Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Triletnik hodi po prstih

Triletnik hodi po prstih

Spoštovani! Oglašam se na tem forumu kljub temu, da je pri področju dela navedeno bolj vse drugo, kot pa fizioterapija pri malčkih, a drugega primernega strokovnjaka tu nisem našla.
Imamo namreč problem s hojo našega triletnika, ki več ali manj hodi le še po prstih. Zadnje čase ga zelo veliko opozarjamo, naj stopi na celo nogo, pa se mi zdi, da sploh ne zna več normalno hoditi. Kdaj je začel s to hojo, niti ne vem točno, vem pa, da je kot 16-mesečnik shodil normalno. Je pa doma ves čas bil bos oz. v nogavicah, ki jih je redno sezuval, ko je bil še mlajši in sem celo razmišljala, če ni prišlo do take hoje, ker mu je bilo hladno v noge??
Zdaj pa sem že res zaskrbljena, da bo rabil kaj več kot le opozarjanje. Bi morda mi sami lahko kaj naredili za začetek… kakšna telovadba, kakšne vaje… kako ga odvaditi te “napačne” hoje? Ali bi morda nujno potreboval strokovno pomoč? Kakšno škodo lahko naredimo, če bo še naprej vztrajal pri taki hoji? Naj povem, da trenutno živimo v tujini, a če menite, da bi bilo dobro obiskovati fizioterapijo oz. kaj podobnega, bomo to poskušali najti tudi tu ali pa se morda zavzeti za to poleti, ko pridemo na dopust v domovino… Torej prosim vas za kakršnokoli mnenje, kaj nam je storiti. Bi bilo bolje, da mu vendarle kupimo copate? Naj še dodam, da je nek prijatelj, učitelj telovadbe, omenil, da očitno je s kito (zadaj pri peti) vse v redu, saj fant normalno stopi, ko obstane pri miru in tudi počepne normalno… tako je on to opazil.
Upam, da nisem predolga in le še lep pozdrav v domovino!

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Pozdravljena Vladka!

Glede na zgoraj opisane stvari bi vam predlagala, če peljete fanta na pregled v Razvojno nevrološko ambulanto, kjer bodo znali strokovno oceniti kaj je vzrok, da vaš fant hodi po prstih. Menim, da s pregledom ne odlašate predolgo, saj je za korekcijo nepravilnih gibalnih vzorcev najbolje, če se korigirajo čim prej.

Težko bi vam povedala kaj je vzrok za hojo po prstih, če fanta ne vidim. Lahko gre samo za obdobje, ko raziskuje nove gibalne vzorce in se uči hoditi po prstih.

Z vašim opozarjanjem verjetno ne boste dosegla veliko, (razen vaše slabe volje in fantove nestrpnosti, ker bi vam rad ugodil, a ne zna ali zmore). Fant potrebuje strokovnjaka fizioterapevta, ki ga bo naučil ponovno hoje in dostop na celo stopalo s pomočjo Bobath metode ali katere podobne.

Naj vas ne skrbi, menim, da vzrok za fantove težave ne izvirajo zato, ker je hodil bos ali pa ker ga je zeblo v noge.

Lep pozdrav in veliko sreče vam želim!

Barbara

New Report

Close