Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Vratne misice in glavobol

Vratne misice in glavobol

Pozdravljeni,

Imam probleme z glavoboli, ki sem jih največkrat reševala pri fizioterapevtu z masažo vratu in ramenskega dela. Glavobol ni ponehal ob jemanju protibolecinskih tablet (nalgesin ter sibkejse), po navadi le z masažo in tudi to šele po približno treh do štirih dneh po masazi. Fizioterapevt je vedno rekel, da se mi to dogaja najbrž zaradi stresnih situacij. Bila sem pri njemu en teden nazaj in sedaj se mi je glavobol vrnil. Je mogoče, da so se vratne mišice v tako kratkem času zopet začele krčiti in mi zaradi tega povzročile glavobol? Sem taka, da se res obremenjujem za vsako stvar, zato naj bi tudi do tega prihajalo. Poleg tega me pa se zanima kaj mi svetujete, saj menim da mi protibolecinaske tablete ne bi pomagale. Je to mogoče reševati le z masažo?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Glavoboli lahko izvirajo zaradi različnih stvari – eden izmed možnih razlogov so tudi trigger točke v mišicah. Le te se navadno tudi slabo odzivajo na protibolečinske tablete. s trigger point terapijo se lahko trigger točke povsem odstranijo (http://www.fizioterapija.net/blog/glavobol-v-zadnjem-delu-glave-in-trigger-point-masaza/[/url]. Ob nepravilni drži lahko trgigger točke ponovno nastanejo, a navadno so prve, ki nastanejo precej v globini in še ne povzročajo težav.

Slabokrvnost lahko povzroča aktivacijo trigger točk v mišicah…

New Report

Close