Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija alergija in homeopatska zdravila

alergija in homeopatska zdravila

Pozdravljeni, imam alergijski rinitis in večinoma zamašeno levo nosnico, ker je pač sluznica zadebeljena.
To cedenje iz nosa in tiščanje je grozno nadležno, včasih me peče. Traja 4 leta. Alergična naj bi bila na pršico, tudi po krvih testih.
Kot “zadnje upanje” so mi v lekarni svetovali homeopatska zdravila in sicer:
histamin c12 1x/dan
house dust C30 1x/teden
apis C12 1x/dan
allium cepa C6 3-4x/dan
Vem, da bi bil priporočljiv obisk pri homeopatu ampak si trenutno tega res ne morem privoščiti. Prosim za vaše cenjeno mnenje glede priporočenih zdravil. Je upanje, da bo bolje? Kako se kažejo učinki homeopatskega zdravljenja? Po kolikšnem času se pokažejo?
Do sedaj nobena terapija ni bila učinkovita. (bioresonanca, imunoterapija, avamys, nasonex, flixonase, aerius,…)
Hvala.

Pozdravljeni,
takšno priporočilo je v nasprotju skoraj z vsem, kar klasična homeopatija priporoča kot najbolj varno in najbolj učinkovito. Naprej krši načelo monoterapije, se pravi eno zdravilo naenkrat, potem uporablja izopatski princip, ki je v temelju zgrešen in se ga uporablja samo v izjemnih primerih (to je zdravilo house dust, ki pri nas ni registrirano in se ga ne sme izdajati), da pa je mera polna, so vam priporočili še potenciran histamin, ki je od vseh teh reči najbolj izrojena. Tovrstna terapija je lahko nevarna, ker velikokrat potisne (supresira) simptomatiko, namesto da bi jo pozdravila ter tako povzroči pojav globljih motenj kasneje.
Ker je žal homeopatija popolnoma neregulirana, nam ne preostane drugega, kot da na tak način, tudi preko foruma, osveščamo uporabnike in javnost. Hvala za vprašanje. Torej, tovrstno terapijo močno odsvetujem, ker je lahko nevarna in zdravju škodljiva. Na vrata takih lekarn sodi napis “Vstop na lastno odgovornost. Notri pripovedujemo homeopatske grozljivke”.
Bi še kaj napisal, pa mi vratna žila že nevarno utripa in moram malo zmeditirati.
Raje nobena homeopatija kot takšna skropucala. Res. Vseeno vam priporočam kompetentnega zdravnika homeopata.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Hvala za vaše cenjeno mnenje. S terapijo sem prekinila. Zanima me naslednje in sicer, kaj bi vi od teh zdravil priporočil kot monoterapijo. Naj obdržim allium cepa? Koliko časa naj vztrajam? Oz. kaj bi priporočal za lajšanje težav, s tem, kar je pri nas dovoljeno? Vsaj za lajšanje otekline.

New Report

Close