Najdi forum

Spoštovani,

opravljena MR levega kolka je pokazala “kratko rupturo anteriornega labruma (3. pozicija). Pro ortopedu z izvidom še nisem bila, me pa glede na vaše izkušnje zanima, ali je mogoče težavo odpraviti tudi samo z ustrezno fizioterapijo in kaj mi priporočate?

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljena!

Glede na to, da ste bila na MRI, predvidevam, da že imate težave. V teh primerih je primerna operacija, da poškodovani labrum ne bi dražil sklepne ovojnice in še dodatno slabšal stanje hrustanca v sklepu. S fizioterapijo se lahko samo sprosti mišice – s Trigger point masažo in z vajami za stabilizacijo trupa in kolka zagotovi boljšo stabilnost. Hrustanec se zelo počasi in slabo regenerira…žal…za lažjo predstavo – koža se zamenja v 1 mesecu, “ta hiter” hrustanec se zamenja v 10 letih, nekateri deli hrustanca se pa sploh ne zamenjajo…

Hvala za odgovor. Glede na to, da sem rekreativna športnica me zanima še, katere aktivnosti lahko sicer izvajam da ne bi povzročala dodatne škode? Morda plavanje, kolesarjenje?

Hvala in lep pozdrav!

Izogibajte se skokom, teku, hitrim spremembam smeri – kot npr. pri tenisu, odbojka, rokomet…, vrtnarjenju, globokim počepom. Priporočam Chi gong, Tai ji quan, rekreativni ples, plavanje, kolesarjenje z višjim sedalom.

New Report

Close