Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Direktor doo in upokojenec

Direktor doo in upokojenec

Pozdravljeni,

Sem na novo upokojena in sedaj bi postala direktorica v doo ampak zgolj na papirju. Brez lastniskega deleza in brez place. Ali je to dvoje zdruzljivo?
Hvala za odgovor.

Lahko si direktor, če nisi hkrati tudi lastnik. Torej si lahko ali direktor ali lastnik. Recimo oba upokojenca, mož je lastnik, žena je direktor ali obratno. Ali pa je lastnik kdo od otrok. Penzija ostane v celoti.

Če pa si lastnik in direktor hkrati upokojenec, pa ti penzijo zamrznejo.

Pozdravljeni.

Nisem strokovnjak s tega področja, zato ne bi bilo korektno, da vam v povezavi s to tematiko dajem dajem kakršnekoli nasvete.

Kolikor je meni znano, ne morete biti hkrati upokojeni in direktor v podjetju. Če boste vprašanje zastavili na kakšnem drugem forumu (npr. starševski čvek), boste morda dobili tudi kakšno povratno informacijo oz. osebno izkušnjo s strani uporabnikov foruma.

Lep pozdrav,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Lahko je direktor in upokojenec hkrati. Osebno poznam precej primerov. Ne sme pa biti hkrati tudi lastnik. Torej ali direktor ali lastnik. Zato veliko upokojencev, ki želi ostati lastnik postane prokurist (namesto da je direktor) ali pa ostane direktor in prepiše podjetje na sina / hčer.

Lahko pa je en upokojenec samo lastnik, drugi pa samo direktor

konkretno vprašanje.

imam polno delovno dobo in sem 65% lastnik podjetja.

upokojil bi se v celoti in ohranil status prokurista, na željo zapoelenih.

kakšni so lahko moji prihodki?

pokojnino bi imel v celoti…

New Report

Close