Najdi forum

ne vem ne kod, ne kam

Končno so mi stvari jasne med mano in možem. Zadeve so šle predaleč, edina možna pot je loitev. Tu pa nastane problem. Mož ne bo šel nikamor, jaz nimam kam. Po vrhu pa sem brez zaposlitve, brez bilo kakšnih prihodkov, brez sorodnikov. Celo življenje sem se ubijala za družino, da sem končno izvedela kje mi je mesto. Jemala neplačane dopuste v službi, da sem skrbela zanj, držala pokonci vse vogale v hiši, ob gradnji hiše skrbela za delavce, hrano, nadzorovala delo, iskala najugodnejše varjante….. sama v glavnem za vse. Zdaj, ko me ne potrebuje več, nisem koristna pa….. Vso dediščino po ožjih in manj ožjih sorodnikih sem vložla v hišo. Zdaj izvem, da v hišo tako nisem dala nič.Samo on! Da sem brez službe je kriv kdo? Jaz, ki iščem, še celo njega sem prosila, ker ima veze povsod – nič. Če sem ga klicala kdaj naj povpraša, mi je rekel da bo že, naj ne gnjavim. Ampak ne, zdaj sem pa samo višek, strošek, za katerega mora skrbeti. To, da naredim vse doma, ni pomembno. Bistvo je, da ne prinesem denarja v hišo. Delo zna tudi sam opraviti.
Šla bi v večnost, pa se bojim za tamlajšega otroka, ki ima komaj 8 let, z otrokom od doma ne morem, če nimam kam, s čem….. Res ni druge poti zame, kot…..Sem res nujno zlo pri hiši? Tako globoko prizadeta sem, da me drži pokonci še samo moje malo dete, drugače bi….

Spoštovana!

Pravite, da ste se odločili za ločitev od moža, kar je tudi razumljivo glede na zaničevalen odnos, ki ga ima mož do vas.

Ne razmišljajte o večnosti, saj ni na nas, da odločamo o tem, kdaj odidemo. Čimprej se odmaknite od moža, saj vas psihično uničuje. Pravite, da nimate kam iti, zato vam predlagam, da se obrnete na najbližji materinski dom oz. na tistega, ki se vam zdi najbolj primeren in prosite za namestitev. Mlajši otrok gre seveda lahko z vami, pa tudi starejši, če niso bolj navezani na očeta in na vaš dom. Le pri fantih velja starostna omejitev do 15 let.

V materinskem domu boste imeli možnost, da se psihično umirite, si s pomočjo svetovalke zastavite nove cilje in načrte za prihodnost. Materinski dom je priložnost za osebnostno rast ter odskočna deska za nadaljnje življenjske korake.

MATERINSKI DOMOVI:

Goriška:
– Zavod Karitas Samarijan – Materinski dom Solkan in Dom Karitas na cesti
Skalniška 1, 5250 Solkan
telefon: 116 123
e-pošta: [email protected]
Gorenjska:
– Društvo za pomoč ženskam in otrokom žrtvam nasilja Varna hiša Gorenjske Program Materinski dom Gorenjske
p.p.23, 4270 Jesenice
telefon: 05/99 43 019
e-pošta: [email protected]
spletna stran: http://www.materinskidomgorenjske.si
Osrednjeslovenska:
– Center za socialno delo Ljubljana Šiška – Materinski dom Ljubljana
Celovška 195, 1000 Ljubljana
telefon: 01 283 37 45, 01 583 98 00, dežurni GSM: 051 422 024
e-pošta: [email protected]
– Zavod Pelikan Karitas – Materinski dom Škofljica in Materinski dom Višnja gora
Gumnišče 5, 1291 Škofljica
telefon: 01 366 77 21
e-pošta: [email protected]
Podravska:
– Center za socialno delo Maribor – Materinski dom Maribor
Dvorakova ul. 5, 2000 Maribor
telefon: 02 623 25 26, 02 250 66 00
e-pošta: [email protected]
Savinjska:
– JZ Socio – Javni zavod za socialno varstvene dejavnosti Celje – Materinski dom
Stanetova 4, 3000 Celje
telefon: 03 492 40 42
e-pošta: [email protected]
– Škofijska Karitas Maribor – Materinski dom Mozirje in Žalec
Strossmayerjeva 15, 2000 Maribor
telefon: 059 08 03 50
e-pošta: [email protected]

Če vas še karkoli zanima, vprašajte.

Srečno na vaši nadaljnji poti!

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

na koncu poti,

ste ok? Ste se preselila v materinski dom?

Spoštovana gospa,
iskreno upam, da niste več tako zelo črnogledi in obupani. Upam, da imate tudi prijatelje s katerimi se lahko pogovorite in skupaj iščete rešitve. Če ne, si poiščite podporo v kakšnih svetovalnih službah.
Predvsem pa vedite, da se vedno najde kakšna rešitev. Le pogumni bodite in vztrajni. Želim vam moči in optimizma.

New Report

Close