Najdi forum

Boleča mišica

Lepo pozdravljeni.
Pišem vam glede naslednje težave.
Dobro leto nazaj sem delala v lokalu kjer je pretok ljudi res ogromen.
Posledično sem si na pladenj naložila veliko teže, ter pladen nosila z levo roko.
Delala sem 6 dni v tednu po 10 ur na dan.
Kasneje me je začela boleti mišica ki poteka od komolca do zapestja, zato sem pladenj ko sem ga nosila bolj stiskala k sebi da nisem tako obremenjevala te roke.
Od enkrat pa me je začela boleti leva dojka, ob strani, na dotik. In to me je grozno bolelo Oz peklo skoraj tri mesece.
Kasneje sem službo pustila in zadeva še je popolnoma umirila.
Me pa od takrat ta dojka Oz ta mala mišica pri strani dojk zdaj vedno boli po rekreaciji.
Toraj boli me če delam sklece, če hodim s palicami dolgo časa v hrib kjer se upiram in Napenjam prsne mišice, če pri odbojki serviram z levo roko (zgornja serva),
Če pladenj dalj dni zaporedoma nosim z levo roko (delam ponovno v gostilni)…

Upam da nimam kakšnega raka, se pa redno pregledujem in nisem začutila nobene zatrdline.
Če teh malih stranskih prsnih mišic ne napnem oziroma če sprostim ramenski obroč in se nagnem malenkost naprej me na pritisk boli malenkost, če pa stranske mišice napnem in grem z roko po mišici začutim zelo pekočo bolečino. (sem suha in veliko treniram zato lahko mišico zatipam).
Če primerjam levo mišico z desno se mi zdi malo večja (toraj ta ki je boleča). Včasih me na tem delu tudi srbi.

Sicer nevem če je to kaj povezano ampak naj se povem da sem bolečino opazila prvič nekje po nerkozi (operirana za čisto druge stvari).

Prsa imam normalno mehka in drugje kot tam ne čutim bolečine.

Tudi partner mi je pregledal Prsa in pravi da ne čuti nobenih Bulič da pa čuti na obeh straneh te podolgovate mišice ki se začne od približno malo pod pazduho in gre rahlo proti desni strani.
Nikoli me ne boli med športom ampak vedno naslednji dan in potem traja nekaj dni.
Verjamem pa da stanje poslabša z obsesivnim pritiskanjem na ta oboleli del, če bom kje zatipala kakšno bulo.

Resnično me je strah da nebi bil rak. Tesko spim samo še to razmišljam. K zdravniku me je strah.

Sicer sem zdrava. Pregled krvi sem imela pol leta nazaj in je bilo vse ok.
Zdravim se pa glede astme z zdravilom foster ter z asentro zaradi paničnih napadov in hipohondrije.

Prosim za vaše cenjeno mnenje.

Zelo me je strah da ni kaj resnega… (rak).

Vaš link[/url]Pozdravljena!

Takole na daljavo, brez pregleda vam težko kaj konkretno povem… načeloma rak na dojki ne povzroča nobenih bolečin… tako da če so bolečine in so povezane z gibanjem/počivanjem, so najverjetneje težave iz lokomotornega aparata – to pomeni mišice, sklepe, vezi, kite…. v vašem primeru gre morda samo za trigger točke v mišici seratus anterior, kar se lahko odraža s simptomi kot jih opisujete. V tem primeru se da hitro pomagati s trigger point terapijo (https://www.fizioterapija.net/blog/trigger-tocke-misicni-vozli)

New Report

Close