Najdi forum

vprašanje

Spoštovana ga. Barbara!
Že dlje časa imam bolečine v predelu srca(?) oz.na levi strani prsnega koša, za prsnico in za levo lopatico.Seveda sem najprej pomislila na srce, opravili so mi ergometrijo, EKG,UZ srca, gastroskopijo, UZ trebušne votline, vse je bp, razen na UZ srca so mi ugotovili manjši prolaps mitralne zaklopke, za kar pa pravijo da ni nič posebnega .Moj zdravnik je mnenja, da se bolečine psihične narave.Skoraj dve leti že jemljem antidepesiv in eno leto proplanolol, ker sem imela tudi napade hitrega bitja srca. Teh napadov zdaj skoraj nimam ali pa v zelo blagi obliki, tudi psihično sem kar v redu, bolečine pa so prisotne skoraj stalno; boli me za prsnico v žlički in včasih tudi višje, ( kot bi me nakaj tiščalo- tudi nedrčka ne prenesem ) za levo lopatico in v hrbtenici v višini prs, leva roka je včasih mravljinčasta , pogosto me špika po glavi, imam občutek kot da mi glavo stiska obroč ali pa me boli za ušesi. Ko ležim mi v ušesih šumi,zdi se mi da bo nekaj ekspodiralo.Pogosto se mi za trenutek zvrti.Na levi strani ne morem ležati in sploh me v ležečem položaju še bolj boli. Zanima me, ali bi vse to lahko bilo od hrbtenice in kaj lahko naredim. Naj povem še, da sem bila tudi na rentgenu za hrbtenico, izvidov se ne spomnim, vem le daj bilo govora o naplastitvi med 3. ,4., in 5. vretencem in da imam zelo ukrivljeno hrbtenico.
Hvala za odgovor in lep vikend vam želim

Pozdravljena Pikapika!

Ko sem brala vaše težave, sem dobila občutek, da gre v vašem primeru za kombinacijo težav.

Menim, da so delno za vaše težave odgovorne prenapete mišice v predelu hrbtenice okoli lopatic in vratu – le te vam lahko povzročajo občutek stiskanja glave in šumenje v ušesih. Delno pa ste verjetno čustveno prenapeta, kar vam povzroča bolečine v okolici srca in na sprednjem delu prsnega koša (kot bi vam stalno nekaj ležalo na prsih in vam ne bi pustilo dihati, kaj šele globoko vdihniti).

Poznam veliko različnih celostnih pristopov k vaši težavi, odvisno pa je od vas in vaših želja, kater pristop bi vam najhitreje pomagal.

Barbara

Hvala vam za odgovor.

Res je, da sem zelo napeta in da se tega ponavadi sploh ne zavedam, čustveno pa tudi, ko sem kar na lepem dobila napade hitrega bitja srca sem se ustrašila in se ga še kar ne morem znebiti.
Lepo bi vas prosila , če mi lahko priporočite kaj konkretnega , katere pristope imate v mislih .

Lepo pozdravljeni

Pozdravljena!

Za vas sem imela v mislih:
– akupunktno masažo po Penzlu, ki učinkovito uravnava pretok energije in
krvi v telesu ali morda
– masažo z vročimi vulkanskimi kamni, če imate raje masažo z olji in toplote,
– če pa niste ravno ljubiteljica dotikanja pa morda refleksno masažo stopal,
kjer se preko stopal vpliva na celotno telo in počutje.

Glede na kompleksnost vaših težav pa je morda priporočjiva še uporaba obsevanja z biospektrumom medicine ali pa morda magnetna resonanca, ki vam lahko še dodatno pomagata.

Lep pozdrav!

Barbara

New Report

Close