Najdi forum

Pozdravljeni!
Lanskega avgusta mi je ob sestopu s hriba oteklo koleno. Bila sem pri ortopedu in opravila MR – diagnoza: femoralna hondroza in artroza kolena. RTG: vidna začetna varus artroza z zožanjem sklepne špranje s sklerozo tibialnega platoja. Opravila FTH, stanje boljše.
Kot zanalašč sem pred 14 dnevi padla z zida in zvila kolena. Na urgenci o mi dali longeto 1 teden. Sedaj pa ob hoji povoj in bergle, drugače počitek. Kontrola pri osebni zdravnici. Diagnoza kirurga: zvin desnega kolena, suspektna ruptura mcl.
Moje stanje je takšno, da po 14 dnevih lahko stopim na nogo, kjer se bolečina pojavlja na notranji strani kolena ter na vrhu pogačice. Koleno je otečeno. Gibljivost Skoraj celo iztegnem, pokrčim cca 40%.
Prosim za vaše mnenje – ali naredim ponovno MR ali je potrebno čimprej FTH?

Hvala.
Iris

Pozdravljena, Iris!

Brez pregleda je težko natančno povedati, kaj je potrebno narediti…če je res samo nategnjena sklepna ovojnica kolena in nategnjena notranja vez, potem je potrebna čimprejšnja fizioterapija in sicer artrokinematična mobilizacija za pomirjanje sklepne ovojnice in boljše obremenjevanje hrustanca in pa terapija z ultrazvokom na mesto, kjer je vez poškodovana.

New Report

Close