Najdi forum

torticolis

Spoštovani!

Sem mamica 4 mesečnega, nadvse živahnega fantka. V posvetovalnici je bil pri enem mesecu ugotovljen torticolis ( na densi strani vratu). Vse od takrat hodimo na fizioterapijo, kjer smo se naučili posebnih položajev in vaj, ki jih počnemo z njim doma. Pri 3 mesecih je pediatrinja ocenila, da je vse o.k., malce se mu je še poznalo, da je vsake toliko časa glavico bolj nagnil v desno stran. Fizioterapevtka pa je ocenila, da se njej še ne zdi dobro. Tako smo se naučil še nekaj vaj na terapevtski žogi. Kdo ima več znanja o tem? Sami opažamo, da ima pri sedenju glavico lepo naravnost, tudi ko leži, če ga obrnemo na trebuh, se po nekem času utrudi in nagne glavico v desno stran.
Zanima me, za kaj pravzaprav gre pri tej zadevi? Kdaj lahko pričakujemo, da bo zares dobro? Ali fizioterapija res pomaga, da se stanje izboljša?
Ali poznate kakšno metodo ,ki bi stanje izboljšala?
Lepo bi vas prosila, da mi malo več poveste o tej sami bolezni, saj sem zaskrbljena, čeprav se s sinom ogromno ukvarjamo in vedno pazimo na položaj.

Že vnaprej najlepa hvala!

mateja

Pozdravljena rdeča kapica!

Najprej bi se vam opravičila za kasen odgovor. Najpogosteje odgovarjam v parih dneh, sedaj pa sem bila skorej cel mesec odsotna zaradi različnih simpozijev po Sloveniji in seminarjev, tako da nisem utegnila prej odgovoriti.

Ne bodite preveč zaskrbljena in ne opazujte preveč natančno in kritično otrokovega gibanja. Z razvojem otroka, počasi in postopoma izvenevajo tudi prirojeni refleksi. Z vajami, ki so vas jih naučili, se da otroku pomagati in usmerjati razvoj njegovega gibalnega sistema.

Če fizioterapevtka še ni zadovoljna in z vajami ni več napredka, lahko morda poizkusite še z posebnimi manualnimi tehnikami, s katerimi se doseže boljšo gibljivost in funkcijo mišice sternokleidomastoideus, ki vleče glavico postrani.

Sama nimam izkušenj z dojenčki, ampak samo z večjimi otroci, ki so gibalno ovirani. Če želite še kaj informacij, se obrnite na fizioterapevta v vaši razvojno nevrološki ambulanti, ki vam bo najbolje svetoval.

Veliko lepih trenutkov pri terapevtski igri z vašim malčkom vam želim!

New Report

Close