Najdi forum

NOGICE NAVZVEN

Lep pozdrav

Imam 9m deklico in na sistematskem pregledu so ugotovili, da mala obrača pri hoji nogice navzven(kot račka). Dobila sem napotnico za fizioterapijo(za razvojno nevrologijo).
Zanima me ali je za to kriv težki porod (medenična vstava) ali pa kaj drugega
in kdaj se ponavadi odkrije taka stvar, komaj sedaj ko se otrok postavlja na nogice. Do sedaj ni bil nobeden pozoren na hojo, komaj sedaj ko sem menjala zdravnika in že pri prvem pregledu je to opazila
kako poteka fizioterapija za take otroke in ali je stvar da bi me moralo skrbeti
izvedela sem, da je čakalna doba 3m(na srečo smo naročene čez 14 dni-veza).Ali v takem primeru dobim podaljšano porodniško ali ne

Hvala za odgovore in lep pozdrav

deily@nateja

Pozdravljena Deily!

Nisem ravno pristojna za odgovarjati na vaša vprašanja na katera bi vam zdravniki lažje odgovorili, a se bom potrudila.

Mislim, da vam ne pripada podaljšana porodniška zaradi tega, ker bi z otrokom hodila na fizioterapijo.

Fizioterapija poteka preko igre. Fizioterapevt s posebnimi prijemi facilitira normalne gibalne vzorce, otrok pa se samo odziva. Naučili vas bodo tudi pravilno rokovanje z otrokom, ki ga boste uporabljala vsak dan.

Kaj je vzrok za to težavo je težko reči, saj ni še nič ugotovljeno ali dorečeno. Lahko da gre samo za manjše odstopanje od normalnega. Ne skrbite.

New Report

Close