Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Za ženske v stiski Kako živeti sama, brez službe, s tremi otroci?

Kako živeti sama, brez službe, s tremi otroci?

Na kratko: Ločena, trije otroci, po ločitvi ostala brez službe, začasno živimo pri mojih starših, ampak to je samo kratkoročna rešitev zaradi neprimerne družinske dinamike, ki vlada med nami, odraslimi. Sedaj pa problem:
Če želimo v tržno stanovanje (neprofitnih ni na voljo, novih razpisov ni na vidiku), je potrebno plačati najemnino (dve, tri,..), vplačati varščino (ki lahko znese tudi do 1000€), imeti privarčevani denar za začetek novega življenja. Sama dobivam preživnino in socialno podporo, obrnila sem se na gluha ušesa na občino in CSD. Se mi pa precej mudi, saj me je za nameček še bivši mož prijavil na CSD v smislu, da nisem sposobna preživljati otrok…(in počasi se pričenjam spraševati o resničnosti njegovih besed)…
Otroke obožujem, kljub izobrazbi iščem vsakršno delo, zanje vzorno skrbim..obiskujejo glasbeno šolo in jezikovne tečaje kljub moji denarni stiski…ampak ne vem, kako dolgo bom še zmogla….naj gremo med klošarje in da mi jih na koncu res odvzamejo?!?

Na svoje noge se bo treba postaviti. Morda bo treba leto ali dve potrpeti pri starših, če nimaš denarja za lastno stanovanje. Čimprej najdi službo oziroma delo. Postavi si cilje in potem korak za korakom do tja. Ni ti lahko, ampak tako je. No, vsaj preživnino imaš, to je že kar dobro izhodišče.

Spoštovana Bobr…!

Če boste v svoji občini najeli stanovanje, ki ne bo preveliko in boste zanj imeli sklenjeno najemno pogodbo, boste lahko upravičeni do subvencije najemnine: http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/subvencija_za_najemnine/. Poleg tega mislim, da se situacija na stanovanjskem trgu spreminja v prid najemojemalcev. Naše matere mi namreč vedo povedati, da v večih primerih sploh več ne zahtevajo varščine. Ob sami selitvi lahko na CSD zaradi izrednih stroškov povezanih s selitvijo zaprosite za izredno denarno socialno pomoč. Ni rečeno, da bo odobrena, možno pa je. Tudi na Občini se ponavadi lahko zaprosi za enkratno pomoč v primeru izredne socialne stiske.

Drugače pa bi mogoče na Zvezi prijateljev mladine zaprosili za vključitev otrok v projekt Botrstvo, preko katerega posamezni dobrostniki namenijo 30 eur za kritje kakšne izobraževalne ipd. dejavnosti otroka: http://www.boter.si/Predlagajte_varovanca/p/3331.

Če ste na območju katerega od materinskih domov (Ljubljana, Škofljica, Maribor, Celje, Mozirje, Žalec, Jesenice, Solkan), bi tudi to lahko bila dobra prehodna rešitev za vas.

Dokler ne najdete druge rešitve, pa vam želim, da poskušate ustvariti čimbolj znosno skupno sobivanje z vašimi starši. Srečno!

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

New Report

Close