Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Dvoletnik in nespečnost

Dvoletnik in nespečnost

Pozdravljeni. Obračam se na vas z upanjem, da mi lahko pomagate. Moj fantek bo dopolnil dve leti. Verjetno sva kot veliko drugih staršev, prebedela ogromno noči. Sprva dojenje, nato zobki. Pred dopolnjenim prvim letom je prespal prvo noč v celoti. Bila sem resnično vesela, saj je nespečnost že močno vplivala na naše življenje. Potem so bila obdobja, ko se je včasih zbujal in ponavadi sem kot vzrok pripisala novemu zobku, ki je pokukal na plan. Tako je bilo tudi zdaj v obdobju treh mesecev, ko so mu rastle trojkice. Zdaj pa mi že ponovno tri noči bedi. Ne razumem ali res zobje toliko vplivajo na noč otroka, ali bi lahko bilo kaj drugega. Ponoči se zbudi in želi piti vodo. To se zgodi več kot petkrat na noč. Zbudi se v joku. Vem, da niste pediater in si zagotovo mislite zakaj vam zdaj to razlagam. Ampak res bi rada ugotovila in odpravila vzrok njegove nespečnosti. Obiskala sva tudi edinega homeopata, ki je na koroškem. Dala nama je granule Chamomila vulgaris. Takrat se mi zdi, da so se stvari nekoliko izboljšale in je bilo obdobje ko je spet spal. Tudi zdaj sem poskusila s homeopatijo, ampak nisem več šla do homeopata in so mi v lekarni dali druge granule, tudi na podali kamilice, mislim da Matricaria recutita. V lekarni je rekla, da gre za podobno zadevo. Ne vem ali mi lahko kaj svetujete glede tega. Omeniti moram tudi to, da sva se pred kratkim s partnerjem razšla in mogoče ves stres vpliva tudi na mojega fantka. Ali obstaja še kakšno homeopatsko zdravilo, ki bi mi ga lahko priporočali za njega glede spanja. Ne vem ali se naj ponovno obrnem na homeopatinjo, čeprav mislim, da je njeno zdravljenje nepopolno, saj daje strankam po tri zdravila naenkrat. Vem, da verjetno ne smete pisati in delati reklame za posamezna zdravila, ampak prosim ali mi lahko svetujete glede kakšnega zdravila, ki ga lahko dobim za nespečnost svojega otroka. Ali lahko kaj dobim v lekarni oz. mi pošljete po pošti. Hvala vam in lep pozdrav

Pozdravljeni,
homeopatska kamilica je znana kot dobro akutno zdravilo, pri kroničnih motnjah pa jo redko uporabljamo, o tem piše Kent v svoji knjigi Lectures on homoepathic materia medica. Tako da z njo ne boste prišli nič dlje.
Treba je najti drugo zdravilo. Katero bi to bilo, je stvar poglobljenega, približno uro trajajočega pogovora oz. pregleda pri kompetentnem zdravniku homeopatu. Ne gre za skrivnostnost ali poslovne razloge, enostavno je elektronski stik na forumu preslab, da bi lahko kompetentno svetoval specifično zdravilo za zdravljenje zapletenejših kroničnih motenj. Zato mi boste oprostili, da tudi sedaj tega ne morem storiti.
Bi vam pa zagotovo svetoval, da poiščete drugega homeopata/injo. Nekako priporočam take, ki delajo po klasičnem principu, to je zdravljenje z enim zdravilom sočasno.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close