Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bula na ustnem nebu

bula na ustnem nebu

Spoštovani,
Pred kakšnim mesecem se mi je na trdem nebu naredila neboleča bunkica, ki je po kakšnem tednu izginila. Zdaj pa je na njenem mestu nekakšna oteklina oz. izboklina, ki ne boli in je enake barve kot ostalo nebo. Ko grem z jezikom ali prstom čez nebo, jo čutim. Na drugi strani je ni. Je trda. Tudi videti je skoraj ni, ko si pogledam v usta, če dobro pogledam tisti predel je mogoče malo dvignjeno. Je taka stvar sumljiva za raka? Naj povem, da pred pojavom tiste bunkica te izboklina ni bilo.

Hvala in lp.

Spoštovani!

Iz tega opisa ne bi sklepal na raka. Počakajte kakšn tri teden, ko naj bi izginilo, če je šlo za kakšno vnetje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,
prede nekje 5 tedni sem v ustih na desni strani trdega neba (čisto spredaj pri zobovju) opazil nekaksno zadebelitev. Zadebelitev se ni precej spremenila in je popolnoma neboleča. Praktično je zelo podobna levi polovici le bolj izbočena. Pred tem se kadil nekje 5 mesecev, star pa sem 17 let. Bi to lahko bil rak?
lp

Pozdravljeni,
ne, ne more biti! Pojdite k zdravniku, da ugotovi, ali je povezano z zobmi alu je kaj drugega in če je potrebno zdravljenje.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni.
Imam 2,5 let starega sinka pri katerem sem ze pred časom opazila da ima na nebu bulico. Zadnje čase pa mi ta bulica nikakor ne da miru. Nahaja se na sredini neba, zadaj( ob črti ki poteka čez celotno nebo, in tako globoko v ustih kot zadnji kočnik). Bulica je okroglaste oblike, trda na otip in svetlejše barve( tako kot črta ki poteka čez nebo). Kaj bi to lahko bilo? Bi me moralo skrbeti? K zobozdravniku smo naročeni čez dobra dva tedna.

Za odgovor se že vnaprej lepo zahvaljujem.

Pozdravljeni,
ni vas treba skrbeti. Spremembo lahko pokažete tudi otrokovemu pediatru. Sicer je pregled čez 2 tedna povsem ustrezen.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close