Najdi forum

Pozdravljeni!

Na mail sem dobila tole zgodbo. Mislim, da je vredna ogleda. Kajti tako se začne zloraba, na katero nismo pozorni.

http://file.si/files/19476_urumv/Sarina_Zgodba.pps

lp Maja - moderatorka na forumu za žrtve spolnih zlorab ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~ Naj ti bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~

kaj naj storim?

Kadarkoli jo je želel on tuširat ali pa sem jaz to predlagala se je začela zelo jokat, zato jo zdaj vedno jaz tuširam. To se mi je zdelo čudno… Hčera mi je povedala, da jo ati boža po luliki in ritki.
tudi pokazala je, kako. Rekla je, da je ne boli ampak da ji ne paše in da to ni prav. Stara je 4.leta.
Ker sem doma, skoraj nikoli nista sama, tudi ko jo je kdaj prej tuširal sem jaz bila vedno v bližini.
Bila je zelo prepričljiva vendar je nisem več matrala z vprašanji saj se mi je zdelo, da moram vse izvleči iz nje.
Pogovorila sem se z očetom in mu povelala… Je rekel, da je nikoli ni na takšen ( spolni ) način prijel in je nikoli ne bo, da priseže pri nevem komu vse…In da ne ve kako je to hčeri sploh prišlo na pamet. Pa sem ga spomnila na tuširanje in jok, pa je rekel, da to oba vema da je tako, ampak da ne ve zakaj….
Joj pomagajte.
Saj veste, otroci ne lažejo.

Pozdravljena!

Otroci vedno na nek način javljajo kaj jim ni ok. Saj vsi vemo, da dojenčki z jokom povedo da so lačni, žejni, da jim je vroče … Seveda hčera pri štirih letih je tudi odreagirala z jokom, kar ji ni bilo prav. Mislim, da je prav, da si opazila, da je to nek ” alarm “. Sporoča, da ji prisotnost očeta ni všeč, da se jo dotika.

Seveda na drugi strani partner, da tega ni storil. Večna dilema, komu verjeti !?! Vsak starš naj bi verjel svojemu otroku, saj ga poznamo in vemo kako odreagira in zakaj ! Otrok vedno pove po resnici.

Starejši jo ponavadi prikrojijo, ” češ saj jo poznaš vedno joka ko se tušira ” in to ni nič novega, drugačnega.
Partnerice bi rade verjele otroku, a tudi partnerju. Rade bi imele mir ! Če je hčerka opisovala stvari in ji niso bile všeč .. bi rekla, DA JE TO RESNICA. NJEJ JE BILO NEPRIJETNO IN ČUDNO. MAR TO NI ZADOSTEN RAZLOG ZA ” ALARM “?

Lahko povem svojo zgodbo. Sama sem bila v mladosti zlorabljena, čez toliko let pa tudi moja starejša hčera. Seveda sem za tega človeka pred vsem tem sumila sama, pa mi nihče ni verjel. Bolj je bilo pomembno zasmehovanje, paranoja z moje strani in da imam pač vedno najbolj neumne scenarije v glavi.
No pa se je kljub vsem mojim ” paranojam ” to zgodilo. Jaz sem verjela takoj, partner pa ne. Je bil v dilemi. Tukaj žal dileme ni, ali je ali ni. Vmesne poti NI. Šla sem na CSD in naredila prijavo. Potem se je boj šele začel.
V primeru, ker je to partner … pogovor, pogovor in verjamem,da zaupanja NI VEČ. Če bo hčerka čutila, da je sama v tem (da se je potegnilo s partnerjem) bo kasneje zabredla v težave in postala bo nezaupljiva do tebe in drugih ljudi.

Ni zavidljiva situacija, želim si, da se ne ” pomete pred preprogo “, ker to ni rešitev, je le zatiskanje OČI PRED RESNICO.

Lahko pa poiščem strokovno pomoč na društvih, ki se ukvarjajo s to problematiko !

Srečno in javi se,

lp Maja - moderatorka na forumu za žrtve spolnih zlorab ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~ Naj ti bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~

Prosim pomagaj, kako bi se s hčero še enkrat poskusila pogovarjati o tem, da mi pove še nekaj več. S kakšnimi vprašanji naj začnem, kako ji naj pokažem, da ji verjamem, da jo želim zaščititi, kako naj zadevo peljem naprej, kako naj se s partnerjem razidem, da bi bilo ok. Čisto sem zbegana.

Prosim za pomoč bilokje. Živimo v majhnem kraju, kjer vsak vsakega pozna. Nočem, da bi hčera bila kakorkoli izpostavljena zaradi tega. Otroška psihologinja v ZD se mi niti malo ne zdi primerna za kaj takšnega. Kam bi lahko šli s hčero?

Prosim pomagajte mi!

Pozdravljena!

Hčerka bo morda skozi igro povedala več, kot besedno. Ali pa skozi risbe, da pove kaj se punčki na sliki dogaja in kdo ji to počne. Kako se ob tem počuti in ali misli, da ji bo mamica verjela ali ne? Morda na tak način. Potem pa naprej v kakšno društvo, ki se s to problematiko ukvarja.

Srečno!

lp Maja - moderatorka na forumu za žrtve spolnih zlorab ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~ Naj ti bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~

Pozdravljena!

Ker nisi napisala kam želiš iti po pomoč, sem naredila takole ..

V zadnjem času je veliko vprašanj,kje poiskati pomoč v stiski in če si(bil)zlorabljen,ne samo za Ljubljano ampak za širše območje Slovenije.

Objavljam nekaj teh društev po Sloveniji in njihove kontakte;

Center za pomoč žrtvam kaznivih dejanj – Papilot, tel. 01/5241 240, 041/655 881

Zavod Emma, http://www.zavod-emma.si, tel. 01/4254 732, 080 2133

Društvo ženska svetovalnica, http://www.drustvo-zenska-svetovalnica.si, tel. 01/4347 261

Združenje proti spolnemu zlorabljanju, http://www.spolnonasilje.over.net, tel.
01/4313 341

Pravno informacijski center, http://www.pic.si, tel. 01/5401 914

Svetovalni centri za otroke, mladostnike in starše:
Ljubljana, Gotska 18,www.scoms.lj.si, tel. 01/5837 500

Maribor, Lavričeva 5. http://www.svet-center-mb.si, tel. 02/2512 681,
tel. 02/2282 790

Koper, Cankarjeva 33 http://www.svet-center-kp.si, tel. 05/6273 555, 05/6272 515

Društvo življenje brez nasilja, tel. 07/3326 895

Društvo SOS telefon za ženske in otroke – žrtve nasilja, http://www.drustvo-sos.si

Zavod Center za pomoč mladim, http://www.cpm-drustvo.si, tel. 01/4316 169

Društvo Ključ – Center za boj proti trgovini z ljudmi, tel. 031/613 000, 080 1722

Pa še krizni centri;

Društvo Ženska svetovalnica, Krizni center, tel. 01/2511 602,
031/233 211, 040/260 656

Krizni centri za mlade;

Ljubljana, Ravbarjeva 11 A, Ljubljana, tel. 01/ 4369247

Maribor, Trubarjeva ulica 27, Maribor, tel. 02/ 2502 660 (61),

Celje, Ipavčeva 8, Celje, tel. 02/4930 530

Radovljica-Lesce, Alpska cesta 15, Lesce, tel. 04/5316 930

Upam,da sem zajela večino krajev, ter da je kaj v pomoč.

Srečno!

lp Maja - moderatorka na forumu za žrtve spolnih zlorab ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~ Naj ti bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~

Hvala lepa!

Pozdravljeni!

Hvala za pomoč, še vedno imam občutek, da samo z vami lahko govorim o tem.
Hčera se več ne želi o tem pogovarjat, ko sem se z njo igrala s pupo, sem skozi igro želela , da mi pokaže, kako jo ati umiva, pa ni ničkaj pokazala. Je rekla da ve, da lahko mamici vse pove, ampak jo je bolj zanimala igra. Ne morem je več spraševat, ker se mi zdi, da bi od zdaj naprej bilo vse nekako izsiljeno…
Je pa na drugi strani še njen ati, ki ga mimogrede ima zelo rada, kadar ga ni, sprašuje kdaj bo prišel, da ga že pogreša. Veliko smo skupaj in do zdaj smo se imeli lepo… Tudi ponoči prileze k nama v posteljo in se stisne k atiju, nikoli nise imela občutka, da bi ji ob njem bilo neprijetno.
Zvečer ji včasi on prebere pravljico, včasih tudi ko ne more zvečer zaspati se uleže zraven nje in ona takoj zaspi…
Me pa razjeda in ji verjamem saj si do sedaj, bilokaj je bilo, ni nič izmislila, včasih si je stvari malo po svoje predstavljala in razlagala ( v vrtcu)…
On pa je čisto na tleh zaradi tega, obnaša se kot da je v tem primeru žrtev, češ da ni kriv. Sem mu rekla, da ji verjamem in da bi seveda rada, da se stvari razjasnijo, potem pa nekako naprej, ker tako ne moremo živeti.
Vmes med pogovorom se je močno razburil, se mi je zdelo da se bo razpočil in odvihral ven skozi vrata. Ko ga po eni uri še vedno ni bilo, sem se zbala, da si ni kaj naredil.
Hčero sem dala v varstvo ( ki mimogrede ni nič videla ali slišala, saj je takrat ni bilo doma) in ga šla iskat, ter ga našla, sključenega v krču, da ne ve kaj naj, da če bi bil kriv, bi se že ubil, ampak ni, in da je pri vsem tem najhuje to, da se bo na koncu te kalvarije moral odpovedati svojemu otroku, ki mu pomeni vse na svetu…
No da ne dolgovezim, naše življenje je postalo grozno, najhujše pri tem pa je da so moje misli nenehno v tem, da je “moja ljubica” tista, ki se ji je zgodilo največje zlo, da je nekdo , ki ga ima zeloo rada to ikoristil. Za zdaj navzven funkcioniramo kot, da je vse ok, kako dolgo pa ne vem.
Morala bi poiskati neko zunanjo pomoč, za otroka, če bi mogoče komu drugemu več zaupala glede tega.

Pozdravljena!

Hvala na zaupanju. In nisi nič ” slaba mami “, ker si reagirala domnevam takoj, ko se je to zgodilo. Nekaj ti pač ne da miru. Ne samo hčerina izpoved in tudi ne moževa. Verjetno tudi tvoj občutek, da je nekaj res moralo biti. Res je težko ugotoviti, kaj se je res zgodilo, kaj je bilo narobe. Seveda hčera vsega tega pritiska tudi ne bo zdržala in se bo ovila v ” tančico skrivnosti “. Mož po pisanju sodeč se tudi obremenjuje. Ti pa tudi. Ni prijetna situacija. Ta incident je zaznamoval malce vašo družinsko srečo. Ob vsem tem je treba delati preudarno in načrtno, da se odkrije resnica. Morda res s pomočjo kakšne psihologinje za otroke ali nekega strokovnega delavca v društvu. Oni se s to tematiko srečujejo dnevno in so vešči vsega tega. Seveda kakšen terapevt za vaju tudi nebi bila napaka. Tam bi lahko rešila marsikatero tematiko. Verjamem, da ni samo v tem težava, ki si jo sedaj izpostavila. Naši možgani marsikaj ” shranjujejo in beležijo ” in slej ko prej se vsega tega preveč nabere. Enkrat je potrebno te naše ” ventile ” spucati in jih prevzgojiti ali začrtati po drugačni poti.
Dejstvo je, da ste vsi trije ranjeni – vsak na svoj način. Ampak vidva sta partnerja in starša pa morata rešiti vajino hčerko in njeno stisko. Morda nebi bilo napačno, da rešujete težavo s hčerko (obisk strokovnjaka) in vzporedno tudi vidva svojo s terapevtom.

Pa ni me treba vikat prosim. Če je lažje, se mi lahko oglasiš tudi na moj osebni mail [email protected]!

Javi, kako kaj poteka vse skupaj pri vas !

Srečno !

lp Maja - moderatorka na forumu za žrtve spolnih zlorab ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~ Naj ti bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~

Pozdravljene,

z grozo berem to tazmišljanje o morebitni spolni zlorabi deklice in razmišljanja mamice, kaj storiti?! Za božjo voljo, draga mamica pamet v roke in zaščiti otroka! To kar ji dela sedaj ni nič v primerjavi s tem, kar bo še sledilo. Ko bo nekaj let starejša jo bo silil v spolne odnose!

Verjemite, da vem kaj govorim. Tudi moja hči, triletnica mi je povedala, kaj ji je ati delal itd. Verjetno bi mi povedala že prej, če bi bila prepričana, da jo bom slišala. Toda, ker sem imela skoz slab občutek glede moža in nje, sem instiktivno vedela, da je nekaj narobe. Najprej se ni znal / mogel povezati z otrokom, jo je zavračal kot dojenčka itd. Nato je njegovo obnašanje preraslo v čisto nekaj drugega. Postal je nekako obseden z njo, jo stalno fotografiral in snemal. Ampak ljubezni ji prave ni znal dati, tudi zadiral se je na njo, kot se na otroka ne bi smel nihče. Jasno, da otrok ima rad oba starša, vendar ali otrok ve, kaj je prav in kaj ne? Otrok se uči vedenja od staršev, od nas! Trileten otrok ne ve, da se ne sme božati po luliki in ritiki itd……

Skratka, takoj je treba ukrepati in zaščititi otroka! Jaz sem jo takoj peljala k pediatrinji, nato se je proces začel: napotnica za ginekologa, pa svetovalni center, pa na csd in policijo itd….. Obrni se na Katjo Bašič, na društvo proti spolni zlorabi. Ona ve povedati, da tako majhni otroci ne lažejo in kar govorijo je resnica !!! Zalo huda in travmatična izkušnja za mati in otroka. Ampak vam povem: se splača. Danes mi je otrok hvaležen, da sem ga odpeljala stran od tirana, ki jo je ne samo spolno nadlegoval, tudi tepel itd… Spolni napad na mladoletno osebo mlajšo od 15 let se šteje vsakršno božanje spolovil, zahtevanje da otrok sodeluje v samozadovoljevanju odrasle osebe, da gleda samozadovoljevanje odrasle osebe itd. Kaj šele, da otroku zadaja še fizične bolečine, saj je že psihičnih dovolj.

Draga mama, poglej v sebe in se vprašaj ali je prav, kar dela očka tvoji deklici? Zakaj je ne odpelješ še danes stran? Kaj bo sledilo iz tega? Jasno je, da mu je sedaj hudo, saj ni pričakoval, da ti bo deklica povedala? Pedofili vedo, da je takšno vedenje prepovedano, zato ga vendar skrivajo. Naredi kaj, da bo tvoja deklica lahko živela človeka spodobno življenje. ŠE tako bo hudo, saj bo imela hude posledice na vseh področjih življenja. Takoj prijavi na policijo in CSD. NE ČAKAJ, TVOJ OTROK POSTAJA IZ DNEVA V DAN BOLJ POŠKODOVAN IN ČE JI NE BOŠ POMAGALA, TI BO ZAMERILA DO VEČNOSTI. Naredi to za svojega otroka, verjetno je to tvoje življensko poslanstvo, tako kot je moje.
Ni lahko, vendar tvoja vest bo tako ostala čista in pomagala boš svoji deklici, da odraste kolikor toliko dostojno življenje.

Pozdrav,
Prizadeta

Draga Prizadeta!

Tudi meni mama dolgo ni mogla verjeti, saj je bil očim do nje dober. Ni razumela kaj se dogaja in da se to res dogaja. Vendar je morala dojeti, če je hotela ali ne, ko sem pobegnila od doma.
To ti pišem zato, ker sem ji zamerila, da mi ni verjela. Res, da sedaj po 14 letih nisva skregani in še vedno živim doma, vendar pridejo trenutki, ko jo enostavno obtožim, da me ni hotela poslušati, zaradi njega. Prosim te samo, da poslušaj hči in jo zaščiti, kljub vsemu kar čutiš do moža. Hvaležna ti bo.

Glavo pokonci!

PO ČLOVEŠKO se bo vedno razložilo to za bolezen, potrebno psihiatrično oskrbo ali kaj podobnega.
Kar bi morali vedeti, NAM JE ŽE DOLGO ZAKRITO …

KDO stoji za vsem tem, da ta ali katera koli druga ženska ali moška oseba IZVRŠUJE
ta dejanja z načinom da mu je to VŠEČ in kaže željo ali interes za tem,VSE DOKLER…
http://istina.comoj.com/SPREOKRENITESE

LJUDJE,navadni smrtniki bomo tega ali kateraga koli drugega človeka razglasili “PO ČLOVEŠKO” za bedaka,norca, duševno prizadetega ali kaj podobnega
nevedoč za RESNICO katero so vedele mnoge skrivnostno izginule civilizacije, katera je skrivana od mnogih tudi v današnjih časih…

Zavedeni “Vojak” samo izvršuje v podzavesti ukaze svojega “Generala”.

Uporabite Google Prevajalec za prevod,tudi mi ga uporabljamo…
Neobjavljanje Resnice na TEM forumu pa bo sam Greh moderatorja…

KDOR SLIŠI NAJ SLIŠI KDOR NE NAJ BO TUDI NAPREJ GLUH.

Živjo secret massage!
Oprosti, ampak si bom upala napisati, kar si mislim o tem.
Stran, ki si jo poslala je že s svojimi slikami žaljiva. Se strinjam s tem, da moramo prav usmeriti svojo jezo. Tako če se mi je kdaj zgodila krivica, se bom naučila usmeriti jezo v napačna dejanja tistega človeka. Če kakšna organizacija dela narobe, je ne bom podpirala in bom v sebi obsodila taka dejanja. Nimam pravice soditi posameznikov.
Po drugi svetovni vojini je kar nekaj vojakov trdilo, da niso krivi za grozodejstva in da so samo ubogali ukaze…vseeno so bili obsojeni. V sebi vemo, kaj je moralno!
Če bi me kdo hotel prisiliti k temu, da bi zlorabila otroka, bi raje videla, da bi mene ubil. Vsak ima svobodno voljo in moč nad sabo. Ne verjamem, da smo žrtve samega sebe. Vsak se odloči za to kakšen bo v življenju. Tudi žrtve spolne zlorabe. Do ene mere je lahko kdo “pod vplivom” te življenjske nesreče, po drugi strani, si tudi mi izberemo svojo pot in odločimo, kdo smo oziroma kakšni bomo postali. Tako se osvobodimo moči, ki bi jo drugi želeli imeti nad nami.
Vem, veliko jih “kriči” in opozori na zaroto proti navadnim smrtnikom…spoštujem, mnenje drugi, ampak mislim, da je življenj na splošno že dovolj težko, da skoraj ne rabimo zarot. 🙂 Mislim, da je naša energija boljše usmerjena, če skušamo biti pozitiven vpliv na svoje življenje.
LP!

Maja Ferbežar?

Yonix

New Report

Close