Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Za ženske v stiski zelim si samo se konca,saj ni pomoci zame

zelim si samo se konca,saj ni pomoci zame

Vsak trenutek se sprasujem kako na kak nacin koncati zivljenje,ker imam toliko problemiv da sploh ni vec upanja na normalno zivljenje.
Jaz sem narobe,zal komaj zdaj to spoznavam pri 35letih,ko imam malcka,in sem se noseca.
Vsega sem kriva kar se dogaja.
Nimam prijavljenega bivalisca,stalnega tako ne ker so starse delozirali,zacasnega tukaj ko bivam tud ne,podpisala sem pogodbo,ze skoraj dva meseca nisem dobila izvoda,lastnik po sestih nesecih zahteva varscino ce ne se lahko selim,vse mi gre narobe ,nisem vec kos temu vsemu.
Sem dolzna ogromno denarja,druzina katastrofa,nimam nikogar,jaz tako ne morem vec.
Otroke imam zeli rada,za njih lepo skrbim,da nebo kdo mislil,kaksna,sem.
Ampak utrujena od vsega,partner tudi ni vredu.
Sploh nevem kaj se naj napisem saj je vse narobe,nevem kaj se pisat.

Zelim samo izginiti iz,tega,pokvarjenega sveta.

Kar stisnilo me je ko sem prebrala tvoj post. Menda se lahko obrneš na materinske domove (poglej še odgovore v drugih postih), kjer lahko nekaj časa živiš, da si urediš življenje. Lahko pa greš tja le z otroci,mož bo moral kam drugam. Verjamem, da ti bo tudi moderatorka dala kakšen koristen nasvet.
Želim ti, da se ti življenje obrne v pravo smer. Imej rada svoje otroke, za njih moraš živeti in se truditi. Pošiljam ti en velik objem.

Spoštovana!

Takšne oz. podobne situacije, kot je vaša, so pogosto razlog, zakaj si ženska poišče prehodno zatočišče v materinskem domu. Saj vem, da to ni neka tolažba, a vedite, da niste sama v takšni stiski… žal so take zgodbe vse pogostejše: brez stalnega bivališča; brez svojcev, ki bi pomagali; brez zaposlitve; z majhnimi otroki, noseče; s partnerskimi težavami, zadolžene, finančno nezmožne plačevati najemnino; obupane in nekatere še z drugimi pridruženimi težavami ter bremeni… Verjamem, da vas prevzame brezup, ko pomislite na vse, kar se je nagrmadilo nad vas, a postopoma, zanko za zanko se lahko začne razreševati tudi ta vaš zavozljani klobčič težav. Kjer je volja, je tudi pot… Črne misli odženite stran. Če niste več kos vsemu, lahko pokličete v katerikoli materinski dom in se tam nastanite začasno. Tam boste ob pomoči svetovalke naredili načrt reševanja vaših problemov ter si nabrali novih moči za naprej. Otroci vas potrebujejo in vas bodo še kar nekaj časa. Pravite, da jih imate radi in da lepo skrbite za njih, potem naredite res vse, da res ostanejo v vašem zavetju, saj ste kot mama zanje nenadomestljivi… Pravočasno torej poskrbite zase (ter svoje otroke), da vas težke razmere in posledično skrbi, ne bodo povsem psihično dotolkle. Materinski domovi imajo včasih čakalne dobe, zato raje ne odlašajte s klicem. Če pa boste raje ostali, kjer ste, si poiščite psihološko pomoč, napotnico vam lahko izda osebni zdravnik. V nujnih primerih, kakršna je tudi vaša trenutna stiska, pa se lahko obrnete na: EKI[/url]. Sedaj v nosečnosti ste še posebej čustveno občutljivi in zato še bolj potrebujete podporo in pomoč.

Navajam vam kontakte od materinskih domov:

Gorenjska:

Društvo za pomoč ženskam in otrokom žrtvam nasilja, Varna hiša Gorenjske – Materinski dom Gorenjske
p. p. 23, 4270 Jesenice
telefon: 05 994 30 19, 051 200 083
e-pošta: vh.gorenjska(at)siol.net

Goriška:

Zavod Karitas Samarijan – Materinski dom Solkan in Dom Karitas na cesti
Skalniška 1, 5250 Solkan
telefon: 05 330 02 34
e-pošta: karitas.samarijan(at)siol.net

Osrednjeslovenska:

Center za socialno delo Ljubljana Šiška – Materinski dom Ljubljana
Celovška 195, 1000 Ljubljana
telefon: 01 283 37 45, 01 583 98 00, dežurni GSM: 051 422 024
e-pošta: materinskidom(at)gov.si

Zavod Pelikan Karitas – Materinski dom Gumnišče in Materinski dom Višnja gora
Gumnišče 5,1291 Škofljica
telefon: 01 366 77 21
e-pošta: materinski.dom(at)karitas.si

Podravska:

Center za socialno delo Maribor – Materinski dom Maribor
Dvorakova ul. 5, 2000 Maribor
telefon: 02 623 25 26, 02 250 66 00
e-pošta: gpcsd.maribor(at)gov.si

Savinjska:

JZ Socio – Javni zavod za socialno varstvene dejavnosti Celje – Materinski dom
Stanetova 4, 3000 Celje
telefon: 03 492 40 42
e-pošta: socio(at)siol.net

Škofijska Karitas Maribor – Materinski dom Mozirje in Žalec
Strossmayerjeva 15, 2000 Maribor
telefon: 059 08 03 50
e-pošta: info(at)karitasmb.si

Vaše povratne informacije, kako ste se izvlekli iz te težke situacije oz. kako vam gre, bom zelo vesela. Vse dobro vam želim!

Jana Metelko,dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Sem razmisljala o materinskem domu,a zal to odpade ker sta dva otroka ze stara 18 in 15 let,in ju ne zelim pustit in niti nimam kje pustit.
Zraven tega se z nami zivi oce ki je ostal brez stanovanja zaradi neplacevanja poloznic.
Jaz sluzbo imam,za nedol.cas,ampak sem zdaj v bolniski potek grem v porodnisko.
Za vse krivim sebe ker nisem psihicno mocna da bi lahko reagirala kot bi bilo dobro zame.Partner me je tako prizadel da se ne poberem vec.
Sem odsla od njega a je prisel za nami.
Tukaj bi mogla vztrajat da ga ne zelim,a sem popustila saj sem ga imela rada.Zdaj pa se mi je vse sesulo,spet.Saj sem mu rekla naj odide ampai nekako neodlocno,saj se ostaja ker ve da nisem mocna.
Jaz pa v tako ne morem vec zivet,ne zaupam mu vec,veoikoirat me je izdal,toliko bolecih stvari,cez katere ne morem,ampak nevem kaj mi je da ga se imam kar rada,boli me,ampak ne zmorem ven iz tega.
Sek hodila na psihoterapije in so ki zelo pomagale,ampak financno mi ne znese gec,zaupamli mi je zao.

Lepo pozdravljeni, še enkrat!

Pravite, da z vami živi oče. To mislite, oče otrok?

Če sta starejša dva otroka, sinova, potem res ne bi mogla z vami v materinski dom, saj je za fante starostna omejitev 15 let. V tem primeri vidim dve opciji:

1. Na MDDSZ[/url] lahko naslovite vprašanje, kam se lahko obrnete s svojimi otroki, če sta dva od njih fanta starejša od 15 let, ne želite pa živeti ločeno od njiju. Morda se najde kakšna izjema, npr. če bi imel kateri od materinskih domov dislocirano stanovanjsko enoto, ki bi bila namenjena tudi takšnim primerom.

2. Če je oče primeren skrbnik, lahko ostaneta sinova nad 15 pri njemu, vi pa se namestite v materinskem domu, dokler ne najdete druge rešitve. Za sinove je ugodno, če odraščajo ob očetu, seveda če ni povzročitelj nasilja, alkoholik ali kako drugače moten. Razmislite. Oba starejša dva sta že zajadrala v mladostniško obdobje, ko otroci postopoma vedno manj potrebujejo svoje starše, saj si že izgrajujejo svojo lastno identiteto, ter postajajo vse bolj samostojni. Vem pa, da sami najbolj poznate vaša otroka, (bivšega) moža in specifično življenjsko situacijo vaše družine in boste tudi sami najbolj znali presoditi, kaj bi bilo najboljše storiti…

Lahko pa greste tudi le na razgovor v materinski dom ali npr. na ZPM[/url] ali na CSD ter se pogovorite o tem, kakšna rešitev bi bila za vas najbolj ustrezna. Če pa gre za kakršnokoli obliko nasilja s strani moža, pa je pravi naslov za pomoč: Društvo za nenasilno komunikacijo, Ženska svetovalnica, SOS telefon ali Zavod Emma. Karkoli od navedenega, samo da ne boste vztrajali na istem, sami, v temi, s svojimi “nevarnimi” mislimi.

Na Frančiškanskem družinskem inštitutu v Ljubljani je psihoterapija brezplačna, lahko pa se pozanimate tudi pri osebnem zdravniku, če vas lahko napoti, tako da ne bi bilo plačljivo. Morda bi prišla v poštev opcija, da partnerju postavite ultimat, ali gresta na partnersko terapijo, saj kot razumem še vedno nekaj čutite do njega, ali pa naj se izseli iz skupnega bivališča.

Kar se tiče dolgov, pa vas lahko napotim na svetovanje v: http://www.prelomi.si/SOS_dolgovi.html.

Morda boste rekli, da nič od omenjenega ne pride v poštev za vas, nič hudega, vseeno me bo veselilo, če se boste še oglasili. Ne vdajte se…

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Jutri bo bolje, mora biti, ni druge. Za dežjem vedno posije sonce.

Upam, da ji boste strokovnjaki pomagali, pomagajte jim!

Ob takih in podobnih izpovedih mislim da skoraj vsakega stisne pri srcu, kdor ga še pač imam zdravega, nepokvarjenega!
Poskusi obiskati internetno stran Zakladi življenja, mogoče boš pa tukaj našla svoj odgovor!

Vse dobro ti želim!

Pozdravljena!

Občina v kateri prebivate vam morda lahko pomaga rešiti stanovanjski problem.
Poti je več.
1.) Najem tržnega stanovanja in preko Centra za socialno delo uveljavljati možnost subvencije k plačilu tržne najemnine (subvencionira se do 80% najemnine).
2.) Na podlagi pisnega dokazila da “potrebujete pomoč” pristojne institucije (center za socialno delo) prošnja na občino za dodelitev začasne bivalne enote. POZOR!!! Pravi naslov je drugostopenski organ; to je ŽUPAN!!!!
3.) Prijava na razpis za dodelitev neprofitnega stanovanja v najem.
PREDPOGOJ!!!!!!! Ureditev stalnega prebivališča!!!!!!

Lep pozdrav!

Probleme se rešuje po vrsti. 1. partner; če si od njega odšla, je za to obstajal razlog. Partner te je prizadel. To pomeni, da ni več prostora zanj v tvojem življenju. Enostavno. Odslovi ga in konec prvega problema. 2. očitno imaš stalno zaposlitev in dohodke. To pomeni, da lahko poskrbiš za otroke, vsaj kolikor lahko. In ta zadeva je urejena. 3. osebna pomoč; kot so pred mano navedli, imaš mnogo možnosti za brezplačno terapijo. Le korak tja je potrebno narediti. Veš, življenje se ne spreminja na bolje z velikimi koraki ampak z majhnimi…in majhni koraki te bodo vodili do boljšega življenja.

New Report

Close