselno, zastavimo pa ga ne glede na morebitno vzročno povezanost, s totaliteto kliničnih simptomov. Morda je eno zdravilo, ki bo uredilo obe težavi, morda bo potreben niz zdravil. Res bo najbolje, da se vaš prijatelj naroči pri enem zdravniku homeopatu. Ta bo po opravljenem pregledu lahko bolj konkretno in kompetentno komentiral dogajanje.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close