Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Rumene oči

Rumene oči

Star sem 23 let. Imam rahlo rumenkaste oči in me zanima vse o tem, ali je kaj narobe z mojimi jetrami, ali moram paziti pri prehrani in alkoholni pijači….

Za odgovor se v naprej lepo zahvaljujem!

Lahko, da imate prirojeno malo višji bilirubin in zato rumenkast nadih (bolezen se imenuje po Gilbertu – Morbus Gilbert) in ni nevarna, če pa so se rumene oči pojavile nenadno, imate svetlejše ali zelo svetlo blato in se slabo počutite, pojdite takoj k zdravniku, lahko da ste “fasali” hepatitis – vnetje jeter, ki ga je treba zdraviti.
Za MB Gilbert ne potrebujete dijete, alkoholu pa se na vsak način izognite v velikem loku :o)
Če gre za vnetje, boste morali držati na začetku dijeto.

Stara sem 21 let. V preteklosti sem imela čiste bele oči, sedaj pa so me prijatelji opozorili, da so nekam rumenkaste. Poleg tega me zadnje čase po malem slabi, urin se je obarval v nenavadno živo rumeno, oranžno barvo (ne zgleda krvavo) in neprestano se počutim utrujeno. Imam tudi nizek pritisk že kar 2 tedna in hiter srčni utrip. 3 dni me je spremljala tudi vročina ( do 38, 40)in nato odnehala. Ali so ti simptomi slabi? Kaj pomenijo?

Hvala za vaš odgovor!

Spostovani,

po opisu vasih tezav gre lahko za okvaro jeter. Odpravite se k zdravniku, nima smisla cakati.

Lep pozdrav, Katarina

Spostovani,

Stara sem 31 let in zivim v Valenciji, Spaniji. Pred enim tednom sem zbolela za gripo, vsaj tako je zgledalo, saj so me bolele kosti in sem imela vrocino od 37-38, vendar nisem ne kasjala in ne smrkala. Sem se napotila k zdravniku, ki mi je brez kakrsnegakoli pregleda krvi predpisala antibiotik AZITROMICINA 500mg, 1 tableto na dan. Po drugi tableti me je zacelo srbeti po celem telesu, zato sem sla ponovno k zdravniku, ki mi je ponovno brez analiz samo spremenila anitibiotik in sicer AMOXICILINA 750 mg, 3 tablete na dan. Pred tem nisem bila obcutljiva na antibiotike, ta pa mi je naredil slabo; izguba apetita, rumen urin, tesnoba v prsih in na splosno slabo pocutje in utrujenost. Ponovno sem sla k zdravnici in ji rekla, da ne bom vec jemala antibiotikov, ker mi je slabo. Po nekaj dneh, sicer nimam vec vrocine in se mi je vrnil apetit (ceprav lahko jem samo lahko prebavljive stvari), ampak sem opazila, da so mi porumenele beolocnice in koza po celem telesu, se vedno me vse srbi, ceprav manj kot na zacetku in sedaj cutim rahlo bolecino v levi ledvici. Zdravnica mi je sedaj predpisala analizo krvi in urina, vendar tle v Spaniji moras cakati vrsto 1 teden, da ti sploh vzamejo kri (datum imam 15/6). Zanima me, ali bi me na podlagi napisanega moralo bolj skrbeti, kar pomeni da morem iti na “urgenco”, kjer ti analize naredijo takoj, ali lahko pocakam na izvide, kar bo trajalo cca. 2 tedna.

Hvala za vas odgovor,

Vesna

Mislim, da bi bilo potrebno videti izvide krvi prej kot v dveh tednih. Nenaden pojav rumenih oci in srbeza koza kaze na vnetje jeter – hepatitis.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdrav sem 21 let . Ze 1 leto opam rumeme oči. Bil sem na krvnih testih(vse v mekH normale vse okej. Bil sem na rentgenu vse ok.
Sedaj so oci ze bol rumene. Sedaj me to vedno bol mori
Kako se jih znebiti ?

Preveril bi bilirubin v krvi (po pregledu osebnega zdravnika in če seveda še ni bil), če je ok, najverjetneje ni nič bolezenskega.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close