Najdi forum

Imam vprašanje, ki najbrž ne spada v to rubriko, pa vas vseeno vprašam glede na vašo izobrazbo kaj si mislite o tem.
Tudi sama sem mama in v stiski, vendar ne zaradi doma (to mi je uspelo razrešiti sami), ampak zaradi napačno izbranega poklica. Po poklicu sem računalničar s I. stopnjo fakultete in sedeti skoz za računalnikom je zame kot en zapor in se počutim kot nek ujetnik. Zaradi tega sem že deset let nesrečna in me peha v depresijo. Razmišljam pa o študiju socialnega dela ob delu. To me zanima, pa vseeno se sprašijem, če se izplača toliko truda, denarja vložiti v študij, ko pa na koncu koncev niti ne vem če bom potem dobila službo.
Kaj vi menite? Ali obstaja mogoče kakšna skupina, v katero bi se lahko vključila, saj sem postala zaradi tega čisto nemočna in nekako ne vidim naprej.
Lepo pozdravljeni.

Tanja!

Študij socialnega dela je dobra investicija za lastno poklicno pot, prav tako pa tudi za osebnostni razvoj. Preko študija ozavestiš svojo preteklost in dobiš vzorce ravnanj za prihodnost. Na poklicni in osebnostni ravni veliko pridobiš.
Obstaja pa ena nevarnost. Reševanje človeških stisk in pomoč ljudem v stiski pa je lahko le beg od svojih problemov. V tem primeru se človek lahko zlomi. Poznamo veliko dobrih strokovnjakov, ki pomagajo (so pomagali) drugim, medtem pa so sami kot partnerji, starši, sinovi popolnoma propadli. Razdaja se lahko le tisti, ki veliko ima.

V tisto, kar si želimo, kar nam je všeč in kar nam veliko pomeni se splača vlagati trud in energijo. Glede na to, da je pred vami še trikrat tako dolga delovna doba, bi bilo dobro, da v tem obdobju najdete nekaj, kar vas veseli ali vsaj malo zanima.
Pri tem je
1. možnost dodatno izobraževanje v smeri, ki vas zanima,
2. delo v organizaciji, ki se ukvarja s področjem dela, ki vas zanima (danes že vsak večji zavod/podjetje potrebuje računalničarje) in
3., da se začnete v prostem času ukvarjati s čim, kar vas veseli. Za prostovoljno delo ne potrebujete posebnega znanja. Dovolj je človeška toplina, čut in razumevanje problemov ljudi, s katerimi delate. Nekaj ur na teden bi morda bilo dovolj, da bi dobili boljši občutek in občutek lastnega zadovoljstva.

Glede skupine: lahko bi v včlanili v kakšen “job klub”, kjer bi skupaj s strokovnjaki načrtovali svojo poklicno pot. Srečno in lep pozdrav! Andreja

Poleg tega se na področju študija socialnega dela obeta še ena zalo pomembna novost. Senat Univerze je potrdil pravilnik in odlok o spremembi Visoke šole za socialno delo v Fakulteto za socialno delo. Sedaj čakamo samo še na konec zakonodajnega postopka v državnem zboru, kar je zadnji korak,do tako željene in vsekakor zelo zaslužene fakultete.

LP, Uroš (4. letnik VŠSD)

Živjo!!
jaz študiram soc. delo izredno. Glej če te nekaj zanima in veseli moraš za tem ciljem iti, ne določaj si črnih koncev, ne delaj scenarijev s slabim koncem. To ni film to je tvoje življenje!
Pojdi študirat, predmeti so prekrasni, jaz sem full zadovoljna, no nekaj je tudi balasti ampak kje je ni!!
Glede službe je oz. bo pa res križ. Jaz sem zaposlena tako da mislim in upam po končanju na napredovanje…….
Za druge pa…… odpirajo se štev. nevladne organizacije, res je slabše plačano a včasih je bolje manj keša pa z veseljem iti v službo kot pa…….

Pridi pokukat na naša predavanja, npr. psihologije ki se prične 09.03. ob 16 v predavalnici 4. Predavanja so javno to itak veš………..nas je pa tudi polno!!

Javi se mi če ti karkoli zanima!!!!!!!!

Zdravo koelgica!

Kateri letnik pa si, če imate psihologijo? Prvi ali tretji? Vas ima dr. Gabi Č.V. Ali dr. Stritih B.?

LP, Uroš

Najlepša hvala vsem za odgovore. Če sem prav razumela je letos zadnji vlak za vpis na fakulteto (a to zaradi mature)?

Koliko pa traja letnik ob delu eno leto ali več?

Kako je s prostovoljnim delom ob delu?

Ali moraš biti za to delo komunikativen in energičen?

Kdaj je potrebno plačati šolnino, ali preden se začnejo predavanja, če slučajno potem premislim.

Ojla!
Ima nas Gabi Č.V. in komaj komaj jo čakam. Sem pa prvi letnik izredno!
Ti?

Rina

Strinjam se s tabo! Gabi pomeni svetovno avtoriteto na področju družinske psihodinamike. Svetujem ti, da si čimbolj zapisuješ njena predavanja in intenzivno predelaš priloženo literaturo. Splača se!

Želim ti veliko uspeha!

4. letnik redno 🙂

Ojla!
No zdaj sem imela že prvo predavanje, valjda da sem čist “zaljubljena” v Gabi!!

Hvala za napotke!!!

Rina

New Report

Close