Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija mišji ugriz

mišji ugriz

Pozdravljeni,

Danes me je po nesrečnem naključju v prst ugriznila miš. Iz rane sem si nato nekaj časa iztiskala kri, nato pa rano razkužila. Takoj, ko je bilo mogoče, sem iz kit-a vzela Hypericum C30, ki naj bi varoval pred tetanusom. Ker vemo, da glodalci, poleg tetanusa, prenašajo še vrsto ostalih bolezni, me najprej zanima, ali je izbrana potenca ustrezna ali bi mogoče vseeno priporočili obisk pri homeopatu? Koliko časa in v kakšnih dozah priporočate jemanje omenjenega zdravila, saj se s čim podobnim res nisem še srečala – seveda upam, da je to zadnjič. Seveda pa cenim tudi vaše mnenje okrog celotne situacije.

Hvala in srečno.

Pozdravljeni,
za ostre in hitri zaprte rane v prvi vrsti priporočamo en odmerek zdravila ledum, hypericum vzamemo po potrebi kasneje v primeru nevralgičnih bolečin, če začnejo streljati navzgor po udu. C 30 so ustrezne potence za to. Taka kombinacija je precej uspešna pri preprečevanju tetanusa, ne moremo pa pričakovati 100% zanesljive zaščite.
Zato vedno svetujem tudi, da se v teh primerih obrnete na zdravnika konvencionalne medicine, ki bo preveril rano, status cepljenja in po potrebi ukrepal v skladu s smernicami.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close