Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Škrlatinka

Škrlatinka

Pozdravljeni, iz vrtca so me ravno obvestili, da imajo dva potrjena primera škrlatinke. Zaenkrat nismo med njimi:) Bi se pa rada pripravila in informirala kako ustrezno ravnati, če do tega pride. Ker je škrlatinka bakterijska bolezen, ki se zdravi z antibiotiki me zanima, ali je smiselno antibiotik preskočiti in poizkusiti zgolj s homeopatskim zdravljenjem, ali priporočate, da v tem primeru uporabimo homeopatijo kot dopolnitev osnovnega zdravljenja? V kolikor je homeopatija ustrezen način zdravljenja prosim za nasvet, (če je to mogoče), katera zdravila so običajno primerna za zdravljenje škrlatinke. Rada bi skrčila celoten nabor možnih zdravil. Vsekakor bi v konkretnem primeru natančno preučila simptome, oz. se obrnila na vas, če ne bi bila povsem prepričana, da je zdravilo res pravo. Hvala za odgovor in vse dobro.

Uradna oz. konvencionalna doktrina je enotna – potreben je antibiotik, ker lahko tudi prepreči neljube redke in nevarne zaplete ter seveda skrajša potek bolezni.
Ali se boste naslanjali samo na homeopatijo, je odvisno od vašega zaupanja v ta terapevtski sistem. Dejstvo je, da so v stari literaturi predantibiotične ere opisane mnoge epidemije škrlatinke, ki so jih stari homeopatski mojstri odlično obvladovali samo s homeopatijo. Če želite ubrati alternativo, potem morate zelo dobro izbrati pravo zdravilo. Homeopatsko zdravljenje škrlatinke ni preprosto, na izbiro imamo vsaj 40 različnih zdravil, tudi takih, ki so slabo poznana med laiki (ailanthus, echinacea, ammonium carbonicum, terebinthina…), zato laikom ne svetujem, da gredo sami na to pot. Če gredo sami, potem naj bo homeopatsko zdravljenje dopolnilno.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Hvala za odgovor. Kot kaze sem si bolezen predstavljala prevec poenostavljeno. Izkusenj z njo namrec nimam. Zaenkrat smo zdravi in naj tako ostane�. Lep dan zelim, Jelena

New Report

Close