Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečina pod desnim rebrom

Bolečina pod desnim rebrom

Spoštovani dr.Kersnik!

Imam en problem.Namreč boli me pod desnim rebrom….Ni boleče,ni pa prijetno,to traja včasih čez dan,včasih pa zvečer….Ne bruham,nimam vročine,nisem zaprta….
Imela sem ukleščen živc med vretenci ,mi ga je fizioterapevtkinja odkleščila(jo obiskujem 1x na mesec,k je res super,mi je hrbtenico poštimala)Pa mi je razložila,da tudi od tega boli….
No čez 3 dni se mi bolečina ponovi,naj povem da nimam napadov in potem sem se odpravila k svojo osebni dr.R…….mi je fino pritiskala tam pod rebri,ampak bolečine ni bilo nobene, zgaga me tudi ne peče..Dobila sem napoznico za UZ trebuha in zdaj čakam in pa 2 škatli Pantoprazola Teva 20mg..1 zjutraj na tešče in 1 zvečer…..Tablete naj bi jemala 1 mesec….
Kaj bi vi naredili,da sem vaša pacijentka….
Lep pozdrav!

Spoštovani!

Glede na povedano zaenkrat nič drugega. Počakal bi na izvid UZ. Ker pa je po vsej verjetnosti povezano z vnetjem rebernega ali pritiskom nanj, pa tu ina tam kakšno zdravilo proti bolečinam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani dr.Kersnik

Zahvaljujem se,Vam za vaš odgovor…………
Lp

Imam bolečine pod desnim spodnjim rebrom, ko se vležem. Ko pa sem v stoječem položaju, pa je ta bolečina komaj opazna.

Lp janko

Spoštovani!

Oprostite za pozen odgovor!

Spremembe položaja telesa, ki sprožajo bolečine, navadno kažejo na kostno-mišično bolečino. če pa se bolečina pojavi po nekaterih obrokih, potem bi lahko šlo tudi za težave, povezane z žolčnikom. Vaš opis težav je zelo skromen.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni. Sem v 32. Tednu nosečnosti in že od 20 tedna imam bolečine pod desnim rebrnim lokom. Do sedaj so bile te bolecine znosne, prisotne le včasih, sedaj pa so postale neznosne, in pojavijo se le ko ležim. Ponoči ne zdržim več, da ne bi vzela nekaj proti bolečinam. Ker delam v zdravstvu,sem si preverila jetrne teste in so v mejah normale. Kaj mi svetujete, uz žolča, kaj drugega? Moja ginekologinja pravi, da je bolečina verjetno zaradi pritiska plodaploda in povečane količine plodovnice. Drugih težav v nosečnosti nimam. Hvala za vaše mnenje

Spoštovani!

Možno je, da zaradi velikosti maternice hrana iz želodca in dvanajstnika težje odteka, in vam zateka želodčna kislina v požiralnik, ali pa imate vneto želodčno sluznico. Lahko za poskus vzamete rupurut, gastal, rutacid ipd, ker ostane v črevesju in nima nikakršnega vpliva na plod.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Zaradi hudega bruhanja sem bila v bolnišnici./ bruhanje je bilo zelo hudo, kot kakšen napad, nato se je za nekaj časa spet umirilo. Po konzervativni terapiji sem bila odpuščena z diagnozo Colicae abdominales. Sem bila na ultrazvoku trebuha pa je vse o.k. Pojavlja se mi bolečina pod desnim r. lokom.Jemljem Nolpazo 40 mg zj. Ali je možno, da imam vseeno kakšen pesek ali kakšen majhen kamenček ki se ni vidi.

Hvala za odgovor!

Spoštovani!

Seveda je tudi to možno, a ni bistveno za zdravljenje ali napoved problemov vnaprej. Če po nolpazi v treh tednih ne bo bistveno bolje, ali če bodo bolečine pod desnim rebrnim lokom prisotne po mastni hrani, se boste z vašim zdravnikom pogovorili o ev. nadaljnjih ukrepih.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni

Že en teden imam bolečino pod desnim rebrom. Najbolj me boli, ko se vsedem in ko se vstanem. Ko sem pri miru, sede ali leže pa me nič ne boli. Tudi na pritisk me rebro in okolica nič ne boli. S prebavo nimam težav in ne uživam alkohola. Zelo me skrbi. Ali naj se lotim kakšne diete in katere?

lep pozdrav.

Spoštovani!

Možno bi bilo, da gre za mišične bolečine, čeprav je nenavadno, da vas ne boli pri premikanju. Umiriti bi se moralo samo od sebe v kakšnih treh tednih. Po potrebi vzemite kakšno zdravilo proti bolečinam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni! Že od malega imam občasno težavo, da me dobesedno “štihne”
pod rebri. Včasih se ta topa bolečina pojavi levo, včasih desno.
Občutek je, kot bi mi vkleščilo mišičevje med rebra.
Ker se moji omici dogajna a isto, me je naučila, da bolečina izgine po nekaj sekundah če
zaokrožim s celo roko širok krog od rame.
In tako je v par sekundah bolečina zmerom ponehala.
Sedaj pa sem prehlajena in veliko kašljam. Bolečina se je pojavljala
od začetka le med kašljanjem, sedaj pa me drži že od večera
in ostaja zmerom na istem mestu pod levimi rebri.
Kljub kroženju se nikamor ne umakne, čeprav je ista bolečina kot že prej.
Prosim za (začasno) pomoč in hvala lepa že vnaprej.
LP, Valentina

Spoštovani!

Razen omenjenega in potrpljenja nekoliko poamgajo zdravila proti bolčeinam, da je bolj znosno.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

stara sem 24 let. Imam bolečine pod desnim rebrnim lokom (od želodca pod desnim rebrnim lokom pa vse nazaj do hrbtnega dela/lopatice). Bolečina se pojavi, ko nekaj časa sedim (cca 30 minut). Ko stojim me ne boli. Tudi ponoči nimam nikakršnih bolečin. Kar nekaj let sem igrala odbojko in mi je pri zgornjem servisnem udarcu žoge, bolečina prešla telo prav po isti poti (od želodca desno do lopatice). Kot, da bi naredila nekakšen nepravilen gib in bi me uščipnilo. To bolečino bi lahko opisala kot, da bi me za sekundo stresla elektrika. Sedaj odbojke že dobro leto ne igram več (vsaj ne tako pogosto), zato se mi ta oblika bolečine ne pojavlja več velikokrat. Kaj bi v tem primeru lahko bilo? Mogoče kakšen stisnjen živec, mišica? Kako si pomagati? Mogoče masaža ali kaj podobnega?

LP in hvala za odgovor in kakršenkoli nasvet,
zzimma

Pozdravljeni,
na tak način čutimo dražen živec. Pomaga zmerna vadba in izogibanje ekstremnim obremenitvam, ki te občutke povzročijo. Če se pojavlja tudi pri dnevnih aktivnostih, svetujem nevrofiziološki pregled.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,
ker me zelo skrbi za mami, se obračam na vas. Pred dvemi tedni so se ji pojavili zelo boleči krči na desni strani trebuha(pod robom reber in bolečina seva v hrbet) in slabost. Ker je bilo hudo je šla do dežurnega zdravnika in je bilo rečeno, da gre za vnetje žolčnika ali slepiča(vedar je bila že za oboje operirana). Dobila je injekcijo proti bolečinam in stanje se je kmalu umirilo. Bila je tudi pri svoji zdravnici katera jo je dala na kotrolni UZ trebuha in gastroskopijo ker je pred več kot 10 leti imela benigen tumor na nadledvični žlezi(pravi da so sedaj bolečine iste kot takrat ko je šlo za tumor). Danes so se krči spet ponovili, vendar je takoj vzela Spasmex in Analgin(tako kot ji je predpisala zdravnica) in po dobri uri so krči ponehali. Mene pa je resnično začelo najedati. Na UZ je naročena šele čez 3mesece. Kaj bi še lahko bil vzrok teh krčev? Se tumor na nadledvični žlezi lahko ponovi? Bi v primeru kakšnega resnega obolenja bolečina po tabletah prenehala? Je lahko ta bolečina znak na težave z trebušno slinavko? Je lahko bolečine tudi vzrok brazgotin ne tem področju glede na to, da je imela na tem predelu že štiri operacije?
Hvala za odgovor.
Lep pozdrav.

Zdravo, težave bi lahko povzročalo praktično vse našteto, s tem da se da določene stvari izključiti z laboratorijskimi preiskavami (recimo vnetje trebusne slinavke). Ali bolečina poneha po tabletah ali ne, ne predstavlja nobenega podatka o tem, kako resno je stanje. Če bi se težave slabšale, pogosto ponavljale, ne popustijo… se obrnite nazaj na osebnega zdravnika za hitrejšo diagnostiko, za UZ lahko pobrskate po terminih pri drugih izvajalcih, če imajo čakal o dobo krajšo od 3 mesece
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close