Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Gospa ima dve hiši, pa je v mrazu in lakoti

Gospa ima dve hiši, pa je v mrazu in lakoti

Jaz ne razumem. Gospa živi v naši vasi, ima dve veliki hiši, eno so prenovili pred slabimi desetimi leti. Ima en kup živali, ki jih hrani, pse, mucke, kokoši. Ima tudi enega sina, ki živi nekje v tujini. In je bila zdaj dobesedno v mrazu, ze jesti tudi ni imela, da so ji prišli pomagat iz enega društva in pripeljali drva. Saj to ni res! Hiše noče prodati, ker je navezana nanjo zaradi staršev in njenih prednikov, pa zaradi vseh živali. Penzija pa seveda za nikamr, nima dovolj, da bi pokrila vse stroške, avto se ji je pokvaril, drva ji letos sin ni naredl, sta se nekaj skregala … A veste, koliko je takih! Jaz ne razumem, bi vsaj hišo prodala, pa je hmali umrla od lakote in mraza

Ce je to vsa zgodba, potem takim ne mores pomagat. Kar je izbrala, to ima. Nosit pomoc nekomu, ki ima svojega dovolj, je pa neumno.

Oprosti, ampak takšni se mi pa ne smilijo ama nič.
Če noče iz trme (kako iz čustvene navezanosti) prodati neke hiše, ki bi jo lahko, potem pa naj bo lačna in naj zmrzuje. Če misli, da bo šla s hišo na britof, se zelo moti.

Pri noni je podobno, magari ji mi pomagamo. Ima dva psa in ni šans, da gre v cenejše stanovanje, hoče bit v hiši svoje mame, ki je ogromna in res potratna. Ima pa vsaj penzijo in z njo vsaj preživi, pa smo vsaj v taki državi da si še pomagamo, mene je kar groza kaj bo z nami čez 50 let, res e bo izbire. Čim prej v nepremičnine vlagat, da bomo vsaj kako najemnino vlekli al kaj

Tak si lahko sam pomaga pa noče ker mu je tko dobro..
Škoda vsakega truda?

Stari so pogosto navezani na kraj kjer so bili celo življenje, ni to samo trma, je strah pred novim in neznanim. Ni fer, da jih takoj obtožite, da so si sami krivi. Preveš jih tako životari v krajih ki so precej odročni. Tudi vprašanje, koliko bi se dalo dobiti za hišo nekje v vukojebini, ki ni bila obnovnjena že 100 let, če bi se jo sploh dalo prodat. Kaj ste kruti, boga gospa. Penzije so tle problem, ker na njih ne morejo živet niti v malih stanovanjuh. Lej koliko zgodb imajo na Humanitarčku. Sram naj vas bo.

ja država je kriva za taka stanja. Če ima babica dve hiši, sina, ki je ušel v tujino, potem bi morala dobiti vsaj 2000 evrov penzije!
Kako pa naj drugače vzdržuje dve hiši! Banda!
A se sploh kdo zaveda, kakšna so to čustva do vsakega cegla in vogala na hiši!
Tisti, ki živijo v najemu, pa z majhnimi otroci, se sploh ne zavedajo, kaj to pomeni biti lastnik nečesa! Še tiste davke jim je težko plačevat, svobodni so kot ptički na veji, vsak dan se lahko preselijo, kamor se hočejo.
Dokler ne bo država dala dovolj denarja lastnikom, ne bo nikoli nič bolje.

Pri nas je veliko takšnih revežev, pa še sram jih ni prositi.

Pred dnevi je po FB krožilo sporočilo, da če kdo hoče pomoč naj pokliče, da lahko pomagamo, da nihče drug ne bo vedel. Kolega se je javil, kupil mu je hrane za 100 eur, človek je prišel po hrano z novejšim SUVom znamke BMW.
Slišala sem za družino, ki je prosila za pomoč za operacijo v Združenih državah, pri tem pa so imeli vikend na odlični lokaciji v Sloveniji. Če bi ga prodali, bi lahko šli na 3 takšne operacije.
Še ena družina je takole prosila zaradi različnih stroškov za bolnega otroka. Živijo pa v hiši in okolici, ki je kot iz škatlice, vse urejeno do potankosti, pa trije avtomobili pred hišo, med drugim tudi nov športen Golf. Ko bi vsaj v opisu za kaj gre opredelili, da gre za trenutno finančno stiske, sem iz napisanega v časopisu brala kot da bi bili reveži.

Ljudje si preveč privoščijo, se zakreditirajo, potem pa zmanjka za osnovne stvari. To je precej neodgovorno. Pri tem pa Bog ne daj, da bi malo stisnili pas in kaj prodali.

Mene ni cist nic sram. Ce ji hisa VISKA pomeni vec kot hrana in toplota, je to izbrala.
A mislis, da mladim druzinam v blokih s par otroci na malo kvadratih, po moznosti s slabo placo ali se brezposelnim, je pa lahko? Pa nimajo izbire.
Zato sem mnenja naj takim kot jih opisujes pomagajo otroci, ce zmorejo in hocejo, sicer pa naj trpijo sami svoje izbire. Kaj vse hudega mora clovek v zivljenju prezivet, pa nima izbire. Tukaj pa izbiro ima. Tudi ce dobi samo 40 ali 50 jurjev za bajto, je to za kar dolgo. Kaj pa je korist stare prazne bajte? Naj jo vsaj odda. Ampak kot receno, kar izbere, to ima. Bomo ja pomagali tistim, ki si sami ne morejo.


Tudi mladi smo navezani na rojstni kraj, pa nisem mogla zbrati 150 jurjev za manjše stanovanje (ali pa 800 najemnine) in sem šla iz rojstnega kraja. Kaj pa čem? Prositi dobre ljudi da mi kaj dajo zraven? Ja, nisem se znajdla.

O moj bog,eni pa res nimajo obraza 🙁 In kaj je ta kolega rekel,ko je videl da se je človek pripeljal z BMW-jem? je vseeno dal hrano??

Mene ni cist nic sram. Ce ji hisa VISKA pomeni vec kot hrana in toplota, je to izbrala.
A mislis, da mladim druzinam v blokih s par otroci na malo kvadratih, po moznosti s slabo placo ali se brezposelnim, je pa lahko? Pa nimajo izbire.
Zato sem mnenja naj takim kot jih opisujes pomagajo otroci, ce zmorejo in hocejo, sicer pa naj trpijo sami svoje izbire. Kaj vse hudega mora clovek v zivljenju prezivet, pa nima izbire. Tukaj pa izbiro ima. Tudi ce dobi samo 40 ali 50 jurjev za bajto, je to za kar dolgo. Kaj pa je korist stare prazne bajte? Naj jo vsaj odda. Ampak kot receno, kar izbere, to ima. Bomo ja pomagali tistim, ki si sami ne morejo.
[/quote]

kje boste vi najemniki razumeli, kaj to pomeni lastništvo? Garanje od jutra do večera, da spraviš tiste zidove na tri štuke, odpovedovanje, stradanje. delo na črno, da je bilo za zidarja, opremo. Sedaj pa naj kar proda in gre v neko stanovanje kot zadnja klošarka? Nobene empatije nimate do ljudi, ki so nekaj ustvarili.
Država bi morala podpirati take, ki kaj ustvarijo in si od ust trgajo, ne pa tistih, ki nič nimajo.

kje boste vi najemniki razumeli, kaj to pomeni lastništvo? Garanje od jutra do večera, da spraviš tiste zidove na tri štuke, odpovedovanje, stradanje. delo na črno, da je bilo za zidarja, opremo. Sedaj pa naj kar proda in gre v neko stanovanje kot zadnja klošarka? Nobene empatije nimate do ljudi, ki so nekaj ustvarili.
Država bi morala podpirati take, ki kaj ustvarijo in si od ust trgajo, ne pa tistih, ki nič nimajo.
[/quote]

Dej vmes se dvakrat vdihni, predvsem pa stvari komentiras, preberi zgodbo, da bos vsaj vedela osnovne iztocnice debate. Ce ne razumes stvari v prvo, bo slo mogoce v drugo. Prav?

Dej vmes se dvakrat vdihni, predvsem pa stvari komentiras, preberi zgodbo, da bos vsaj vedela osnovne iztocnice debate. Ce ne razumes stvari v prvo, bo slo mogoce v drugo. Prav?
[/quote]

Manjka: preden stvari preberes …

Jaz jo pa razumem, mogoče hoče, da pride sin nazaj v hišo, kaj veš. Saj ni nič prosila pomoči. Stari so kot eni veliki otroci, zato pa se je treba že prej pripravit na starost. Ko še lahko razmišljaš trezno, se preselit v kaj manjšega, zmanjšat stroške bivanja varčevat za starost, pa tudi z otroki razčistit, akj hočejo, da jim zapustiš …

Vsaka od teh zgodb ima vedno dve plati.
Začne se demenca, brezglavo talanje denarja drugim, k dr ne, v trgovino ne že desetletje, hiše propadajo, ker se pokvarjeno ne sme nič zamenjati.
Tak človek nima več stika z realnostjo, stroški, cenami.
Ne prizna si, da je le še močno odvisen od pomoči drugih.

jst vem samo to, da bom mogu sam zase poskrbet. varčujem na dveh različnih koncih in me ni nč strah tudi če grem invalidsko prej v penzijo bom meu dovolj za prou lepo živet. zdej mi pa tistih 150 evrov na mesec nikjer ne zmaka itak bi za neumnosti porabu

Katera generacija BMWja? Če je BMW, ne pomeni da je drag avto, starega se da dobit relativno poceni. Pri novejših pa je ponavadi tako, da taki ljudje ponavadi imajo ukraden avto, po možnosti napisan na nekoga drugega, ni da so ga samo kupili iz salona za 80 jurjev.

Glede hiše, kje pa se nahaja ta druga hiša. Velikokrat so bogu za leđima, s katerimi si mladi bolj malo lahko pomagajo.

He he, koliko komentarjev.
Avtorica situacijo opisuje v sedanjem času–“ima…”. V zadnjem
stavku pa omeni, da je “hmali umrla od lakote in mraza” ????

Ne razumem, saj se situacija dogaja v tem trenutku. Napisala sem, da je hmali, kmalu, skoraj umrla od mraza in lakote, pa so ji zdaj pomagali. Moram pa dodati, da se je tudi sin že javil in stvar urejajo. Je pa res, da te hiše niso ravno n alepem kraju in najbrž nimajo neke hude cene … Mene je kar malo stisnilo, gospa je prijetna, prijazna, ne zdi se dementna. Pa očitno je nekaj narobe z njo

New Report

Close