Najdi forum

Z možem sva v ločitvenem postopku.Imava enega otroka in nekaj premoženja.Vse je bilo narejeno v zakonu.Predlagala sem mu,da nama kupi stanovanje in greva iz hiše.On o tem noče niti slišati,glede stanovanja.Pravi,da če sem zmešana.V hiši nebi več živela.Šla bi na svoje.Kaj naj naredim?Drugam pa nimam iti kam.Svetujte mi najboljšo rešitev.

Spoštovana Lučka!

Zelo malo podatkov ste napisali, zato upam, da bo nekako ujela bistvo vašega problema in vam dala kakšno smernico.
V kolikor vam bi kaj pomenila hitrejša rešitev zadeve: imate možnost, da sodišče zaprosite za urgentno reševanje primera oz. za hitrejši razpis naroka iz naslednjih razlogov…, ki jih seveda opišete.
Če ste finančno zmožni, lahko najamete manjše stanovanje, ali se selite k sorodnikom, znancem.
Sodišče lahko zaprosite za izrek začasne odločbe, v kateri opredeli glede preživnine za otroka.
Nekateri zakonci pregradijo hišo in imajo dva ločena vhoda.
Vprašajte moža, če bi se on odselil. (Zdi se absurdno, vendar morda sploh ni pomslil na to; nekateri očetje odločijo za to možnost predvsem zaradi koristi otrok)
Najbolj pomembno pa je to, da vi razmislite o možnostih, ki jih imate in izberete pravo rešitev.

Lučka. če ni tak hudo narobe; ste mogoče kaj pomislila da bi se z možem pogovorila. Mogoče pa je najboljša rešitev za vas in otroka da ostanete skupaj kot družina. Če zakonske stvari niso tak zrahljane. Poskusit se splača.
Pa veliko sreče.

Verjetno ne bo nič iz tega.Je preveč trmast in vmes sta tu tudi tašča in tast.Vi ga zagovarjajo zato noče sam priznati svojih napak ,ki jih je storil.

New Report

Close