Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Bolecina v levi trapezni misici

Bolecina v levi trapezni misici

pozdravljeni!
med delom v sluzbi(v sedecem polozaju ko imam roke dlje casa dvignjene nekje v visini glave) sprva v obeh trapeznih misicah (pri vratu zadaj) zacutim kako postajata utrujeni, vendar to ni nic takega, nato pa v levi trapezni misici zacutim zbadajoco bolecino kot bi me nekdo zbadal z iglo, ta bolecina la sele se poveca ce glavo obrnem levo oziroma desno. to se vlece ze dlje casa, zacelo pa se je kar na enkrat(nisem se fizicno poskodoval vsaj ne da bi jaz vedel). kaj je to in kaj naj storim da se bo nehalo kajti spravlja me ob zivce
star sem 23 let
ze vnaprej sevam zahvaljujem za pomoc 🙂

Pozdravljeni!

Glede na opisane težave in vašo starost je najverjetneje, da težave izvirajo iz aktivnih trigger točk v mišicah. Pomaga trigger poin terapija in pa, da se naučite držati roke gor tako, da imate lopatice stabilno pričvrščene na hrbtenico in da ramena niso dvignjena. Na ta način se trapezasta mišica razbremeni in ni več razlogov, da bi se aktivirale trigger točke.

Manjša verjetnost pa je, da gre že za vratno protruzijo diska. V tem primeru pa pomagajo trakcijske tehnike.

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč kajti ne vem več kaj naj storim , skratka naj vam opišem kaj se je meni zgodilo.

Sem športnik , ukvarjam se z fitnessom – delam na masi in dvigujem večinoma skoraj max svoje sposobnosti. Delam pa tudi v tovarni , kjer na dan “premečem” 2-3 kg gume. Sicer niso tezke ampak so gibi enakomerni in vsaj 500x na dan . Nekega dne sem imel vaje za trapez kjer sem malo pretiraval in sem imel malo večji ” muskrfibr ” , mislil nisem da ni nič zato sem normalno nadaljevalaj treninge in hodil v službo nakar mi je po 14 dneh celotni trapezius in zgornja hrbtna ramenska misiša otekla . Imel sem baje vnetje ” narastišča ” trapeziusa . Dobil sem tablete ibuprofen 500mg in sem jih jemal 10 dni 2x na dan . Prenehal sem z treningom toda še vedno sem hodil v službo. Po 10h dneh sem začel z fizioterapijami . najprej samo 1x . triger point in nekaj mi je z neko mašino grela niti sam ne vem . Je pomagalo , vsaj za en dan . Nato je sledilo še hujše , čez par dni sem začel ponovno z fitnesom in hkrati služba. Ni bilo dolgo nakar se mi je ponovilo toda še huje , komaj sem dvigoval roko . Ostal sem na bolniški za 10 dni , prenehal z fitnesom in redno začel na fizioterapije ( triger point masaže ) . Vsakič ko sem šel sem imel po 3 dni močanne bolečine ( naj bi bilo to normalno ) . Sedaj je od tega že 2 meseca , še vedno delam na istem mestu in vedno ko sem v službi imam bolečine , pridem domov , samo ravno lahko ležim . Raztegujem trapez na VSE možne načine in še vedno me boli . Uporabljam konjsko mast, da malo oblažim bolečine , in DOLORELAX obliže grelne , pomaga mogoče za 2 uri potem je isto . Ne vem več kaj naj storim za masaže sem porabil že kar nekaj denarja toda še vedno je izvor isti , nekje pri lopatici je ena točka, ki jo pritisnem in me zaboli . In ta točka skrbi da mi celotna stran omrtvi . .

Lepo prosim , če mogoče veste kje je izvor , ali kaj narobe delam , kaj bi to lahko bilo in kakšne so možnosti da se to neha . Ne morem niti v fitnes , ker me boli , če pa že delam , ne delam za zgornji del hrbta . Po fitnesu je vedno bilo kakšne 2 uri vredu nato isto .

Prosim za odgovor , ker mi je zmanjkalo možnosti kaj naj storim in rad bi spet kmalu začel trenirati . .

Lp

Pozdravljeni!

težave imajo lahko 2 vzroka: ali gre za trigger točke v mišici ali pa gre za premik medvretenčne ploščice v vratu. Pomagala naj bi vam trigger point terapija in to trajno. Pomembno je, da vse vaje in prelaganje gum delate na način, da stabilizirate lopatice k telesu in ne dvigujete ramen. Če na to niste pozorni, avtomatično dvignemo ramena in na ta način stalno dražimo in vzpodbujamo k nastanku novih trigger točk…

LP……..Že 3 tedna imam bolećino malo nižje od vrata in ta bolečina se pojavi ko nagnem glavo nazaj….bolečino začutim tudi po trapezni mišici pa do ramena……občasno mi tudi mišice na roki ( biceps,triceps,zadnje rame) trzajo…..v desni strani sem na začetku ko se mi je to zgodilo izgubil moč ampak po 1 tednu je z močjo veliko bolje…biu sem že na fizijoterapiji kjer mi je opravil tekar terapijo če se ne motim….in seveda me raztegoval……po tem mi ni nič bolje……Prosim če mi svetujete kaj bi lahko bilo in kaj naj naredim
Hvala

Pozdravljeni!

Težko rečem za kaj gre v vašem primeru…glede na opisano gre najverjetneje za okvaro medvretenčne ploščice. Nikakor ne raztezajte, saj bo slabše. Pomaga trigger point terapija v kombinaciji z manulanimi tehnikami http://www.fizioterapija.net/blog/bolecine-v-vratu-in-med-lopaticami/[/url], pazite na pokončno držo, ko ste v vertikalnih položajih.

New Report

Close