Najdi forum

Kje začeti za “ozdravljenje”

Rada bi šla bolj izrazito v proces “ozdravljenja” po zlorabah, pa nevem ne kje začeti. Skupine kje bližje domu ne najdem, v lj. se bom tako pogosto in redno težko vozila zaradi varstva za otroka (katerega težko dobim). Zato bom začela s tem kar sama, pa nevem kje. Bi bila katera, ki je šla skozi zdravljenje v kakšni skupini pripravljena povedati kaj so počeli? Lahko dam tudi mail.

Res hvala že vnaprej.

Pozdravljena!

Začneš lahko sama s prebiranjem knjig POGUM ZA OKREVANJE( če je še nisi prebrala ) ali pa knjiga NEMI KRIKI SPOLNE ZLORABE IN NOVO UPANJE. Opozorila bi, da so knjige sicer kar težke, zato beri počasi in postopoma.

Sama sem šla čez skupinsko in induvidualno terapijo, če te še vedno zanima ali imaš kakšna vprašanja( osebna ), se mi lahko javiš na mail [email protected]!

lp Maja - moderatorka na forumu za žrtve spolnih zlorab ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~ Naj ti bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~

Živjo!
Žal mi je, da tudi ti greš skoz to. Vseeno pa mislim, da je vredno vzeti svoje življenje v svoje roke. Iz osebnih izkušenj bi ti rada povedala, da sama sem prišla do marsikaterega zaključka, ampak tako daleč kot sem pršla s terapijami, ne bi zmogla sama. Najdi dobro terapevtko, pri kateri imaš občutek, da te res začuti v stiski, ki ji lahko vse poveš, kateri si boš upala odgovoriti tudi na najbolj grozna vprašanja in ob kateri se boš počutila varno. Ne rečem, da se boš potem počutila “normalno”, ampak boš zadovoljna, ker greš naprej, ker se trudiš kvalitetneje živet. Kot lahko sklepaš, moje izkušnje z individualno terapijo so bile zelo pozitivne. Še vedno hodim in mi zelo pomagajo. Zakaj ne vprašaš kakšnega strokovnjaka na tem področju, ali pozna dobro terapevtku v bližini tvojega doma? Če ne veš koga vprašat mi piši na ta mail [email protected] pa ti lahko kaj bolj detajlno povem. Lp!

Pikapolonica28,

v torek se začne kupina v Kopru-za žrtve spolnega nasilja…

Pikapolonica28,

v torek se začne v Kopru skupina za žrtve spolnega nasilja…

Živijo!
Ne vem, če je še aktualno … men pomaga prebiranje na internetu. Več ko vem, bolj vem, kako si pomagat. No … te dni sm naletela na blog, kjer je neka punca ravno pisala o zlorabi. Meni je bilo zanimivo. Bom kopirala link.

http://jadranjeprotisoncu.blogspot.com/2012/12/krivica-ki-se-je-ne-da-razumeti-ali-ste.html

Hi! Hvala za link. Zanimivo mi je bilo, kako je napisano. Ko pomislim, na svojo izkušnjo, mislim, da se res ljudje premalo zavedamo, kako pomembno je podpirati človeka, ki je bil spolno zlorabljen. Mene so prijateljice prepustile, da se znajdem. Ne iz hudobije, bolj iz nevednosti. Boli pa vseeno. Mislim, da bi vsi morali imeti tečaj sočutja, kjer bi se naučili biti dobra rama za najbližje. 🙂 Kakorkoli že … se strinjam s tabo, da je zelo pomembno prebiranje najrazličnejših knjig, spletnih strani … tu je večkrat omenjena knjiga “Pogum za okrevanje” … moram reči, da je res ena velika pomoč. Ni branje za lahko noč, ampak je neko branje, ki ga je treba dozirati in premišljevati. Jaz jo prebiram že nekaj časa in moram reči, da mi je res zelo koristna.
Lp!

Punce hvala vam, res.

Takrat sem zbrala voljo in pogum in potem pa spet malo zbežala. Ja, žal. Ma tako več ne gre.

AV. LJ. se ti jaivm na mail. Mi veliko pomeni to, da je nekdo nekje, ki razume..v bistvu se drugače vseskozi počutim nerazumljena v tem.

Skupino sem seveda zamudila. Se bom pozanimala ali bo letos tudi in se prijavim. Hvala vama.
(prijazen pogled).

New Report

Close