Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bulica na podplatu

bulica na podplatu

Pozdravljeni,

na podplatu , pravzaprav na nožnem palcu spodaj proti zunanji strani imam nekakšno bulico, no vsaj deluje tako, je pa bolj v notranjsoti kot navzven.
Pri hoji ni moteče oz. se ne čuti(oz. jo čutim ker vem da je tam).
Vse skupaj opažam že več kot pol leta , na začetku je bila kot majhna bulica/otrdlina(?) pod zadebeljeno kožo podplata.Ko sem si nekoč trgal zgornjo plast odebeljene kože sem si očitno ranil ta predel , ki je kar konkretno(glede na velikost in za moje pojme) zakrvavela,ker sem pustil pri miru in zalepil z obližem se je zacelila , naredila se je hrasta in je s časom odpadla.
Sedaj je Bulica premera približno 4mm(toliko kot je bila hrasta velika) in je v bistvu v (pod)višini kože , je v celoti svetlo vijoličaste barve(kot bi bil pod kožo izliv krvi) , ne boli, je pa na tistem mestu opazno bolj trda koža in zaradi tega je tudi rahlo odsopa navzven od višine kože.Robovi mi delujejo(ali pa so) kot poroženela koža kar bi lahko odtgal/spraskal.

Vse skupaj spominja na kurje oko ali bradavice, vendar s tem do sedaj nisem imel težav(star sem 40let)?

Kaj bi to lahko bilo oz. ali bi bilo pametno obiskat zdravnika?

Spoštovani!

Da. Tole vseeno pokažite zdravniku. Opisali ste celo paleto sicer drobnih, a vseeno lahko tudi pomembnih znakov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,
sem se slučajno spomnil na to moje vprašanje , ki sem ga zastavil 2 leti nazaj,…pa bom napisal še “rezultat” , če bo kdo imel podobne težave in bo iskal informacije po forumu.

Skratka, takrat sem po nasvetu zadevo pokazal zdravniku, ki je ocenil, da sicer ne ve kaj točno bi bilo, vsekakor pa , da se ne gre za kaj resnega.Vseeno me je poslal na kirurgijo, da so mi zadevo izrezali.
Kolikor sem razumel kirurga se je šlo za nekakšno “divje meso”(spraševali so me , če sem se na tistem mestu kaj zbodel ali si kaj zapičil…..?????)….no,nekaj mesecev po operaciji je sicer kazalo ,da se ne bo najlepše zaraslo(bilo je podobno kot pred operacijo 🙁 ), vendar se je potem po kakšnem letu vse skupaj lepo zacelilo tako , da sploh ni bilo oz. ni več vidno, da je tam sploh kaj bilo.

ZDRAVO !
Sem dokaj redni tekač in sem star 41 let. Že dlje časa opazujem, da se mi je povečal izrastek, bulica na levi nogi, na podplatu, na sredini podplata med palcem in peto. Je neboleče, normalno tečem, hodim. vendar sem zaskrbljen. Danes sem opazil tudi podobno le veliko manjše tudi na desni nogi. Kaj mi svetujete, ali bi lahko bilo kaj bolj resno kot trenutno kaže.Hvala za vaš odgovor in Lep pozdrav.

Zgolj izpodatka da na podplatu nekaj je, bo nemogoče ugotoviti za kajgre, pa čeprav so bradavice tam najpogostejši izrastek
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close