Najdi forum

Pozdravljeni

Na vas se obračam s sledečim vprašanjem. Hči (stara 5 let), je imela v tem tednu precejšnjo krizo. Popoldan je bila zelo odsotna, utrujena in v zadnjih dveh dneh sem skozi igro razbrala, kaj se ji je zgodilo. V vrtcu naj bi jo fantek (1 leto mlajši od nje) silil, da se mu dotakne penisa (poimenoval ga je ‘lulek stulek’) – potem je rekla, da je hotel, da še ona pokaže nožnico (če ne jo bo ugriznil) in takrat je prišla na stranišče vzgojiteljica. Naj bi jima rekla, da se takšnih neumnih igric ne smejo igrati. Seveda sem zaskrbljena, ker ne vem kaj naj storim. Opažam, da je sedaj hčerka veliko bolje, ker se je zaupala in dala ven to situacijo, vendar zvečer ko zaspi se obrača v postelji in reče ne in se prime za nožnico. Kot otroka so me spolno zlorabljali in sem na te zadeve še toliko bolj občutljiva, vendar sem v slepi ulici. Ne znam ji svetovati. Kako naj se pogovorim z njo in ukrepam naprej …

Za nasvet se vam že vnaprej iskreno zahvaljujem.

Lep večer,
rdečeokica

Pozdravljena!

Verjamem,da je stiska in dilema še večja, če je bil starš zlorabljen. Svetovala bi, da se skozi igro sprašuje ali opazuje ( kar si že storila ) dogajanje. Vsekakor pa bi se pozanimala pri kakšnem psihologu, terapevtu ali pri nekem strokovnemu delavcu, kako postopati naprej ( če bi se to še nadaljevalo ali pa tudi samo zato, da se kot starš pomirim nekako s to mislijo in pripravim na vprašanja, ki bi sledila ) in kako to ustaviti, ter zaščititi otroka. Ker v prvi vrsti je potrebno zaščititi svojega otroka!

Predvsem in nič na silo, spontano, ter z umirjenim pogovorom ali pristopom do otroka!

V nadaljevanju, bi morda bilo smiselno z otrokom do kakega strokovnjaka, če bodo težave izrazitejše ali se stopnjevale !

Trenutno pa samo opazovanje !

Srečno!

lp Maja - moderatorka na forumu za žrtve spolnih zlorab ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~ Naj ti bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~

New Report

Close