Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže razmik med trebusnimi misicami

razmik med trebusnimi misicami

Lepo pozdravljeni!
Pri pregledu mi je ginekologinja zatipala “luknjo”med spodnjimi trebusnimi misicami. Moram vam povedati ,da sem pred dvemi leti in pol ,ko sem tretjic rodila imela ze slabe trebusne misice. Namrec,samo osem mesecev po drugem porodu, sem znova zanosila. Zal, takrat nisem vadila in zdaj se mi to mascuje.
Prosim ,povejte mi ,se da kaj se narediti z vajami za ta razmik.Zdaj imam idealno tezo in rada bi moj trebuscek spravila v najboljse mogoce stanje. Stara sem 28 let.
Mi lahko poveste se strokovni izraz za omenjeno tezavo.
Hvala!

Pozdravljeni Mačkica!

Luknji med trebušnimi mišicami pravimo “diastasis recti” in je precej pogost pojav med nosečnostjo in v poporodnem obdobju. Zaradi povečanega obsega trebuha v nosečnosti se vzdolžno ležeče trebušne mišice odmaknejo ena od druge, vezivno tkivo med njimi se zelo raztegne in to se otipa kot “luknjo med mišicami”.

Z pravilnimi vajami se lahko ojača zunanje trebušne mišice in vezivno tkivo med njimi, izboljšati se da tudi tonus kože na trebuhu, tako da dobi trebuh lepši izgled.

Ne smete pa pozabiti na vaje za krepitev globoke trebušne mišice, ki leži pod popkom, saj vam le-ta zagotavlja močno oporo ledvenemu delu hrbtenice.

Lep dan vam želim še naprej!

Barbara

Pozdravljeni!
Zahvaljujem se vam za vas odgovor. V zvezi s tem me zanima se par stvari. Ali je res,da za omenjeno tezavo niso primerni “trebusnjaki in, ce res, cemu tako.?!
Lahko z vajami uspem povrniti t. misice v prvotno stanje, ceprav je minilo od zadnjega poroda dve leti in pol? Koliko casa moram izvajati vaje, da bo viden ucinek? Naj jih izvajam vsak dan? Katere vaje so to? Mi lahko poveste kaksen dober “link”,kjer bi te vaje bile prikazane.?!
Upam,da vas nisem prevec “zasula” z vprasanji.
Zahvaljujem se vam za vsako informacijo!

Toplo vas pozdravljam!

Pozdravljena Mačkica!

Pri razmiku med trebušnimi mišicami so priporočljive vaje za trebušne mišice v položaju leže na trebuhu. Lahko se jih izvaja tudi na veliki terapevtski žogi.

Vaj se ne da naučiti iz knjig, CDjev ali podobno, ker je malo verjetno, da jih boste pravilno izvajala. Zato bi vam priporočila obisk izkušenega fizioterapevta, ki vam bo vaje pokazal in vas tudi naučil, kako se jih pravilno izvaja. Z nepravilno vsakodnevno vadbo si lahko naredite več škode kot pa koristi.

Fizioterapevt vam bo lahko svetoval glede na vaše stanje koliko vaj potrebujete in kako pogosto jih izvajajte.

Lep dan vam želim in veliko vztrajnosti!

Barbara

Čer!

Tudi sama imam razmaknjeni premi trebušni mišici. Stara sem 25 let in noseča 23t. Do razmika je prišlo zaradi nezmožnosti raztezanja močnih trebušnih mišic. Pred nosečnostjo sem precej trenirala, tako da pri meni do razmika ni prišlo zaradi mlahavih mišic (kar je menda slabše?). Zanima me, kako naj ravnam v prihodnje, da stanje obdržim ali morda celo popravim. Kako se razmaknjene trebušne mišice “obnašajo” med in po porodu + v naslednji(h) nosečnosti(h)? Je mogoča povrnitev v prvotno stanje in, če ne- kakšne so nevšečnosti (bolečine v križu…)?

Hvala za odgovor in lep večer še naprej

Pozdravljena Anika!

Med samo nosečnostjo se lahko deloma zaustavi raztezanje mišic samo z nošnjo trebušnega nosečniškega pasu, ki daje zunanjo oporo trebuhu.

Po porodu pa so priporočljive vaje predvsem za globoko trebušno mišico, ki zagotavlja stabilnost hrbtenici in trebušnim organom. Te zunanje trebušne mišice, ki vam sedaj “lezejo” narazen nimajo bistvene funkcije za ohranjanje stabilnosti hrbtenice, torej ne morejo biti razlog za nastanek bolečin v križu.

Lep pozdrav!

Barbara

New Report

Close