Najdi forum

Spolno nadlegovanje

Trenutno sem na robu joka… morda celo pretiravam… a bi rada dala tole ven iz sebe… ker me bo drugače pobralo.

Bila sem sama doma in k nam je prišel veterinar, ker je z našim psom nekaj narobe. Ker pes veterinarja dobro pozna je precej renčal nad njim, zato sem čepela in sem ga držala. Ker nisem imela dekolteja si je ta izmeček dovolil z roko proti mojim prsim, z namenom, da bi odgrnil mojo majčko (kar mu seveda ni uspelo)… rekel mi je, če lahko pogleda. Valda da sem rekla NE in me je tako bebavo pogledal. in odšel. Mogoče je pes celo čutil njegove slabe namene – škoda, da ga ni ugriznil.

Ja, rekli boste kaj jamraš, saj se ti ni nič zgodilo. Ja, res se mi ni, ampak me je zelo prizadelo – sploh ker so prišli na dan stari spomini.

In sedaj ne vem, kako se naj pomirim….

KWA????
Ma sej si prav povedala…izmeček!!!
Če bi pa še kdaj kaj poskušal, pa ga prijavi, če ga ne boš že tokrat!!!!

Zakaj ga pa ne prijaviš? Danes šlata odrasle, jutri bo otroke, tip se nemore brzdat in je zrel za ohlajevanje!

Še bolj svinjska izkušnja, ko je prišel k nam cepit živali, mi je mama rekla, naj ga peljem v hlev, ker je ona ravno kuhala,me je od zadaj začopatil direktno v mednožje. Sem ga nazijala, pa še potem vpričo mame rekla, da se žensko drugače prime, kot kravo, se je delal, kot da se ga to ne tiče. Imela sem pa takrat 13 let.
Žal razen nemočnega besa ne ostane nič drugega, ker odurnežu ne moreš nič dokazat, saj veš koliko velja na sodišču beseda proti besedi. Sčasoma se ohladiš, postaneš pa bolj previden.

Si bila že kdaj spolno zlorabljena?

Če ja, potem točno veš, da ne prizadane sam akt zlorabe, ampak zloraba kot poseg v našo zasebnost in nedotakljivost. Ne dovoli, da ti kdo govori, da “to ni nič”. Ni res. Je nekaj in to poseg v tvojo nedotakljivost.

Če ga že nočeš prijaviti na policijo, vsaj pokliči njegovega predstojnika.

Prosim, ukrepaj! Zase in za druge. Povej možu / družini. Sporoči v ustanovo, kjer je model zaposlen in povej, naj vzamejo resno, drugače boš dala vse skupaj v medije. Prijavi ga na policijo. In potem razbij nekaj kozarcev, če je treba, in kriči in daj to ven.

Se strinjam z vsemi predhodnicami, dodala pa bi samo to: spolno nadlegovanje je način diskriminacije. In pri diskriminaciji velja obrnjeno dokazno breme. Torej, ti moraš zelo malo dokazati, predvsem mora on dokazati, da ni bilo res!!! Kar prijavi ga!!!

A to so sprejeli kakšen zakon po novem, da mora obtoženec dokazovati, da nečesa ni storil? Daj, nehaj širiti lažne informacije.

A si slučajno poslušala radio Ptuj in Črno kroniko?
Tam je tudi ena prijavila poskus spolnega nadlegovanja,a odkrilo se je,da ni resnična.
A si ista oseba in se hočeš nam smilit?

Kolikor jaz razumem si objemala psa, veterinar pa psa ni mogel pregledati in te je prosil, če “lahko pogleda”- menda psa? Ti pa takoj zaključiš, da hoče odmakniti tvojo majco in pogledati tebe:-)) Mogoče imaš res že kakšne slabe izkušnje pa si zato tako občutljiva in si takoj mislila, da ti človek nekaj hudega hoče. Če bi bila jaz na veterinarjevem mestu bi tudi bebavo pogledala in hitro odšla. Dandanes je marsikateri moški naravnost ogrožen od histeričnih žensk, ki v vsaki potezi in besedi vidijo spolni napad.
Še enkrat razmisli kako se je vse dogajalo in se lepo pomiri. Stavim, da si se zmotila.

“Janis” je že bilo v preteklosti nekaj takšnih dogodkov, bila sem še najstnica, nikoli nisem bila posiljena… ampak ja, vseeno mi je bilo grozno. Takrat se nisem imela poguma braniti, a tokrat sem le uspela z mojim odločnim NE.

“razmisli”… nobena histerija me ni zajela in to je bilo potem, ko je že rekel, da je s psom vse OK in je s svojim gibom jasno pokazal kaj želi. In moj pes je mali, tako da če bi hotel pogledati psa bi njegova roka morala dosti nižje.. tako da… sem pa že z njegove strani prej slišala kakšne opazke, ampak tokrat je šlo predaleč.

“Samotoliko” če je to namenjeno meni ne bo držalo. Sem iz drugega konca Slovenije in radia Ptuj ne poslušam. In bi imela raje, da bi to bila samo bolna šala.

Potemtakem si lahko od tega človeka pričakovala kaj takega; če bi bila pametna bi šla k drugemu veterinarju ali veterinarki! saj on ni edini. Neprijetnim, pričakovanim situacijam se je bolje izogniti in kasneje ne bo treba pisariti na Mon o svoji pretresenosti.
Me pa čudi, da veterinarji hodijo kar iznenada na dom? Mi našega psa vedno sami peljemo v veterinarsko ambulanto.
Torej k spisku posiljevalcev oziroma nadlegovalcev (duhovniki, učitelji, zdravniki, direktorji) lahko pripišemo še en poklic – veterinar:-))

Nisem vedela, da bodo moji doma poklicali njega. In doma ne vedo da imam z njim problem. Ker jim pač nočem povedati.

Ni čudno, da so žrtve posilstev v takem položaju in dostikrat sploh ne prijavijo, ker so očitno po mnenju večine tako ali tako same krive. Sramota.

Micika.. tebi to pač paše, meni ne in mi nikoli ne bo. Nihče nima pravice posegati v mojo osebno nedotakljivost. In ne bi se me smel dotakniti tudi če bi bila pred njim naga. Ti je to jasno?

Kakorkoli že, danes sem pomirjena.

Ojla, pozdravljena!
Prijaviti ali karkoli si prizadevati in dokazovati nebi imelo pomena, saj se taki večinoma izognejo tudi najmilejši kazni, ker moraš imeti tehtne dokaze ali pa vsak kakšno pričo brez tega ne gre. Vse kar je da narediš je da se sama zavaruješ, le sama si lahko garentiraš svojo nedotakljivost, to ti jaz svetujem. Sama sem bila večkrat v takšni in drugačni situaciji v tistem trenutku se lahko le sama maščuješ ker ti tudi on en more potem ničesar dokazati, saj menda nebi želel da se zadevo sploh omenja. Jaz imam glede tega sicer prednost v zunanjem svetu, saj treniram karate.
Želim ti vso srečo ter pazi nase in zavaruj se pred takimi bolanimi ljudmi.
Lepo te pozdravljam
Carla čaw čaw

Sem kar malo zgrožena ob odgovorih. Ženska se obrne na forum po tolažbo, nazadnje se mora pa sama zagovarjati v smislu, zakaj je poklicala ravno tega veterinarja in podobno. Zakaj tako? Zakaj takoj negativne misli in besede.

Ženska ni nikoli kriva, če se je nekdo dotika nekje, kjer ne želi. To je njeno telo in ona odloča o tem kdo se je lahko dotika in kje. Pika. Če kdo prekorači to mejo, gre tu že za spolno nadlegovanje. In ženska, v tem primeru nadlegovana, ni kriva za to.

Imaš dve možnosti, ga prijaviti ali stvar pustiti. Če ga boš prijavila, stori čim prej, zapiši ves dogodek sedaj, ko je spomin še svež. če ga ne boš, spravi s sebe bolečino. En korak si že storila – dala si svojo zgodbo na forum. Govori o tem, daj si duška, le tako boš lahko dosegla, da ti sčasoma spomin na dogodek ne bo več grenil in upravljal življenja. Dogodek si preživela, si pretresena, a je mimo, preživela boš tudi spomin nanj. Le hrabro.

Vsaj njegovega šefa bi lahko poklicala, če ne kaj drugega.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

jaz sem kot otrok tui dala skozi spolno nadlegovanje, zato te razumem glede občutkov…
povedala sem svoji mami in mi ni verjela še manj pa pomagala, še danes trdi da ni res
fajn si je zatiskat oči pred resnico
zdaj je že nekaj let od tega in sem nekako premagala vse skupaj
zarad tega sem se strašno bala odraslih moških, zdaj se jih ne več
najhuje je, da se boriš sam z sabo, da morš sam sebi dokazat, da nisi kriv temu…

vem da je že minilo nekaj časa od tvoje objave, ampak upam, da ti bo vsaj malo kaj pripomoglo 😉

lp

Evo kaj se dogaja v Novem mestu.
http://www.novomesto.org/?id=9361&t=1&m=0&page=1

Danes je o tej pedofiliji pisal tudi Dnevnik.
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dnevnik/290002/

Sama sem bila spolno nadlegovana, potem pa sem doživela še poizkus posilstva na fakulteti.
Prijavila sem na policijo , ki ni napravila kaj dosti in še več, če ne bi imela svojega posnetka nadlegovanja s predavanj, bi me zaprili zaradi lažne ovadbe. Kasneje se je profesor predlagal še za mentorja magistrske naloge in vsem je to noramlno razen meni-če bi ga namreč res lažno prijavila, kakor je on trdil, bi lahko bil vsaj “užaljen” in se me na široko izognil.
Priporočilo: Prepuščene smo same sebi, če se uspemo ubraniti in morebitnim varuhom-psom. Bodi vesela, da ga imaš.
Posilstva in spolna nadlegovanja pa so ponavadi instrument moške družbe s katerim nam skušajo pokazati kam sodimo in kje je naše mesto-vsekakor smo namenjene servisni službi moškim; tako ali drugače

26.maja- petek me je na glavni tržnici v Ljubljani dobil prodajalec jagod iz Brežic na wc-ju. Rekel je če se bova že kaj zmenila in me začel grabiti za prsi. Bilo mi je grozno! K sreči sem zmogla rečt ne. V prihodnje če se še kaj takega ponovi bom klicala policijo.

Vse ženske tudi pozivam, branite se, vpijte in kličite pristojne. Le tako se bomo lahko zaščitile.

Največja sramota kar lahko je , je pa ta da se je naslednji dan izgovarjal da ni bil on, ampak brat in ta človek je poročen in ima otroke. Ubogi otroci in žena. On pa se mi smili!

New Report

Close