Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina pikica na nohtu

pikica na nohtu

Spoštovani!

Nekje od jeseni imam na notranjem robu nohta na levem nožnem palcu dve pikici, majceni, ena manj kot mm, druga še manj (kot bi ju narisal s kulijem). Sta bolj rjavo-sive barve, se ne spreminjata, vendar tudi z nohtom ne gresta naprej. Naj povem še to, da imam na obeh palcih na nogah na nohtih nekakšen rob, kot bi zdaj rasel nov noht. Sem tekačica in tudi nohte na sosednjem prstu imam občasno poškodovane. Danes me je pedikerka zelo prestrašila zaradi pikic in tudi ob brskanju po internetu sem postala panična – moja stara mama je namreč v 74. letu starosti umrla za malignim melanomom. Berem, da moramo biti pozorni na temne pike pod nohti. Res meje strah. Šla bom do zdravnice, a prosim za vaše mnenje, saj ga zelo cenim.

Hvala in lep pozdrav.
Marija ***

Spoštovani!

Bolj kaže na glivične ali druge običajne spremembe na nohtih. Res pa je, da je črna nepremakljiva lisa pod nohtom tudi lahko znak melanoma. Skozi noht je težko presoditi, pa tudi velikost ni kaj posebnega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,
pa je možno, da bi bila taka mala milimetrska sprememba, ki se ne spreminja, melanom?
Hvala.

Še to, stara sem 45 let.

Spoštovani!

To bi bilo golo ugibanje. Iz povedanega praktično nemogoče.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,

ne zamerite, ker se spet oglašam. Konec meseca sem naročena pri dermatologu.
Moram povedati, da sem čisto panična. Že od nekdaj sem bolj nagnjena k paniciranju, vedno pomislim na najslabše. V teh dneh se tudi borim z veliko žalostjo, saj je bližnji prijatelj storil samomor. In zdaj še ta strah za lastno zdravje. Zdravnici sem zaupala svoje težave, a je pač rekla, da bo dermatolog povedal, glede psihe pa, da bo čas naredil svoje.
Jaz pa od strahu komaj živim in mislim samo na to …
Nimam nikogar,ki bi mu lahko zaupala te težave, prijateljica prai, da pretiravam, zato sem vam še enkrat pisala.
Hvala, ker ste prebrali.

Spoštovani!

Kogar je pičila kača, se boji zvite vrvi. Razumem vašo bojazen, ki se bo, upam, razblinila po pregledu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Gospod doktor.

Danes sem bila pri dermatologu. Pravi, da oblika ni nepravilna in da je bojše, ker se znamenje ne spreminja. Pravi pa, da mu barva ni preveč všeč, ker je temna. Se sicer bolj nagiba k temu, da ni ravno melanom, a me je poslal h kirurgu, da mi odstrani noht in po potrebi izreže.

Kakšno je vaše mnenje glede na izkušnje? Je melanom res lahko več mesecev enak, ne raste, se ne spreminja, ostaja tako majhen, manj kot 1 mm? kakšne izkušnje imate z znamenji pod nohtom?

Hvala, lp.

Spoštovani!

Zelo nehvaležno je napovedovati, saj ni 100-odstotne zanesljivosti. V svojih 25 letih se spominjam samo enega melanoma pod nohtom, a to konkretno pri vas nič ne pomaga. Verjetno je res najbolje, da vam odstranijo noht in izpod njega ustrezen delček tkiva ter ga pregledajo. Praviloma pod nohtom razen po poškodbi ali spremenjenem nohtu samem nima kaj biti črno.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni. na kazalcu na desni roki se mi je pod nohtom
narefil flekec, lisa, na desnem spodnjem kotu.
Je rumenkasto rjavkaste barve, približno okrogle oblike in velik
po premeru okoli 2mm. Spustil se mi je ta teden, ker v nedeljo
ko sem si lakirala naohte v nedeljo ga še nisem imela.
Šla bom k zdravniku, a me zanima kaj bi to lahko bilo.
Meni sicer izgleda, kot da mi ta delček nohtka odstopa.
Prooosim za čimprejšno pomoč.
LP, Valentina

Spoštovani!

Možno je, da ge za glivično spremembo. Bi pa moral videti. Pri tako majhn ispremembi navadno medicinsko ne ukrepamo, razen v priemru, da bi se ta sprememba širila.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni. Sem si rahlo popilila in mi je nohtek
odstopil na tistem mestu. Sicer se misem nikamor
ruknila. Ampak ocitno je bila obarvanost odstop nohta.
Sedaj imam zavitega v flajster da se mi na odtrga do
zivega ce se kam ruknem. Je mozno da je odstop od
glivicne spremembe?

Spoštovani!

Lahko. počakajte nekaj tedno, da preraste.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

Na mazincu na levi roki sem opazila dve manjsi črni piki, ki se držita skupaj (zelo kratka črtica). Ze pred časom sem to opazila na 2 nohtih, a se spomnem udarca (tudi zlom notha ob udarcu), ker sta zginili nisem polagala pozornosti na to. Sedaj se je pojavilo na mazincu in se ne spomnim poškodbe. Najprej sem misnila, da je umazano, se mi zdi da sem tudi malo odstranila, a le zgornji del. Spodnji del nikakor. Ko pogledam v notranjost nohta vidim to črno piko in se mi zdi, da je na koži, ne nohtu. Vendar je tako majhna, da je težko oceniti. To opažam trenutno 3-4 dni. Menite, da bi bilo dobro pokazati zdravniku tudi, če je tako majhna?

Vnaprej hvala za odgovor!

Lep pozdrav

Ujej, če bi si tole jaz predstavljal…. probajte slikat, pa tudi po tem ne obljubim 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Upam, da se vsaj za silo vidi. Kar je pod nohtom se na sliki ne vidi.

Lep pozdrav

Zdravo, bolj mi izgleda kot na nohtu, kkot pod njim a seveda je to zgolj ugibanje. Če raste skupaj z nohtom, je lahko sled poškodbe in bo slejkoprej doseglo konec nohta, če je pod njim, je stalno na mestu in če se je pojavila na novo, bi jo pokazal zdravniku, čeprav je sprememba res drobna in vsaj po sliki posebno sumljivo ne izgleda. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Najlepša hvala za odgovor. Črne pike so se na tem prsu pojavile prvič (prej sem jih opazila na drugih dveh prstih, a po poškodbi, zato se mi ni zdelo nič takšnega). Hvala za nasvet, bom spremljala spremembo ter v primeru, da se ne bo premikalo obiskala zdravnika.
Lepo vas pozdravljam!

Objava čaka odobritev

New Report

Close