Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže trigger point terapija

trigger point terapija

Pozdrvljeni.
Malo sem se seznanila s trigger terapijo in me zanima, ce je mozno to izvajati tudi po posegu vratne hrbtenice. Pred mesecem dni so mi namrec vstavili zero-p kletko med 5-6 vretence zaradi hude kompresije hrbtenjace. Stara sem 39 let bolecin sedaj vec nimam tudi obcutki povezani s sensibiliteto se izboljsujejo imam pa grozno napete oz. Zategnje misice okoli vratu lopatic in ramen. Zanima me vase mnenje. Hvala.

Pozdravljeni!

ravno to je lepota trigger point terapije…takrat, ko so odsvetovane vse mobilizacije in manipulacije, saj se ne sme vplivati na sklepe in diskuse, takrat nam ostane trigger point terapija kot edina rešilna bilka. Ni nobene nevarnosti, saj so pri tej tehniki vretenca povsem pri miru in ne pride do nikakršnega premika sklepov hrbtenice. In pomaga.

Živjo rozicak,

jst imam podobno težavo kot ti in imel sem podobno operacijo.
Kontaktiraj me na privat mail
[email protected]

Hvala.lpa

Pozdravljeni,

zaradi številnih vozlov na celotnem predelu hrbtenice sem obiskala fizioterapevtko, ki mi je naredila TP terapijo v kombinaciji s TP masažo. Danes je drugi dan od tega in imam še vedno zelo čudne, neznosne bolečine po celotnem zadnjem delu trupa – hrbtenici, ki se širijo tudi v glavo in roke. Nasplošno me te bolečine utrujajo, kot da bi bila popolno brez energije in zelo slabotna.

Je takšna reakcija po TP terapiji običajna?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam,

Nina, 24 let.

Pozdravljena!

Svetujem vam, da pokličete svojo terapevtko, ji razložite stanje, saj vam bo ona najlažje odgovorila ali je vse v redu ali ne, ker ve kaj vam je delala.

Pozdravljeni,

koliko obiskov TP terapije naj bi se naredilo, da se vozle odpravi v celoti – če se jih sploh lahko samo s terapijo. Namreč danes grem na tretjo TP terapijo, ker se nekaterih vozlov v predelu lopatice enostavno ne morem znebiti oziroma se ponovno prikažejo na istem mestu.

Bi jih z vadbo za moč/raztezanje sploh lahko sama odpravila?

Hvala že vnaprej in lep pozdrav, N.

Pozdravljeni!

Koliko trigger point terapij je potrebno je odvisno od tega:
1. koliko časa so trigger točke prisotne – dalj ko so prisotne, večje strukturne spremembe so in več terapij je potrebnih, da se normalizirajo
2. starejši ko ste, več terapij je potrebno ker so regeneracijske sposombnosti manjše
3. boljša kot je kri, hitrejša je regeneracija
4. manj ko ste v položajih, ki stimulirajo ponovno nastajanje trigger točk, hitrejša bo regeneracija
5. bolj ko ste dobre volje in ne pod stresom, hitrejša bo regeneracija, zaradi vpliva hormonov, saj stresni hormoni blokirajo regeneracijo
6. bolj ko je natančno izvedena terapija, manj obiskov je potrebnih.

Vse trigger točke se da popolnoma “odstraniti”.

Raztezanje ne pomaga, saj je problem prekrvavitev: http://www.fizioterapija.net/blog/trigger-tocke-misicni-vozli/[/url]

Pozdravljeni,

Hvala za prejšnji odgovor.
Mi torej res nobena vadba ne more koristiti? V isti rubriki ste eni gospe napisali, da ji noben od naših športov ne more koristiti in da ji preventivno lahko pomaga joga ali še bolje Qi gong.

Meni je fizioterapevtka rekla in tudi sama mislim, da je tako – mišice v zgornjem delu hrbta – trapezne, ramenske so premalo ojačane. Je lahko to možen vzrok?

Hvala in lp, N.

Pozdravljena!

Zgornja trapezasta mišica mora biti sproščena in ne sme biti premočna. Pomembno je krepiti trapezius spodnja vlakna in seratus anerior – to so mišice, ki stabilizirajo lopatice.

Najpogostejši razlog danes za nastanek trigger točk je slaba drža pri sedenju, stoji in hoji.

Pozdravljeni!zacela boma takole v mesecu juliju prejsno leto so se mi zacele tezave v vratni hrbtenici tko kot bi imela skos zategjen vrat,potem v mesecu avgustu me je vsekal v desno stran vratu bolecina je bila neznosna in pekoca 3dni potem se stanje izbolsalo in sla sem nazaj na delovno mesto kjer sem na mesec dvigovala okol 30tisoc kg teske gajbe in pa sode plus tega da sem se 16ur na dan skoraj vsak dan stala na nogah ker sem se delala natakarska dela potem pa se je v septembru zacelo vse slabsati,od tega da se mi je na delovnem mestu zavrtelobin da sem dobila obcutek kot da me telo ne bo vec zdrzalo sem sla domov potem sem pocivala se nekaj dni in stanje se je malo izbolsalo seveda sem takoj odsla na pregled k nevrologu ce bi bil napad ms ampak je naredu pregled in vse ostalo in izkljucil ms to me je malo pomirilo seveda so se tezave stopnjevale potem pa me je zagrabl v krizu tako da so me zacele noge res bolet in sem sla se na dodatne preglede od srca,pljuc,zelodca,ginekoloski pregled ni da ni vse ok kri ok potem sem zacela hodit na terapevtsko masazo ki mi je nekaj casa pomagala ampak potem me je heksen sus zagrabil v levo ramo se mi je pa stanje zacelo spt spreminjati….in potem ker sem se zacela obremenjevati kaj je z mano sem sla nazaj na terapevtsko masazo in mi je rekla da.sem zakrcena po celi hrbtenici in spt so se zacele moje tezave od tega da imam prstno hrbtenico nagjeno na desno stran in zacetno spondilozo imam vse misice zakrcene da mi bolecina sega ze do zelodca imam tablete za zascito ampak ne pomagajo kaj dosti in zaradi tega ker me zelodec skos boli ne pijem in ne jem dosti tako da imam tezave z odvajanje blata….in pa noge me bolijo od kriza dol v ritni misici imam tako bolece misice da tudi komaj sedim in stojim ..kaj mi svetujete na katero terapijo naj sploh grem?bi mi trigger point terapija sploh pomagala?

Pozdravljena!

Trigger point terapija žal ni vsemogočna terapija…pomaga vam lahko skupaj v kombinaciji z manualnimi tehnikami in seveda ergonomskimi napotki pri bolečinah v vratu oz. za lopaticami, ki glede na to kaj opisujete, najverjetneje izvirajo zaradi okvare vratne medvretenčne ploščice. Lahko vam tudi pomaga pri bolečinah v križu.

Kar se tiče želodca in odvajanja vam žal ne bo pomagala, ampak bi bilo dobro da razmislite o načinu življenja in dojemanju sveta, da si zmanjšate stres in uredite bioritem hrannjenja in spanja. To vam bo tudi pomagalo, da se boste bolje počutili 🙂

New Report

Close