Najdi forum

Nekaj mesecev sem brez zaposlitve. Preko zavoda za zaposlovanja sem se prijavila na tečaj za socialno oskrbovalko na domu. Sicer ze imam poklic, vendar stremim za tem, da najhitreje dobim sluzbo. Sedaj posiljam prosnje kot prostovoljka v domove ostarelih. Ker nimam delovnih izkušenj, moram pridobiti reference, saj drugače ne bom mogla opravljati tecaja. Pozna mogoce kdo kaksno ustanovo, kamor bi se lahko naslovila prosnjo, samo da je delo z ljudmi?

Sedaj pa drugemu problemu

Hci obiskuje 1.letnik fakultete izven domacega kraja. Stipendije se od nikoder.Vceraj sem se oglasila na csd in vprasala, ce stipendija ta mesec bo. Socialna delovka je odprla omaro in iz gromozanskega kupa potegnila hcerino vlogo, me pokroviteljsko pogledala, dala vlogo na manjsi kup na mizi in mi obljubila, da bo vlogo ta mesec zagotovo obdelala in da stipendija NASLEDNJI mesec bo. Skoraj me je kap. Ta mesec nisem dobila niti obcinske pomoci, ceprav sem dobila odlocbo konec septembra. Menda je rok izplacila 45 dni. Kaj naj sedaj kam naj se obrnem? Prezivnina je na sodiscu. Gradivo za studij sem morala placati v naprej po principu placana poloznica, sele potem ucbenik.
Kje bom dobila v nedeljo 20 eur, da ji bom dala, ko se bo vracala v studentski dom? Denar potrebuje za hrano. Ima bone, ampak nekaj mora pa vseeno doplacati.Jesti mora tudi zjutraj in zvecer.
Na Karitasu in RK dobim le hrano. Naj dam otroku v kovcek kg moke,kg testenin, kg riza, sladkor in olje?
Vem da bom dobila obcinsko pomoc ta mesec, samo jaz jo potrebujem sedaj.Oktobra sem imela izredne stroske zaradi sole. Kako naj preziva do 21.?

Spoštovana!

Žal mi je, da ste ostali brez zaposlitve. Me pa veseli, da ste tako aktivni pri iskanju nove zaposlitve. Vaša fleksibilnost vam bo gotovo zelo pripomogla pri tem. Za ustanove, na katere bi lahko naslovili prošnjo za prostovoljno delo, poglejte na strani: http://www.prostovoljstvo.org/za-prostovoljce/posredovalnica-prostovoljskih-del.

Kar se tiče štipendije, naj bi se le-te obračunale: “z začetkom šolskega leta za vse kandidate, ki so oddali potrebno dokumentacijo v razpisnem roku” in se izplačevale: “mesečno za pretekli mesec za celotno šolsko oziroma študijsko leto”, po 38 členu Pravilnika o štipendiranju: uradni list. Skupnost CSD ima brezplačno tel.št. za informiranje glede uveljavljanja pravic iz javnih sredstev: 080 20 02. Tako se lahko pri njih pozanimate, če se da še kaj ukreniti, da bi hčerka dobila štipendijo v predvidenem roku.

Glede izplačila občinske pomoči pa kar kontaktirajte Občino in se zanimajte, kdaj bo ter jim povejte v kakšni stiski se nahajate. Če boste imeli občutek, da nimajo posluha, se obrnite direktno na župana.

Težko vam odgovorim, kje dobiti 20 eur za hčerko, morda vam lahko kdo posodi… Drugače pa se mi ne zdi tako slaba ideja, da bi hčerki resnično dali s sabo testenine, riž… in še kaj za poleg, pa naj si skuha kakšno “študentsko” jed, torej kaj enostavnega in hitro pripravljenega ter poceni.

Kako preživeti do 21.? Vprašanje za miljon dolarjev bi lahko rekli, namreč kako priti do denarja… Morda lahko kaj prodate, kar tako ali tako ne potrebujete nujno. Morda najdete kak priložnostni zaslužek, se npr. kakšni bolje situirani in zelo zaposleni družini ponudite za čiščenje ali likanje. Morda vam lahko kot že omenjeno kdo posodi. Saj kot razumem, gre za prebroditev trenutne finančne krize. Morda bi se dalo prepričati bivšega moža, da bi vsaj del svoje preživninske obveznosti uresničil že sedaj, da zagotovi hčerki nemoten študij, tako ali tako bo moral izplačati še za nazaj. Govorim na pamet, ker nič ne poznam ozadja. Napišite še kaj, pa bomo naprej poskušali iskati rešitev. Razumem, da je nadvse pomembno, da hčerki zagotovite izobrazbo, a če se zgodi, da v skrajnem primeru en teden ne bo mogla hoditi na predavanja, mislim da bo lahko nadoknadila. Ti težki časi bodo minili, hčerka pa bo kasneje bolj znala ceniti kaj ima, ko boste znova dosegli blagostanje. Nad neodgovornim ravnanjem starša, ki ne plačuje preživnine za svojega otroka, pa v takšnih primerih človek ostane brez besed…

Želim vam, da čimprej dočakate lepše in bolj brezskrbne čase. Na CSD lahko zaprosite za izredno denarno socialno pomoč. In lahko se obrnete še na ZPMS[/url], če vam lahko kako pomagajo. Srečno!

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Pokliči me na 040-240 579 ti bom jaz dal 50 € Martin Prelc

Gospa Jana, hvala za odgovor.

V četrtek me je poklicala socialna delavka in me obvestila, da štipendija ta mesec za mesec oktober bo, vendar ne v rednem roku, ampak v izrednem, 22. tega meseca. Sicer mi ne pomeni veliko, saj je kriza le do 21. Samo da bodo!

Nekako bova že. Še 9 dni.

Tatjana

Spoštovani gospod Prelc.

Najlepše se vam zahvaljujem za ponujeno pomoč. Vendar je nekako ne morem sprejeti. Že to mi veliko pomeni, da se je našel nekdo, ki mi je ponudil pomoč. Deževen dan je postal tako lepši. 🙂 Stiskajte pesti zame, da se mi vse dobro izteče.

Vse dobro vam želim

New Report

Close