Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Nosečnost in bolečine v hrbtenici

Nosečnost in bolečine v hrbtenici

Noseča sem tretjič. Imamo že tri leta ter osem mesecev stara fantka. Zadnje dni imam hude bolečine v hrbtenici tako podnevi kot tudi ponoči. Hrbtenica mi otrdi, čez dan mi je včasih od bolečine slabo, ponoči pa ne morem najti položaja v katerem bi mirno spala. Vse to je posledica preteklih dvigovanj ter prenašanj otrok in vozičkov. Prosim za nasvet oziroma kakšne vaje za hrbtenico.

Hvala

Pozdravljena Lisa31!

V nosečnosti se izloča veliko hormona relaksina, ki razrahlja vse sklepe, kar je nujno potrebno pri porodu. Razrahljani sklepi pa so nestabilni in že sami po sebi zato boleči.

Če pa še nepravilno dvigujete otroke in druge stvari, si težave s tem le povečate.

Vaj vas na žalost preko interneta ne morem naučiti, saj ne vidim kako jih izvajate. Ni pomembno samo opisati vajo, ampak da jo vi tudi pravilno izvedete. Drugače si lahko naredite več škode kot koristi, zato bi vam svetovala obisk pri fizioterapevtu, ki vam bo vaje pokazal in vas jih tudi naučil.

Sebi lahko pomagate z dobrim ležiščem, dvigovanjem s pomočjo nog in morda masažo, ki vam bo sprostila mišice.

Vesel Božič!

New Report

Close