Najdi forum

Kaj pa tebe motivira?

Prazniki so mimo, spet služba, danes sem bila cel dan slabe volje. Kar ne najdem motivacije za naprej, ta korona, sploh ne morem planirat dopusta. In kaj nas čaka to leto, kaj me čaka čez 15 let, če gre tako naprej? Kaj vas motivira, kako preživite to turobno zimo?

Ja zima, pa še ta dež tudi mene spravi v slabo voljo. Motivirajo me kratkoročni in dolgoročni cilji. Vsak teden za vikend naredim kakšno stvar, ki me veseli. Zdaj v času korone grem na kakšen bližnji izlet v naravo ali pa pripravim celi družini kakšno dobro sladico, ta vikend bo tiramisu. Moj dolgoročni cilj pa je penzija, mirno vrtnarjenje, kupila si bom svoje kokoške, imela bom svoje burbonke. Pa veliko časa in upam tudi na vnuke. Tako, najdi si stvari, ki te bodo veselile, kratkoročno in dolgoročno. Zima bo pa hitro minila, kmalu bodo zvončki tu.

Jaz verjamem, da se vse da. Tako lepo je že, ko lahko zadiham svež zrak.. pa se malo ustavim in pogledam po življenju. Pa vednar le ni vse tako slabo. Rada preberem dobro knjigo in se ustavim.. poglej kaj vse imaš v življenju pa tega ne ceniš. Mene definitivno motivira to, da se vse da, če se le hoče. Če ne na tak, pa drugačen način. Treba se je znajt, ane.

Med prazniki se vedno tako hiti, da ni casa razmisljat, potem te pa kar vrze na rit. Jaz meditiram, delam kako jogo, nekaj za mojo dušo. Pa sprehodi in igra s psi. Pa zvečer še kar lučke na smrekici prižgat, pa kak kuhanček al pa čaj spit, za filing. Januar je pač za hibernacijo in postavljanje dolgoročnih ciljev, kratkorocni so sam da prides do pomladi.

Motivira me, da vem, da če popustim, bo vse še slabše.

Probam delovati pa načelu; ne sekiraj se na zalogo. Za stvari, na katere sama nimam direktnega vpliva, poskušam čim hitreje pregnati iz misli. Najlažje se to stori s preusmerjanjem misli. Pač, začneš misliti na nekaj lepšega, prijetnejšega. Vaja dela mojstra. 😉 O pomembnih stvareh, odločitvah razmišljam, ko imam “ta dobre dneve”.

H vedrejšemu in bolj optimističnem pogledu na svet, mi pomagajo hobiji, druženja z meni ljubimi ljudmi, narava, vrtnarjenje, sprehod s kužkom, potovanja, skratka vse kar mi polni dušo.

Ne vem, ne razmišljam več tako.
“Motiviram” se kar sam, z vsako preživeto uro in vsako malenkostjo. Zanimiva znanja in vmesni cilji – predvsem v smislu razumevanja večjega spektra dogajanj in boljše integracije znanja. Smisel je v tem, da vsak naslednji dan vem in razumem nekaj več.
Problem je pa v tem, da mi pogosto tudi kaj izpade iz zavedanja.

Tako da to, da bi me “nekaj motiviralo”… v mojih mislih sploh ne obstaja.

Jaz sem se odločila, da se bom to leto vzela v roke in pregledala kje sem. Sem razmišljala mal v prihodnost in ugotovila, da bi se splačal mal pršparat kakšnga dinarčka pa tut investirat kej.
Moj sin zdej neki vlaga pa ne sledim čist.

Kaj pa kej to pokojninsko zavarovanje, kaj vi mislte?

Bravo! Pravilna odločitev. Tukaj sem prebral članek, ki mi je zelo pomagal pri odločitvi ali ja pokojninsko zavarovanje ali ne.
Evo ga: https://www.modra.si/varcevalni-vodic/po-korakih-do-visje-pokojnine/

Meni osebno je zelo pomagal.

Ja vidiš, mene motivira varčevanje, lepo kamen na kamen 🙂 Vsak mesec dajem na stran kar velik del moje plače in si decembra vedno kupim kako hudo darilo, letos sem si kupila gorca. Za lepo penzijo pa že zdaj varčujem, plačujem redno pokojninsko zavarovanje, ki se mi upošteva še pri dohodnini. In tako bom živela na stara leta kot lord. Sem si preračunala in bom imela zaradi tega za skoraj 200 dodatnih evrov na mesec!

Bravo! Pravilna odločitev. Tukaj sem prebral članek, ki mi je zelo pomagal pri odločitvi ali ja pokojninsko zavarovanje ali ne.
Evo ga: https://www.modra.si/varcevalni-vodic/po-korakih-do-visje-pokojnine/

Meni osebno je zelo pomagal.
[/quote]

Meni se ne ljubi zdej vsega tega brat, a mi lahko kdo kar tu razloži, kaj je fora tega pokojninskega zavarovanja. A se mi to res splača? Ker razmišljam, da se od pokojnine res ne da glih živet.

Takoj po novoletnih praznikih zazivim, ker smo blizje pomladi!
Mene pomlad motivira.

Kaj bo in kako bo, nihce ne ve. Tudi brez korone smo lahko negotovi glede jutrisnjega dne, zato se s tem ne obremenjujem.

No, tega pa še pomislila nisem. Ko sem bila še majhna sem redno varčevala, zdaj pa samo še za otroke. Sedaj moram tudi zase kaj prihranit, da se malo pocrkljam.

200€ dodatka? To se pa kr pozna!

Jaz bi ti svetoval, da to trenutno ni pametno, delnice in z njimi tudi skladi…so trenutno prenapihnjeni in kmalu bo prišlo do korekcije.

Kaj si letos hitela med prazniki? Vse zaprto, omejeno gibanje in druženje. Kaj je bilo hitrega, da ste mone že drugi delovni dan čist fertig?

Moja kratkoročna in dolgoročna motivacija in okupacija je, kako obračati denar, ki sem ga dobila izplačanega po 18- ih letih rentnega varčevanja. Ker sem brez delovne dobe, ga bom verjetno, večji del, naložila za varnejšo starost, s tem pa ga bom še plemenitila. Kakšna preverjeno dobra varianta zelo dobrodošla. Male sladkorčke pa si bom privoščila takoj. Nagrada za pridnost mora biti!

Da ti vsaj malo polepsamo dan.

https://youtu.be/zOqs7951Mrw

Na kratko ti lahko pomagam s tem, da greš na to stran, si zapišeš koliko denarja bi dajala na stran in kdaj greš v penzijo in ti vrže ven vse izračune. Ko se odločiš, pa enostavno skleneš, meni zdaj vsak mesec trga 120 evrov … https://www.modra.si/informativni-izracuni/izracun-dodatne-pokojnine/?gclid=CjwKCAiAudD_BRBXEiwAudakXzr2SY477yv7IAJuVugtOKuP_AMPez9ydhzezKnkNcsjUXBXs9trgxoCqR0QAvD_BwE

Mene npr. full motivira ena bjonda iz Velenja. Koja zna nekad da mi pije krv.

Enkrat sem brala članek, da flirtanje res ful pomaga v januarski depresiji. Če si samska, se priključi na kakšne online flirte, ti bo kak tipček malo popihal na dušo in se boš takoj boljše počutila. Če se boš s kakim zmenila še za drink po koncu korone, bo to res super motivacija, tudi za vsakdanjo telovadbo hehe

New Report

Close