Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Tromboza v nosečnosti

Tromboza v nosečnosti

Pozdravljeni,

sem v 12.tednu nosečnosti in odkrili so mi trombozo vzdolž leve noge (krvni strdki se nahajajo 5 cm od dimelj, pa navzdol do sredine goleni).
Globoko vensko trombozo, skupaj s strdki na pljučih sem že imela decembra 2003 – razlog naj bi bile kontracepcijske tablete, ki sem jih s prekinitvami jemala 8 let, da sem urejala menstrualne cikluse. Po šestih mesecih jemanja Marivarina in rednem preverjanju PČ, so mi rekli, da sem uredu. Kasnejših testnih pregledov nisem imela.
Ko sem prvič zanosila, sem skozi celo nosečnost preventivno dobivala injekcije Fragmina (5000 ie/dan). Porod julija 2012 je bil uredu, otrok prav tako. Tudi tokrat nisem imela kasneje nobenih testov krvi (razen tistih, ki jih ob ginekoloških pregledih redno opravljajo).
Vmes sem imela 2 spontana splava (zadnji je bil julija letos). Sedaj sem ponovno noseča in ponovno so mi dali kot preventivo Fragmin 5000 i.e/dan. A ker se mi je pojavila huda bolečina vzdolž cele leve noge, pa vse do jajčnikov, so me urgentno poslali na doppler ven, kjer so žal ugotovili ponovitev tromboze.
Odmerek zdravil so mi povečali na 15000 i.e./dnevno. Ker nisem ekspert za učinek zdravil na plod, me seveda vse skupaj precej skrbi.
Zdravil se drugače, če se le da, izogibam (uporabljam le homeopatska zdravila, ki sem jih spoznala potem Šole homeopatije ter skozi priročnike – pa še to vedno ob posvetu), me zanima, ali obstaja homeopatsko zdravilo, ki bi ga lahko z manj oz. nič škode za plod uporabljala v boju proti strdkom?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Barbara

Pozdravljeni,
imate kar smolo, očitno imate neko predispozicijo k trombozam v povezavi s hormonalnimi spremembami. Problem je kompleksen, priporočam obisk kompetentnega zdravnika homeopata, morda se da kaj storiti. Kompetentne homeopatije se v nosečnosti ni treba bati.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Dr. Klemenc,

najlepša hvala za odgovor. Vas kontaktiram v kratkem.
Lp. Barbara

New Report

Close