Najdi forum

Pozdravljeni
Mnogo prebranih knjig , razmišljanja in težav v partnerstvu mi je dalo pogum, da se sprijaznim z dogodkom iz otroštva, ki me teži kot tipična spolna zloraba. Vedno sem se spominjala na ta dogodek, vendar sem se tolažila, da sem sanjala. Pa nisem.
Večkrat sem se crkljala z očetom in tudi z mamo, kar je ok. Seveda sem spala v svoji sobi, ko pa sem se zbudila ,sem šla k mamici in atiju. Samo enkrat samkrat pa se je zgodilo, kar se ne bi smelo: z očetom sva spala , ko so bili vsi v službi ( oba sva imela službo in šolo popoldan). Spala sem trdno, nakar me je začel zbujatobčutek, kot da nekdo opazuje mojo spolovilo. Vedno bolj sem se prebujala in kar nekako sem se trudila spat naprej. Skoraj sigurna sem, da mi je razpiral spolovilo tudi s prsti. Ko sem se nelagodno končno zbudila in to tudi pokazala, se je oče kar ustrašil, nahitro pomaknil hlačke na svoje mesto in se poleg mene ulegel kot da ni nič, kot da se pravkar prebuja. Mislim, da me je vprašal: kaj je?, ali nekaj podobnega. Spomnim se tistega grdega občutka. Nato sem odšla na stranišče, ko sem na školjki sedela kar dolgo in razmišljala kaj zdaj. Prav težko se mi je bilo soočiti se z očetom.
Takrat sem bila stara okoli 7 let, zdaj sem stara 29 let.
Šele pred dnevi sem si to povedala na glas in od takrat sem zelo jezna na očeta in spolovilo mi je tako v napoto, da mi je še na stranišče težko iti. Lahko si mislite, kako se obnašam do svojega moža. Že od nekdaj čutim do moža nerazumljivo jezo, zdaj pa mi je jasno, da sem v resnici jezna na očeta. Kar ne prenesem ga.
Naj povem, da mi oče nikoli ni počel kaj podobnega. Kaj si je vraga takrat mislil?????
Zanima me ali je nujno soočenje z očetom glede tega dogodka in zakaj?
Je srčni bolnik in me je strah, da lahko umre, saj kaj takega od mene ne pričakuje.
Ali upravičeno doživljam sebe kot spolno zlorabljeno?
Upam, da mi boste lahko svetovali s kakšnim konkretnim nasvetom.
Hvala in lep pozdrav!

Da Valerie, upravičeno doživljaš sebe kot spolno zlorabljeno. O ravnanju storilcev zlorab, posebej še v tvojem primeru,bi ti v zvezi s tvojimi pomisleki , dvomi in stisko seveda rada povedala tudi kaj več , toda mnenja sem, da bi bilo bolje, da je to pogovor med nama, kot pogovor na forumu. Preprosto izhajam iz dejstva, da sem ter tja posamezni udeleženci foruma ponovno prekoračujejo meje ne samo z zanikanjem ali minimaliziranjem problemov, ki jih iznašajo udeleženci foruma , temveč tudi z drugimi neprimernimi izjavami povzročajo udeležencem foruma , predvsem pa vsem žrtvam različnih oblik zlorab, še dodatne stiske. To pa zagotovo ni cilj foruma. Lahko mi pišete tudi na email Združenja [email protected], ali pokličete na 0802880. Ponovno želim povedati da naše Zdrzuženje nima sistema ISDN in je torej na telefonu anonimnost v celoti zagotovljena. Upam, da se slišiva .

Zanima me,će gospa Katjuša še odgovarja. Potrebovala bi njen nasvet. Hvala.

Pozdravljena!

Gospa Katjuša ne odgovarja več na tem forumu !

lp Maja - moderatorka na forumu za žrtve spolnih zlorab ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~ Naj ti bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~

New Report

Close