Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Bolečina vratu + glavobol

Bolečina vratu + glavobol

Spoštovani,
Pred približno 5 meseci sem imela težave s prebavili/črevesjem, ki so se potem sčasoma s prehrano in tretmaji uredile. Sem pa takrat na hitro izgubila 7 kg. Iz 52 kg sem prišla na 45kg. Izgubila precej mišične mase. Veliko sem preležala. Drugače opravljam sedeče delo z računalnikom in pa sem mama 2 otrok (veliko nošenja). Potem so se mi pojavile sprva bolečina v križnici/trtici- pekoča bolečina. Sčasoma pa se je z vajami za križ to zmanjšalo, vendar pa so se začele bolečine po sredini hrbtenice oz hrbtni kosti ter navzgor. Sedaj je najhuje v zgornjem delu. Od lopatice navzgor. Najbolj boli pri desni lopatici in pa potem proti vratu, ter zatilje. Bolečina se mi širi prav od lopatice do vrha glave. Ob zategovanju v vratu začutim glavobol – pritisk in tenzijo. Iz zatilja se tekom dneva – ko seveda spet opravljam sedeče delo in gledam v računalnik, bolečina (pritisk ter špikanje in rahla omotičnost in pa včasih malo plesočih črnih pikic pred desnim očesom) preseli na vrh glave, ter ob uho in na prednji del čela. Naj povem, da to vmes zgine in se spet pojavi. Marca imam pregled oči da izključimo kaj z očmi. Glavobol ni klasičen zelo boleč, je pa moteč, ker me boli hrbet nato pa vrat in glava. Kot nekakšno špikanje in topa bolečina pritiska v zatilju in nato naprej- predvsem na desni strani kjer me je bolelo tudi ob hrbtenici, se pa včasih razširi na celo glavo. Bila sem na masaži in na trigger point. Ko mi je naredil trigger point sem zraven jokala, ker je bila bolečina ko mi je masiral vrat in zatilje tako močna, da sem imela občutek da mi bo glava eksplodirala. Prav neznosen pritisk je bil. Po tem nekega izboljšanja ni bilo. Mi lahko svetujete kaj narediti? Bi morala opraviti kakšno dodatno diagnostiko? Lahko pregled pri vas pove, kjer bi bila težava? Kakšna je cena pregleda? Hvala lepa.

Pozdravljena!

Pregled po Ortopedski medicini nam pove, v kakšnem stanju so posamezne mišice, sklepi, ploščice med vretenci in navadno se res da ugotoviti kdo je krivec za težave, torej iz kje izvirajo težave. Nekaj podatkov dobim s testi in nekaj s tem kar mi vi poveste o težavah. O ceni pri meni raje ne govorim na forumu, saj ni temu namenjen. Lahko me kontaktirate, pa vam bom vse povedala.
Bolečine v lopatici in vratu, ki grejo lahko tudi v glavobol, so najpogosteje posledica okvare ploščice v vratu. Trigger point res lahko boli, a moje mnenje je, da je treba vedno dozirati tako, da čutiš da se ti telo pod prsti podaja in ne upira. Upam, da se vam kaj pomagala.

New Report

Close