Najdi forum

Upokojitev za 4 ure

Pozdravljeni, v sluzbi sem si poskodoval nogo, zmeckano stopalo. Po 18 mesecih bolniske ima pri hoji bolecine ki se stopnujejo. Zdravnik mi je predlagal upokojitev za stiri ure. Zanima me kako se obracuna pokojnina za teh stiri ure, saj sem se poskodoval na delovnem mestu.Se mogoce obracuna drugace kot za bolezni saj je poskodba nastala na delovnem mestu , je mogoce visja? Naj se omenim da poskodba ni nastala po moji krivdi imam pa 22 let delovne dobe. Hvala za odgovor

Pozdravljeni.

V zakonu (ZPIZ-2) piše takole: Invalidska pokojnina, ki je priznana kot posledica invalidnosti, nastale zaradi poškodbe pri delu ali poklicne bolezni, se zavarovancu, ne glede na starost in dolžino dopolnjene pokojninske dobe, odmeri v višini 57,25 odstotka od pokojninske osnove, če je zanj ugodneje, pa v odstotku, določenem glede na dolžino dejansko dopolnjene pokojninske dobe. vir: ZPIZ.

Za natančnejšiu podatek o tem, koliko bi v vašem primeru znašala pokojnina se lahko pozanimate neposredno pri ZPIZu, kjer verjetno lahko zaprosite tudi za informativni izračun, preden sprejmete odločitev. Njihove kontaktne podatke in delovni čas lahko najdete tukaj.

Lep dan vam želim,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Imam podobno vprašanje, kot ga ima Arko. Upam, da lahko kar tukaj nadaljujem.

Imel sem težjo operacijo in po dolgi bolniški mi sedaj zdravnik omenja možnost, da se invalidsko upokojim za 4 ure, preostale štiri ure pa bi ostal v delovnem razmerju. Imam 38 let delovne dobe, vendar sem imel vseskozi slabo plačo, tako da računam, da bi imel čez dve leti (ob dopolnjenih pogojih 40 let delovne dobe) vsaj zagotovljeno najnižjo penzijo (ki je sedaj 620€).

Zanima me, kako bi se mi v tem primeru štela pokojninska doba v teh zadnjih dveh letih? Bi bil čez dve leti upravičen do zajamčene pokojnine za polno delovno dobo (620€)?

Za vsak odgovor se zahvaljujem.

Pozdravljeni.

Oktobra sem bila urgentno operirana- hernija (imam 33let) Nastale so hujše nevrološke okvare. Zdravnik je predlagal 4urno invalidsko upokojitev, ker delam v kuhinji in še te 4ure,ki jih sedaj delam komaj zdržim do konca. Kako je z invalidsko pri mojih letih in kako z plačo (ko sem delala 8ur sem imela minimalca). Sama vem da polnega delovnega časa nebom zmožna odpravljati in me zelo skrbi kako bo.

New Report

Close