Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Kronična nevropatska bolečina v roki in prsih

Kronična nevropatska bolečina v roki in prsih

Pozdravljeni,

Po operaciji vratne hrbtenice (vstavljeni 2 zero P kletki 5mm in 6mm) pred 14 meseci imam še vedno non stop omrtvičeni, odreveneli, zategnjeni, mravljinčasti, špikajoči, zbadajoči, pekoči in izredno boleči občutek v delu leve roke (3. prst – sredinec, 4.prst – prstanec in 5.prst – mezinec ), delu leve dlani in delu leve podlakti in nadlakti ter močne senzorične bolečine ob premikanju prstov in dotikanju predmetov in stvari, čeprav je bilo mišljeno, da se bodo z operacijo te težave tudi zmanjšale oziroma odpravile. Tudi motorika (stisk) v tem delu v levi roki je boleča in omejena. Vsake toliko časa je v teh prstih prisoten tudi nekakšen občutek »streljanja« v prstih.
Moč in energija mi zaradi teh težav oziroma bolečin večkrat zmanjkata pri normalnih vsakodnevnih obveznostih in aktivnostih.
Težave so zelo moteče, utrujajoče in me zelo ovirajo pri vsakodnevnih obveznostih.
Proti tem močnim bolečinam sem poskusil v teh 14 mesecih že vse sorte tablet in kapsul ki so mi jih predpisovali zdravniki splošne medicine – Lyrica, Amyzol, Tramadol, Oxycontil in žel mi ne pomagajo.

Zdaj sem dobil informacijo, da bi mi mogoče proti tem močnim kroničnim neuropatskim bolečinam pomagalo homepatsko zdravilo Hypericum Perforatum 30CH tako, da bi ga jemal 5 kroglic / 2 X do 3 X na dan. Zdravilo sem že nabavil.
Zanima me pa kakšno doziranje se priporoča za take bolečine, koliko časa se lahko jemlje oziroma kakšno je maximalno časovno obdobje jemanja za to zdravilo in v kolikšnem času bi se mi lahko videlo oziroma občutilo izboljšanje oziroma zmanjšanje bolečin ?
Ali ima kakšne stranske učinke?

Hvala Vam že vnaprej za odgovore in lepo vas pozdravljam.

Andros

Pozdravljeni,
Hypericum je poznano zdravilo za ta stanja in ga je vredno v vaše primeru preskusiti.
Tudi potenca je kar primerna. Jemljite 5 kuglic 1x dnevno 14 dni, potem prenehajte. Stanje se bo, če je zdravilo prav izbrano in težava v osnovni reverzibilna, počasi popravljalo in se popravljalo še tudi nekaj časa potem, ko zdravila ne boste več jemali. Ko se bo napredek ustavil ali se bodo težave začele slabšati, je primeren čas za ponovitev nekaj doz zdravila.
Če napredka v 5 tednih ne bo opaziti, zdravilo najverjetneje ni primerno izbrano. V homeopatiji imamo kar nekaj zdravil, ki pridejo v poštev v primeru nevropatskih bolečin. Izbiramo jih po določenih značilnostih bolečine in osebe, ki trpi za njo. V tem primeru bi vam svetoval da se obrnete na zdravnika homeopata.
Stranskih učinkov homeopatija nima, lahko pa se na začetku jemanja zdravil prehodno pojavijo kakšni zoprni simptomi, čemur pravimo začetno poslabšanje, kar je, mimogrede, dober prognostični znak.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

Najlepša Vam hvala za ekstra hiter odgovor.

Andrej

New Report

Close